Skipper đirade

ALONSO

New member
evo ovo je moj mali izlet koji je započeja u utorak ujutro oko 3 sati, a završija je u četvrtak u oko 17 sati u splitu.

Znači išlo se is Splita normalno do Drniša (moje selo, Ružić, pokraj Otavica). Do tamo ima oko 60 ak kilometara. Kada san došao tamo otišao san upoznat jednog lika s jednog foruma, a on se nalazi u Kninu. Nakon piće san otišao do Kninske tvrđave.


hmm kakve su se to tu sve bitke vodile s lukom i strijelama  :)

slikica izloženog parnog vlaka iz Knina


na povratku doma, mostić preko rijeke Čikole koji je ispod mauzoleja Ivana Meštrovića


bilo je još dana pa san odlučija zaletit se do Čavoglava i izvora rijeke Čikole. Slike su po mome ukusu dosta lijepe jer su slikane po zalasku sunca



i ovo je po nekim cesticama iznad izvora, iša san se malo vozikat da vidim šta ima okolo i da malo vidim zavoje pošta su dosta lijepi i uhvatio ovu lijepu sliku


i tako je završio taj prvi dan. Drugi dan san trebao otići do nekih prijatelja s jednog drugog foruma u Pakoštanen međutim oni nisu bili doma pa je to propalo. Onda san odlučija otić do Visovca, bija san skroz dole, međutim na sam otok nisan mogao doći zbog toga šta brodovi nisu išli do tamo, popizdija san.
ovo je slika s nekog kao vidikovca iznad ceste s kojom se spušta do polazišta do visovca. Uz ovaj spomenik tu je još i kip Petra Kačića, hrvatskog kralja



misto nasuprot otoka visovca odakle kreće brod za otok, tu san ispred neke kapelice malo sija u hlad, pogled je bio i više nego predivan!

onda san otiša do Roškog Slapa


jedna pozerska slika 8)

i još malo slika s slapova, jednostavno je prejebeno lijepo tamo

jednostavno je prelijepo tamo, iman još slika a svaka je predivna. ovdi san malo sam lutao, nisam baš doli vidija ljudi 8)

Mjesto je zbilja predivno i svakom preporučam da dođe i to barem jednom!
onda ajmo to nazvat kanjonom rijeke Čikole

onda mi se nije dalo ić doma pa san nastvaija vozikat se po onim cestama... pičiš 10 kilometara u full gasu (barem kod mene, lol), samo ti i mala uska grbava cestica kao na američkim filmovima a s strane znakovi "opasnost mine" koje su popadali ili stoje ukrivo, pomalo sablasno mi je bilo iti pomislit da mi se nešto desi. uglavno iša san ni ja ne znam di , samo san se vozija i banija san s totalno druge strane visovca 031

i ovo je slikica kada se ide iz šibenika put drniša, slika pruge koja je napravljena u doba austro-ugarske te od tog doba mi danas imamo tračnice.

evo i drniška tvrđava, inaće riječ "Drniš" po turskom ili po nekom drugom jeziku nisam sada siguran znači "vrata polju", a pošto je okolica drniša kao jedno veliko polje sada se taj grad zove Drniš

Čikola ispod utvrde

zdenac života u samom gradu drnišu koji je djelo Ivana Meštrovića

parkić ispod tog zdenca

poljana koja se nalazi iznad parkića i koja skupa s njime tvori srce tog gradića



To je bio kraj drugog dana. Sutra dan san i bija san još na mauzoleju ivana meštrovića i u njemu, slikao sam i potoćič te zdenac koji je napravio samo za svoju sestru, te kuću koju je sebi napravio, školu koju je pohađao moj otac, ali san bija i u muzeju u splitu danas da malo proširim znanje o velikom kiparu i slikaru koji mi je zračnom linijom možda samo 500 km od kuće na selu, međuti ionako san stavija previše slika  :mrgreen: i onda povratak u Split i to je to. napravio san između 450 i 500 km u tri dana :D

 
bravo za izlet (y)
mogao bi pricu staviti i u natjecaj za najbolju pricu  (y) (mozda i dobijes neku nagradu)
 
Jako lijepe slike, stvarno si nam lijepo prikazao taj kutak naše zemlje  (y)
 
clox said:
odlicno!
cime to slikas?
s olympusom d 540
malo više o njemu pošto se ja ne kužim u aparate :mrgreen:
http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_archived_product_details.asp?id=954

Ne kužin se u njegove specifikacije, ali malo mi muti sliku kada dosta zumiram na onom ekranćiču za slikanje pa mislin da i nije nešto vrhunski, ali za moje potrebe je OK, mal je pa mi stane u đep od jakete šta mi je najvažnije  :mrgreen:
 
Pudla said:
Super.  (y)

Sada si se navukao i nema povratka.  :mrgreen:
da navukao, ufff to je mala rič :D

pred kraj lita iden do ZG s njime, a ovako u međuvremenu ću di koliko mi finacije budu dopuštale, po dalmaciji i tako jer je to ipak 4T skuter od 125 ccm koji apsolutno ne miče s mjesta pa mi je velik problem ić bilo di dalje :mrgreen:

ps. thx svala na pohvalama, dosta mi znači (y) :)
 
ALONSO said:
s olympusom d 540
malo više o njemu pošto se ja ne kužim u aparate :mrgreen:
http://www.olympusamerica.com/cpg_section/cpg_archived_product_details.asp?id=954

Ne kužin se u njegove specifikacije, ali malo mi muti sliku kada dosta zumiram na onom ekranćiču za slikanje pa mislin da i nije nešto vrhunski, ali za moje potrebe je OK, mal je pa mi stane u đep od jakete šta mi je najvažnije  :mrgreen:

sasvim dobro
sto se zamucivanja tice, mozda trebas u 'macro mode'?
 
:) Vrlo lijepo. Hvala na lijepim slikama  (y) . Miljevački plato, a posebno Roški Slap, za mene imaju poseban značaj jer sam ih upoznavao u ružnijim vremenima od ovih  :anger: no svejedno ih s radošću posjećujem svake godine. Drugi puta, ako budeš imao volje, kada dođeš do drvenog mostića na Roškom Slapu nastavi preko mosta dalje makadamskom uzbrdicom u smjeru zapada i vjerujem da ćeš biti zadovoljan pogledom. Tom cestom preko sela Rupe (cesta je tu asfaltna ali u skladu s imenom puna rupa) možeš se spustiti na preljepi Skradin.  (y)
 
poput nekog ADV Ridera, kao da san na kraju svita :D


 
Lijepo! Tako sam se i ja navukao. Isto na 125 ccm.  :mrgreen:
 
ALONSO said:
znam, I keep eye on you (y) :D

Evo, jučer smo ybr-ovac i ja vozili od Pit Stopa do Ljubljane, pa onda dolje do Opatije i Rijeke, popili kavu, pa preko Fužina i Delnica, Karlovca doma... e guzice nam otpale  :LOL:

Ti si iz Splita?

Evo ako ću sljedeće sezone imat ovaj motor, možeš mi se pridružit do Crne Gore...