sigurnost u prometu - reklama

jolly the roger

Well-known member
evo gledam najnoviju reklamu o sigurnosti u prometu. vozac/ica se vozika, premjesta neko cvijece umjesto da prati cestu i promet oko nje, i kad digne pogled na cestu gazi biciklisticu. poanta "biciklisti, opreznije u prometu"

ona malo starija (ako se dobro sjecam) prikazuje slicnu situaciju di vozac gleda negdje drugdje (mislim da pretrazuje po pretincima il tako nesto) pa mu motorist bez kacige izleti

pa jesu li ovi sto snimaju spotove glupi ili samo retardirani? jer meni (a vjerojatno nisam jedini) poruka na kraju spota i ponasanje vozaca automobila u spotu se ne poklapaju - pozivaju bicikliste/motoriste na oprez, a automobilistima je dozvoljen nemar u prometu?
 
mozda su samo prakticni pa shvacaju da u prometu sudjeluje nekoliko generacija idiota u vozackom smislu i da je besmisleno ih uvjeravati da nisu sami na svijetu,

stoga su se okrenuli onima koji u takvom slucaju najebu,

poruka se moze protumaciti i kao, "pazite ne sebe jer to nece uciniti drugi"

:misli:
 
sid said:
mozda su samo prakticni pa shvacaju da u prometu sudjeluje nekoliko generacija idiota u vozackom smislu i da je besmisleno ih uvjeravati da nisu sami na svijetu,

stoga su se okrenuli onima koji u takvom slucaju najebu,

poruka se moze protumaciti i kao, "pazite ne sebe jer to nece uciniti drugi"

:misli:

istina, može se. al onda ogroman postotak će se vjerojatno i dalje držati one "je, vidiš kako se ovi divljaci na 2 kotača ponašaju, čak je i MUP o tom napravio spot da ih opameti"

pogledaj engleske spotove. vozac automobila ne spusta pogled s ceste, provjerava desno pa lijevo, a ipak pokupi motoristu. nema dvojbe zasto je doslo do nesrece, za razliku od nasih spotova.
 
mislim da nemozemo preslikati englesko shvacanje u glavu 'rvata,

slazem se da su UK reklame bolje, slazes se i ti, slaze se vjerujem vecina foruma,

shvaca i prihvaca,

na zalost mi ne cinimo vecinu vozaca u RH, bojim se da vecina nebi uopce regirala na tu reklamu,

jbg.
 
sid said:
mislim da nemozemo preslikati englesko shvacanje u glavu 'rvata,

slazem se da su UK reklame bolje, slazes se i ti, slaze se vjerujem vecina foruma,

shvaca i prihvaca,

na zalost mi ne cinimo vecinu vozaca u RH, bojim se da vecina nebi uopce regirala na tu reklamu,

jbg.
ne pricam o preslikavanju, nego o obliku reklame. UK reklama doslovno kaze "iduci put kad izlazite na glavnu cestu, pogledajte malo duze da bi vidjeli motociklistu" - dakle ne razumije ju samo osoba poremecenog uma. mislim da smo mi hrvati dovoljno umno sposobni da shvatimo bit te reklame
 
ma te nase reklame su prestrasne...bas sam nekidan s frendovima komentirao onaj jumbo plakat "kaciga spasava zivot" koji se pred koji mjesec pojavio na cestama....

znaci fotografija snimana iz perspektive vozaca automobila koji se nalazi na glavnoj cesti a s desne strane iz sporedne uilice mu pred njega izlijece tip na skuteru bez kacige sa suncanim naocalama na glavi....

uopce ne razumijem sta je autor tog plakata htio reci....umjesto da upozorava vozace automobila da bolje gledaju a nas motoriste da smanjimo brzinu jer smo mali i slabo vidljivi u prometu,plakat salje poruku da su motoristi divljaci koji ne koriste kacigu i ponasaju se bahato u prometu izlijecuci sa svih strana...
 
jolly the roger said:
evo gledam najnoviju reklamu o sigurnosti u prometu. vozac/ica se vozika, premjesta neko cvijece umjesto da prati cestu i promet oko nje, i kad digne pogled na cestu gazi biciklisticu. poanta "biciklisti, opreznije u prometu"

ona malo starija (ako se dobro sjecam) prikazuje slicnu situaciju di vozac gleda negdje drugdje (mislim da pretrazuje po pretincima il tako nesto) pa mu motorist bez kacige izleti

pa jesu li ovi sto snimaju spotove glupi ili samo retardirani? jer meni (a vjerojatno nisam jedini) poruka na kraju spota i ponasanje vozaca automobila u spotu se ne poklapaju - pozivaju bicikliste/motoriste na oprez, a automobilistima je dozvoljen nemar u prometu?
mozda i nisi jedini
 
Pise nosite kacigu zato jer ih jos ima koji ju ne nose,vidim i po Zagrebu,Samoboru a i po Jaski,ili imaju onu kahlicu na glavi.
 
ne samo to nego je i biciklist na zebri, znači nema prednost prolaska...

a što se tiče reklame sa motociklistima... užas... poanta reklame je kaciga spašava život... a ti glupa babo što jednom rukom držiš mobitel a drugom se šminkaš i tražiš nešto po pretincu dok voziš auto, slobodno gazi motoriste  :evil:

i da vidi se kak brinu za sigurnost motorista... sa limitiranjem buke auspuha na smješno nisku razinu... to je ziher smislio marušić ili neki "stručnjak" njemu sličan
 
sve to stoji, ali dajte malo razmislite gdje ce polucit bolje rezultate (ako ih poluce)

1. na puno vecem broju vozaca automobila, koji su zasticeni u svojim kabinama i lagano ih boli Q za sve sto njih nemoze ozlijediti

2. kod sudionika koji su najranjiviji, najebu i kad su pravu i kad su u krivu

ne opravdavam reklamu, i mislim da nije bas najbolje rijesena.

Gledam balavicu u kvartu (curetak od cca 20 tak godina) Megan cabrio, stoji na cesti i laprda, sjedne u auto i prvo sto napravi masi se za mobitel, bez provjere bez zmigavca izadje s parkinga na cestu, pozdravimo se i pitam ju zasto vozi i mobitelira, veli da joj je dosadno vozit pa je nazvala frnedicu da poprica dok se ne nadju.

Inace ulica je uska s obiteljskim kucama i parkiranim autima te puno djece i kucnih ljubimaca, a doticna gospodja je zimus razbil svoj auto i parkirani auto jer joj je mobitel opal na pod i sagnula se po njega, na ML svinula kotac (i ovjes) pod auto, usput receno nezna parkirat i opce nema osjecaj za dimenzije svog auta niti za brzinu.

I ajd ti sad objasni takvoj curi punoj sebe i novaca da mora paziti na motoriste i bicikliste, ma nema sanse  :palacdolje:

vise ces postici ako motoristim i biciklistima objasnis da moraju sami pazit na sebe.

A sliku u javnosti o sebi stvaramo mi sami a ne HTV  :mrgreen: 
 
Mislim da je problem ovih "reklama" nastao u činjenici kaj su pokušali ugurati više različitih poruka u jednu "reklamu" (vjerojatno zbog smanjenja troškova), a na kraju je sve ispalo glupo. Trebalo je ići na dvije kampanje, jedna koja je usmjerena prema vozačima automobila da više pripaze u prometu i jedna koja je usmjerena na motocikliste da nose kacigu. Onda bi to djelovalo smislenije.
 
sid said:
mozda su samo prakticni pa shvacaju da u prometu sudjeluje nekoliko generacija idiota u vozackom smislu i da je besmisleno ih uvjeravati da nisu sami na svijetu,

stoga su se okrenuli onima koji u takvom slucaju najebu,

poruka se moze protumaciti i kao, "pazite ne sebe jer to nece uciniti drugi"

:misli:

Upravo tako sam i ja shvatio.
 
mate said:
Upravo tako sam i ja shvatio.
i vecina nas iz "nesmotrene" skupine.
a vozaci automobila ce shvatiti da i dalje smiju rovariti po autu i tu i tamo pogledat kroz sofersajbu jer i tak su ovi s manje kotaca ludi i izletavaju sa svih strana
 
nece oni nista svatit jer reklama i nije namijenjena njima,

nemres reklamom promijeniti generacije seljaka za volanom (cast iznimkama),

to ide prvo iz kuce, pa iz skole, pa iz auto skole i na pocetku i kraju price, iz drustva,
 
sid said:
nece oni nista svatit jer reklama i nije namijenjena njima,

nemres reklamom promijeniti generacije seljaka za volanom (cast iznimkama),


to ide prvo iz kuce, pa iz skole, pa iz auto skole i na pocetku i kraju price, iz drustva,

nešto mi pada na pemat ona davna serija plakata "pametni znaju čemu služi pojas" na kojoj je "olfo" bilo napisan grafit "ostali plaćaju 200 kuna"
 
je, i danas vidim "akademike" koji zavezu pojas iza sica ili sjednu na njega (kao zajebali su zujalicu) i kad se donu onda ih inercija i pirozatezac ispale prema airbagu koji juri prema njima,

pitao jednog takvog zasto je kupio Volvo 80, veli zbog sigurnosti, ali mi nikako nije mogao suvislo povezati pojam sigurnosti i ovakvog koristenja pojasa.

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Girrari said:
Mislim da je problem ovih "reklama" nastao u činjenici kaj su pokušali ugurati više različitih poruka u jednu "reklamu" (vjerojatno zbog smanjenja troškova), a na kraju je sve ispalo glupo. Trebalo je ići na dvije kampanje, jedna koja je usmjerena prema vozačima automobila da više pripaze u prometu i jedna koja je usmjerena na motocikliste da nose kacigu. Onda bi to djelovalo smislenije.
Upravo to su pokušali napraviti (provjeren podatak). I naravno da je ispalo glupo.
Mogli su još ugurati i neku poruku o čuvanju šuma od požara s obzirom da je i to po ljeti aktualno.
 
jolly the roger said:
evo gledam najnoviju reklamu o sigurnosti u prometu. vozac/ica se vozika, premjesta neko cvijece umjesto da prati cestu i promet oko nje, i kad digne pogled na cestu gazi biciklisticu. poanta "biciklisti, opreznije u prometu"

ona malo starija (ako se dobro sjecam) prikazuje slicnu situaciju di vozac gleda negdje drugdje (mislim da pretrazuje po pretincima il tako nesto) pa mu motorist bez kacige izleti

pa jesu li ovi sto snimaju spotove glupi ili samo retardirani? jer meni (a vjerojatno nisam jedini) poruka na kraju spota i ponasanje vozaca automobila u spotu se ne poklapaju - pozivaju bicikliste/motoriste na oprez, a automobilistima je dozvoljen nemar u prometu?


pa kao i ona reklama di si zena ponavlja kaj sve treba radit, pali auto, provjeri, krece, vozi, mjenja brzine.. vidi motoristu i ne sjeca se da je vidjela ili cula upute za takvu situaciju i dere se motociklist!!! i onda ga kresne..
 
Mislim da je problem ovih "reklama" nastao u činjenici kaj su pokušali ugurati više različitih poruka u jednu "reklamu" (vjerojatno zbog smanjenja troškova), a na kraju je sve ispalo glupo. Trebalo je ići na dvije kampanje, jedna koja je usmjerena prema vozačima automobila da više pripaze u prometu i jedna koja je usmjerena na motocikliste da nose kacigu. Onda bi to djelovalo smislenije.
slažem se  (y)