shell ulje za motocikl?

hondica7

Member
Bok ekipa!  8)
decki ima ko iskustva s uljem Shell Advance 4T AX7 15W-50?  :misli:
konkretno me zanima za suzuki gs 500 zracnjak 2 cilindra 50ks.... znaci nije za sport motor... (y)
evo recimo ovdje sam gledal i cijena je super.... http://www.njuskalo.hr/auto-kozmetika-tekucine/ulje-shell-advance-4t-ax7-15w-50-1l-oglas-21668571
 
nije to ulje za tvoj motor 15 w 50 je gusto ulje i pitanje je kako će ti šaltung radit , zato i je tako jeftino , da je 10 40 to bi ti bilo bolje ali je pitanje pošto je ,naravno ako i to uliješ nikom ništa , isto nebuš pogriješio
 
ima i 10W40 i ista je cijena.... planirao sam stavit 15w40 jer sam do sada vozio na mobil extra 4t 10w40 (polusintetika) i popil ga je na 2500km preko pola L dobro zesce voznje al motor nema ni 20.000km... je da je bilo autoput 160 skoro do kraja cca 150km al svejedno... clan foruma Shepa je rekel da je za gs 500 puno bolje 15W jer ga nece trosit doduse on je rekel za motorex...
 
motorex je odlično ulje ali i skupo, pa općenito zračnjak popije malo ulja al kod tebe je to malo previše po mom mišljenju ,pitanje je u kakvom su ti stanju karike , ako je motor tolko malo prešao kod tebe je prevelika potrošnja ,
 
ma masina je garantirano u perfektnom stanju.... a gle autoput Varaždin - Opatija - Varaždin cura i ja i pun kofer i do ibera gas vani +35 temp motora bila do 140 stupnjava... mozda je do loseg ulja mobil...
 
motorex ni nije tak skupo bilo ga u auto kresi s popustom oko 60kn i uzeo bi ga al u vzu se on zatvorio... jedino mi ostal tokic a tamo mi motul 5100 skoro 100kn a to mi previse za taj motor...
 
a gle nisam nikad stavljao neka druga ulja osim repsol ili silkolen pa i tebi savjetujem renomirane marke jer kao što svi kažu ulje čuva motor al niti jedan motor ako je sve sa njim ok nebi trebao trošiti previše ulja , ako si ti prešao samo 2500 km a potrošio pola litre meni je to opet previše bez obzira kolko ga vozio brzo , to je preko litre od izmjene do izmjene i meni tu nešto ne štima ali možda se i varam
 
a neznam  :misli: neka se jos neki znalac javi treba uzet u obzir da je zracnjak ulje mobil i zesca voznja...  :misli: :misli: :misli:
 
A da probas nasut Motul 5100 15W50? 15W50 je bolje za sve 2cilindricne masine i pogotovo za zracnjake
 
RideHard said:
A da probas nasut Motul 5100 15W50? 15W50 je bolje za sve 2cilindricne masine i pogotovo za zracnjake
u svoja  dva gpz-a stavljam repsol polusintetiku , 2 cilindra i ne troši ni kapi od izmjene do izmjene
 
vodoriga7 said:
u svoja  dva gpz-a stavljam repsol polusintetiku , 2 cilindra i ne troši ni kapi od izmjene do izmjene

Ma kakvi, još se i nađe viška pa ima i za prodat.
 
vodoriga7 said:
nije to ulje za tvoj motor 15 w 50 je gusto ulje i pitanje je kako će ti šaltung radit , zato i je tako jeftino , da je 10 40 to bi ti bilo bolje ali je pitanje pošto je ,naravno ako i to uliješ nikom ništa , isto nebuš pogriješio
Jeftino?
130-150 kn / lit je jeftino??
 
Kiki_Rotten said:
Ma kakvi, još se i nađe viška pa ima i za prodat.
gpz je prošao 7 tisuća i nivo ulja je isti , istina nije se vozio brzo i sve je po gradu po gužvi, ak ne vjeruješ dođi pa vidi , sad se u 11 mjesecu spremam zamijenit kako je i red prije zime
 
hondica7 said:
Bok ekipa!  8)
decki ima ko iskustva s uljem Shell Advance 4T AX7 15W-50?  :misli:
konkretno me zanima za suzuki gs 500 zracnjak 2 cilindra 50ks.... znaci nije za sport motor... (y)
evo recimo ovdje sam gledal i cijena je super.... http://www.njuskalo.hr/auto-kozmetika-tekucine/ulje-shell-advance-4t-ax7-15w-50-1l-oglas-21668571
Stavi i vozi  :biker: ,provjereno na RPM od 1200 - 12000  84000 KM  (y)
 
U CBR 900,1999 godina, sipao sam shell advance ultra 10-40. Masina i mjenjac radili odlicno...