Šibenik

Status
Not open for further replies.
Švaser said:
Ne volin ovakve stvari viditi nigdje, pogotovo u rodnom kraju.....pokoj vječni momku  :(
Pretpostavljam da je vozač kawe u prvom zavoju nakon nadvožnjaka (desni zavoj) iša pretjecati, a to je totalno nepregledan zavoj (idući zavoj je lijevi i može se vidjeti tko dolazi od plodina). Dragi Bog zna di mu je bila pamet...
Ma zar nije to bilo na skretanju za Meterize od veterinarske stanice prema vodovodu? tu mi je frend njoknija prije jedno osan godin na Beverliju, igra je tamo na balote bija je iz Brodarice, lagana vožnjica bila i oduzeta prednost... :undecided:
 
Švaser said:
Ne volin ovakve stvari viditi nigdje, pogotovo u rodnom kraju.....pokoj vječni momku  :(
Pretpostavljam da je vozač kawe u prvom zavoju nakon nadvožnjaka (desni zavoj) iša pretjecati, a to je totalno nepregledan zavoj (idući zavoj je lijevi i može se vidjeti tko dolazi od plodina). Dragi Bog zna di mu je bila pamet...
Ma čekaj kolega, kad krenemo od nadvožnjaka imamo malo blage okuke, nizbrdicu i jednu beskonačnu okuku, ona traje sve tamo do skretanja za grad tj. prema Plodinama, jel se to tamo dogodilo?
 
Imas sve na linku koji sam stavio, nema veze ni s rotorom niti Meterizama. Na magiji desni nakon podvoznjaka prema nama.
 
https://www.sibenik.in/crna-kronika/sudar-u-kojem-je-smrtno-stradao-19-godisnjak-izazvao-je-vozac-kawasakija(59)-pretjecao-preko-pune-crte-u-nepreglednom-zavoju/95794.html
 
mate said:
Imas sve na linku koji sam stavio, nema veze ni s rotorom niti Meterizama. Na magiji desni nakon podvoznjaka prema nama.
Ok. Mislim vraga je Ok, sad mi je sve jasno... :undecided:
 
Gadna okuka, nije prvi koji gine tamo.
A malome je i ujak poginija na motoru otprilike sa jednako godina. Velika tuga i zalost...
 
Nebi tija ni čarati, barati ni coprati, ali duboko se nadan da toga više neće biti, mada ova moja želja ne olakšava ništa obitelji obitelji poginulog momka.
 
freebee said:
Gadna okuka, nije prvi koji gine tamo.
A malome je i ujak poginija na motoru otprilike sa jednako godina. Velika tuga i zalost...

Da i ime je dobija na ujaka, kako god tuga velika, ljudi lito je guzve stranci opreza nikad dosta.

P.U.M.B  :(
 
pamzor said:
Ma dobro, kao šta Čađo kaže, ima svoje prednosti ali vjerovatno i poneku manu, ajmo skratit stvar i reči jednostavno da se triba naviknuti, tako je bilo s Vodičkom zaobilaznicom, par preinaka i evo nije se odavno dogodija neki problem, ovdje je nažalost otišao jedan mlad život...
neki koji tim rotorom prolaze jednom u životu ili jednom godišnje nemaju vremena da se navikavaju.ili si prošao ili nisi,postoji međunarodno pravilo koje bi trebalo bit isto u cjelom svijetu a ne izmišljati toplu vodu.jebate led sad su počeli crtati na kojekakvim skretanjima po cesti da mi to liči na osmosmjerku a ne na raskrižje. :palacdolje:
 
ronny said:
neki koji tim rotorom prolaze jednom u životu ili jednom godišnje nemaju vremena da se navikavaju.ili si prošao ili nisi,postoji međunarodno pravilo koje bi trebalo bit isto u cjelom svijetu a ne izmišljati toplu vodu.jebate led sad su počeli crtati na kojekakvim skretanjima po cesti da mi to liči na osmosmjerku a ne na raskrižje. :palacdolje:

  Jedini rotor kojeg sam do sad vidio (a vidio sam ih masu po cijelome svijetu) u kojem vozilo koje ulazi u rotor ima prednost nad onim vozilom koje je vec u rotoru se nalazi u Solinu.  Sudare  koji se dogode u tom rotoru vecinom uzrokuju oni koji nisu iz Splita i okolice pa nisu "naucili" na tu jedinstvenu prometnu regulaciju.... jbga ljudi su naucili na normalne kruzne tokove pa se tako i ponasaju...  :palacdolje:
 
oceangoing said:
  Jedini rotor kojeg sam do sad vidio (a vidio sam ih masu po cijelome svijetu) u kojem vozilo koje ulazi u rotor ima prednost nad onim vozilom koje je vec u rotoru se nalazi u Solinu.  Sudare  koji se dogode u tom rotoru vecinom uzrokuju oni koji nisu iz Splita i okolice pa nisu "naucili" na tu jedinstvenu prometnu regulaciju.... jbga ljudi su naucili na normalne kruzne tokove pa se tako i ponasaju...  :palacdolje:
Problem nije jesi ti iz Splita ili ne, već većina ljudi voze napamet i nemaju prometne kulture. Ako ti je znak "trokut" ispred tebe, onda staneš ili usporiš dok se ne uvjeriš da nema nikoga, bio ti u rotoru ili ne.
I mislim da to nije "jedinstvena" prometna regulacija, osim kod nas. Vani je normalno (ne baš i često) da naiđeš na rotor gdje oni koji su u rotoru moraju propustiti one koji ulaze u rotor.
 
fawlty82 said:
Problem nije jesi ti iz Splita ili ne, već većina ljudi voze napamet i nemaju prometne kulture. Ako ti je znak "trokut" ispred tebe, onda staneš ili usporiš dok se ne uvjeriš da nema nikoga, bio ti u rotoru ili ne.
I mislim da to nije "jedinstvena" prometna regulacija, osim kod nas. Vani je normalno (ne baš i često) da naiđeš na rotor gdje oni koji su u rotoru moraju propustiti one koji ulaze u rotor.
Tako je, ima jedan u Hannoveru, di se ti moraš jako jebeno izvještiti u propuštanju na tri trake, biti jako brz i koncetrinan na ljude koji dolaze iz centra grada, propuštati ljude koji idu u pravcu Hemingema i ostalim pravcima...ne mogu ga sad trenutno naći na satelitskoj slici ali ovako otprilike izgleda 
2daeyps.jpg
 
Rotori su očito rak rana nas Hrvata bili na 2,4 ili x kotača,kod nas jednostavno nema prometne kulture da ČITAMO i poštujemo znakove...svi se vade na "vožnju po navici" i uredno previđaju prometne znakove i regulaciju...na žalost ,neki te "navike" plate životom...kod nas u Puli stanje je katastrofalno iako je večina rotora izgrađena po svim pravilima struke i stvarno nebi smjelo biti problema kada bi se čitalo znakove i poštovalo prometna pravila...problemi su nam svakodnevni,a svaka druga isprika je da je rotor na Punti bio takav da su prednost imali oni koji ulaze u njega...takve regulacije nema več barem 10-tak godina ako ne i više,ali mudraci se još uvijek voze po svim rotorima "kao na Punti"...nema te prometne regulacije koja može pobijediti ljudsku glupost...
 
Status
Not open for further replies.