Skipper đirade

miha_vg said:
Evo, jučer smo ybr-ovac i ja vozili od Pit Stopa do Ljubljane, pa onda dolje do Opatije i Rijeke, popili kavu, pa preko Fužina i Delnica, Karlovca doma... e guzice nam otpale  :LOL:

Ti si iz Splita?

Evo ako ću sljedeće sezone imat ovaj motor, možeš mi se pridružit do Crne Gore...
(y) (y)

Jesan, Spličo :D

Računaj na to, pa ako prilike budu dopustile (y)
 
Advokat 1 said:
Lijepo. Je zapeka skuter?
nije, ali toga me je i najviše strah, ne znam, jest 4T, ali samo 125 ccm i zračno hlađenje... :?
u kurcu mi je kada ga vozim dosta u full gasu onda odjednom osjetim s podnice ogromne vibracijeeeeeeee, srce me zaboli, a drugačije ga osim u full gasu neprosto ne možeš voziti :(.. ono kada nekome kažeš da do šibenika ili makarske 90% puta ili preko u idealnim uvjetima voziš u full gasu čovjek bi rekao, jebate pa kako ti to voziš, ali kada kažem šta vozim onda je sve nekako realnije :mrgreen: :mrgreen:...
uz to upravo od fobije da me ne ostavi negdi jer je to ipak skuter i variomatu, kuglice i šta ti ga ja znam što još, uvjek u ušima iman neku paniku ka da mi je nešto otišlo, uvik mi u glavi nešto šuška...

prirastao mi je srcu i sve to, ali isto bi ja puno više volija nešto šta moran zajahat da se mogu i dalj eotiči bez posebne panike... :D... ali doči če i to :D
 
evo mali rezime sezone i promjene imena teme s "trodnevni izletič" u "skipper đirade"

ja san od 5.4 uspija napravit 10 350 kilometri, od toga šta mi je najvažnije priko 80% vožnje je bilo van grada. Sezona je bila uspješna i ja san prezadovoljan, ali ipak gledan da ovu godinu piknem suzu i vozin se ka čovik :D
od partija pali su:
dicmo
makarska
kaštila
trilj
stankovci
šibenik galebovi
šibenik moto pub (ali autom)
zadar

evo kako je to oprilike izgledalo... neke su rute možda krivo ucrtane, al uglavnom svako konačno odredište je točno :) ...označeno crnim markerom, ne vidi se najbolje al eto
 
par slija iz lipe nam makarske... nakon udara vitra od 2 stoje prvime je došlo na ugodinh nam 13 stupnjeva , taman se mame izašle prošetat s djecom :lol:

...............
.........
 
evo danas iako je bija cili neki tmuran dan, a doma mi je bilo dosadno, sitija san se da san ti obečao slike pa san se potrudija otiči do vrha biokova, tj. sv. Jure jer san jednoj priji dugovao neke slike :)

ove prve slikice s dna, gdje je rampa i početna točka za polazak. prve slike su slikane pod blicem iz razloga šta su slikane na povratku kada je več pao mrak.

lanci, snijeg, STOP
"vozite na vlastitu odgovornost" :green:  :smt083
............
.........
...

ovo je slikano na 1 228 metara :haha:

.........
...

10 more to go


prvi susret s ciljem...
kad san vidija ovaj odašiljač pomislija san "šta če on ovdi, nije to valjda vrh"... a kad san došao ispod njeg i vidija da jest , popizdija san :lol:  ja san mislija biti če kakva planinarska kučica, nešto, da če mi netko dat pohvalnicu šta san po snjegu došao do gore a ono prokleti odašiljač za tv??!!!! zaželija san da svima nestane slika iako je igrala hrvatska :D  :lol:
...

i tu su počeli problemi....
snjeg čovječe, bjeli snijeg :haha:  :haha:
ja ka dalomoš kad san ga sinja sledija san se u roku od sekund... snjeg i led a ja na skuteru...hmm....prihvačam izazov :twisted:  :D


i vozeči tako doša san do ove dionice di san se vozija po sredini po snjegu i odjedno mi je stao skuter, zaglaviaj san u snjegu, weeeeee radosti :haha:
prvo nisan znao štaču pa san se sjetio šta su radili oni u long way round i utrke motore pariz-dakar, pa san otklizao skuter na led i tamo ga digao, i gle čuda po ledu ide bez pola muke :no1:



...

i evo ga.. blizu smo... na tabli piše pola ure još do vrha sv. jure, ali mislin da bi tribalo i manje, oko 2-3 kilometra ima do gore uspoređujuči brojke s celera i putokaza...
........,
...,,,

do vrha ipak nisan uspija doči. razlog je taj što je padao mrak, a na tom mjestu ispod samog vrha je temperatura  je bila 3 stupnja... da san došao tu pola sata ranije to bi mi bilo taman za doči do gore i onda bih i išao usprokos snjegu i ledu, ali ovako pošto je več padao mrak pa nisan htio riskirati, jer san i na povratku (od ulaska do vrha sv. jure inače ima 24 km) do ulaska došao po laganom mraku uz pomoč dugih svjetala... tako da nisan bio do vrha, i sad mi je strašno žaj, ali i do ovdi dokle san doašo ja san i više nego zadovoljan :D

za kraj, posljedni pogled na vrh s mjesta do kud san došao
 
NA sv. Juru se ne ide prije 1.5. Ne radi sniga već zato šta nijedna konoba do tada ne radi pa onda koji je smisao ič?  :mrgreen:
 
alien said:
NA sv. Juru se ne ide prije 1.5. Ne radi sniga već zato šta nijedna konoba do tada ne radi pa onda koji je smisao ič?  :mrgreen:
isto ka i na Nord Kapp, udrit kartelu i ic doma (y)
 
CH4 said:
:misli: :shock: (y)

svaka cast, ali moga si se slomit 100 puta do gori i nazad. (y)
znam da jesan.

al to je izazov pa mi je bilo zanimljivije :LOL: :D

alien said:
NA sv. Juru se ne ide prije 1.5. Ne radi sniga već zato šta nijedna konoba do tada ne radi pa onda koji je smisao ič?  1Mr. Green
pa oli je problem ovo ponovit u 5 misec :D
 
ALONSO said:
do vrha ipak nisan uspija doči. razlog je taj što je padao mrak, a na tom mjestu ispod samog vrha je temperatura  je bila 3 stupnja... da san došao tu pola sata ranije to bi mi bilo taman za doči do gore i onda bih i išao usprokos snjegu i ledu, ali ovako pošto je več padao mrak pa nisan htio riskirati, jer san i na povratku (od ulaska do vrha sv. jure inače ima 24 km) do ulaska došao po laganom mraku uz pomoč dugih svjetala... tako da nisan bio do vrha, i sad mi je strašno žaj, ali i do ovdi dokle san doašo ja san i više nego zadovoljan :D

za kraj, posljedni pogled na vrh s mjesta do kud san došao

do gore su opake serpentine + led + vjetar. Dobro da nisi isao gore. Uvijek moras misliti na mozebitne nezgode..... Kad ides sam osobito.
:wink:

U svakom slucaju odlican djir!