Skidati katalizator da ili ne????

darkman79

New member
Hajmo ljudi ako ko ima koristan savjet ili je već imao iskustvo....Kawasaki zx-6r 2008 sa slip on topom akrapom.....da li da skinem katalizator ili ne?
Pa ako ima ko da je to već uradio ili zna nekog bilo bi mi super da čujem jer milion mišljenja sam čuo pa jedno ali vrijedno bi mi bilo super :)
Znači da li stavljati cijev umjesto katalizatora???

Hvala unaprijed!!! :)
 
darkman79 said:
Hajmo ljudi ako ko ima koristan savjet ili je već imao iskustvo....Kawasaki zx-6r 2008 sa slip on topom akrapom.....da li da skinem katalizator ili ne?
Pa ako ima ko da je to već uradio ili zna nekog bilo bi mi super da čujem jer milion mišljenja sam čuo pa jedno ali vrijedno bi mi bilo super :)
Znači da li stavljati cijev umjesto katalizatora???

Hvala unaprijed!!! :)
Ja mislim da ti nema problema da ga skineš jer imaš slip on, mislim glavno da nije direkt, nisam neki strućnjak ne fatajte me za riječ.
Aj vi sa više iskustva javite se podjelite svoje znanje jer i mene muči sličan problem :misli:
 
ne skidaj....izgubiti ces u odredenim rezimima rada....Ako zelis bez katalizatora...onda u obzir dolazi kompletni ispuh...grane i slip on....
 
bmw m 5 said:
ne skidaj....izgubiti ces u odredenim rezimima rada....Ako zelis bez katalizatora...onda u obzir dolazi kompletni ispuh...grane i slip on....
ja se ispričavam na uletu u diskusiji pa bi postavio pitanje ak može?

kad se skine katalizator trebala bi se dobit bolja ispušna protočnost gasova-
uvjek sam mislio da je motoru lakše bez katalizatora-
zašt se gubi na odredjenim okretajima skidanjem katalizatora? -bi bilo pitanje?

thanks
 
bmw m 5 said:
ne skidaj....izgubiti ces u odredenim rezimima rada....Ako zelis bez katalizatora...onda u obzir dolazi kompletni ispuh...grane i slip on....
Upravo tako, samo komplet sistem ( vjerojatno ima RamAir i onda bi to disalo punim plućima )  (y) (y)
 
dex123 said:
ja se ispričavam na uletu u diskusiji pa bi postavio pitanje ak može?

kad se skine katalizator trebala bi se dobit bolja ispušna protočnost gasova-
uvjek sam mislio da je motoru lakše bez katalizatora-
zašt se gubi na odredjenim okretajima skidanjem katalizatora? -bi bilo pitanje?

thanks
u pravilu....da....ali kod modernih motora(vrijedi i za aute)...ecu je tocno kalibriran za rad sa takvom vrstom ispuha....svoj optimum daje upravo sa katalizatrom....vrijeme ubrizgavanja..kao i omjer zraka/goriva regulira lambda sonda...koja pak mjeri kolicinu kisika u ispuhu..Kisik pak generira napon u lambda sondi...koji se vraca u ecu...te se na taj nacin mijenja kolicina goriva...kao i ostali parametri....Manjkom katalizatora bitno se narusava rad motora...Tada je potrebno poraditi na kompletnom ispusnom sustavu...sto se najbolje rijesava ugradonjom power commander-a....kada svatko moze personalizirati i optimizirati mapu ubrizgavanja...zavisno o auspuhu...
 
Ja sam kod montiranja zamjenskog full otvorenog topa skinuo katalizator,problema nema...
 
Da ne otvaram novu temu,  pošto čekam da mi Zeko 750 stigne, zanima me dali mogu iščupat katalizator iz spuha (ili neki sličan zahvat) a da mi to ne našteti performansama, i sl. Naime, imam za race-ing/gp/akrap dovoljno šolda ali su mi svi ružni (odnosno serijala mi hebeno izgleda) a opet bi htio malo zvuka... Imate li možda kakav prijedlog?
 
Zickaa said:
Da ne otvaram novu temu,  pošto čekam da mi Zeko 750 stigne, zanima me dali mogu iščupat katalizator iz spuha (ili neki sličan zahvat) a da mi to ne našteti performansama, i sl. Naime, imam za race-ing/gp/akrap dovoljno šolda ali su mi svi ružni (odnosno serijala mi hebeno izgleda) a opet bi htio malo zvuka... Imate li možda kakav prijedlog?

pa već je odgovoreno u ovoj temi :wink:
 
nek se marko88 javi, znam da je on micao katalizator i da je jako zadovoljan. dobio je nešto više snage na nižim okretajima i preeedobar zvuk  (y)
 
bmw m 5 said:
ne skidaj....izgubiti ces u odredenim rezimima rada....Ako zelis bez katalizatora...onda u obzir dolazi kompletni ispuh...grane i slip on....
s ovim se nebi složio iz mog iskustva....
ja to napravio na r6 2007 koja ima skoro isti sistem i maknuo onaj veliki lonac dole u kadi i katalizator koji je u one dve cjevi koje ulaze u taj lonac(kutiju).Uglavnom stavio cijev iz 2 u 1 do topa zadnjeg i lambda sondu gore i motor je dobio osjetno na srednjim okretajima.U garazi imam jos jednu serijsku r6 i razlika je stvarno osjetna.Bio sam u elodi i grigicu pitat za premapirat motor nakon toga i u oba servisa dobio odgovor ak je lambda sonda dobro postavljena u tu cijev da bude onda odradila sve kaj treba (y) Nakon postavljanja tog prvih par minuta je motor dost cudno radio i od onda je sve 5 (y) sad kad bude love jos power comander gore i to je to.Znam da to nije dobro ko full auspuh al za cca 300€ se kupi slip-on i napravi midpipe i dobije se bolestan zvuk a i dosta često puca i baca vatru  :D
 
marko88 said:
s ovim se nebi složio iz mog iskustva....
ja to napravio na r6 2007 koja ima skoro isti sistem i maknuo onaj veliki lonac dole u kadi i katalizator koji je u one dve cjevi koje ulaze u taj lonac(kutiju).Uglavnom stavio cijev iz 2 u 1 do topa zadnjeg i lambda sondu gore i motor je dobio osjetno na srednjim okretajima.U garazi imam jos jednu serijsku r6 i razlika je stvarno osjetna.Bio sam u elodi i grigicu pitat za premapirat motor nakon toga i u oba servisa dobio odgovor ak je lambda sonda dobro postavljena u tu cijev da bude onda odradila sve kaj treba (y) Nakon postavljanja tog prvih par minuta je motor dost cudno radio i od onda je sve 5 (y) sad kad bude love jos power comander gore i to je to.Znam da to nije dobro ko full auspuh al za cca 300€ se kupi slip-on i napravi midpipe i dobije se bolestan zvuk a i dosta često puca i baca vatru  :D

Zanima me jedna informacija jesi li skinija i EXUP il samo lonac s katalizatorom??? :misli:
 
Mario_ said:
skini katalizator slobodno
ja sam na svom skinio cim sam ga kupio, ici ce osjetno bolje

dobro, nemoraš sad čovjeku uveličavat..

nejde ''osjetno'' bolje, ali se kuži da je pojeo bronhi..
barem na 05/06 modelu
 
cdawg said:
dobro, nemoraš sad čovjeku uveličavat..

nejde ''osjetno'' bolje, ali se kuži da je pojeo bronhi..
barem na 05/06 modelu
:LOL: :LOL: :LOL: (y) tim da ako sjedne neko tko nije vozio eR-a neće ni skužit razliku
 
sTRATOS said:
Zanima me jedna informacija jesi li skinija i EXUP il samo lonac s katalizatorom??? :misli:
skinuo sam lonac(onu srednju veliku kutiju) s katalizatorom i jedno vrijeme vozio tak s orginal topom u kojem je bio otkopčan exup a sad imam slip on gore tak da je exup otiso dole s orginal topom

cdawg said:
dobro, nemoraš sad čovjeku uveličavat..

nejde ''osjetno'' bolje, ali se kuži da je pojeo bronhi..
barem na 05/06 modelu
tvoj model nema onaj dodatni lonac dole u kadi dok zx6r od 2007 ima tak da je razlika puno veca kod njega nego kod tvog modela :wink:
 
marko88 said:
skinuo sam lonac(onu srednju veliku kutiju) s katalizatorom i jedno vrijeme vozio tak s orginal topom u kojem je bio otkopčan exup a sad imam slip on gore tak da je exup otiso dole s orginal topom
tvoj model nema onaj dodatni lonac dole u kadi dok zx6r od 2007 ima tak da je razlika puno veca kod njega nego kod tvog modela :wink:

Da znam da R6 ima kutiju s katalizatorom, al meni je na CBR drukčije sa slip on-m ništa ne ispada jer mi je katalizator odmah nakon spoja slip on-a i grana a zatim ide ex up!

Zanima me kako si to otkopčao ex up, jer neznam nisan upućen kako to šljaka jer mi je ovo prvi bike sa ex up i nije mi se dalo petljat oko toga jer je motor nov, a sad bi to volio provat!
Čitao san malo tvoje postove u temi od onom megatonu od akrapa pa vidim da se kužiš u te stvari, pa ako ti nije problem objasni kako da otkopčam ex up???