Slike HR oldtimera

ma ok. imam ja i fotografije iz 90-ih kada je taj auto "vraćen" u život šaraf po šaraf. sada je opet na redu za "osvježenje".

motor mu je stajao vani bez glave 10 godina i zapekao- cijele zime sam držao UK2 ulje na klipovima i polako "ljuljao" radilicu da ih spasim.
onda smo u mađarskoj tražili karike-i trgovac nakon što ih je izmjerio zavrti glavom,donese garnituru od 8 komada i kaže "ovo je mercedes 500  :misli: :misli: V8 i odgovarati će vam !" -još uvijek imamo "rezervne "  :mrgreen: :mrgreen:

sad se točno ne sjećam sela odakle je došao auto- mislim da je Gornji Stupnik pokraj Nove Kapele, auto je bio u dvd-u,i prešao samo 34 000km, i onda je služio za dovoz drva i završio karijeru kad je riknula brtva glave.. (kad smo ga tovarili na šlepu na njemu još bila 2m3 bukve  :mrgreen: )
 
pihh..kad sam kupio horexa sa prikolicom u slatini-uz njega sam dobio 3 jupol kante puuune platina,kondenzatora i razvodnih kapa-ali za stojadina  :LOL: :LOL:

lik je valjda radio u nekom servisu nekada  :mrgreen:
 
Ide po svim terenima, lagan i nezaustavljiv, zalega zadnjih par godina a vrime idealno za provuć ga malo po planini!

 
fin je jeep, ali šteta ako stoji.

gdje je to slikano, tvoje?? ima li koja slika toga spit-a pored?
 
rocky6 said:
pihh..kad sam kupio horexa sa prikolicom u slatini-uz njega sam dobio 3 jupol kante puuune platina,kondenzatora i razvodnih kapa-ali za stojadina  :LOL: :LOL:

lik je valjda radio u nekom servisu nekada  :mrgreen:

Covjek se rijesio krsa  :D
 
rocky6 said:
fin je jeep, ali šteta ako stoji.

gdje je to slikano, tvoje?? ima li koja slika toga spit-a pored?

Jeep je od jednog mog prijatelja koji uz njega ima još 20-tak auta koji su u funkciji i još nekoliko koji čekaju red na restauraciju, ovi koji su gotovi čekaju red (svaku godinu registrira i koristi drugog) jer kolekcija je ogromna a financije skromne tako da je to jedini način da ih održi koliko toliko u formi. Triumph nažalost još nije doša na red za restauraciju pa leži u garaži. Inače je čovik veliki zaljubljenik engleskih sportskih vozila!!!




 
ok,ok..znam o kome je riječ-učinila mi se poznata garaža.. S.J. je i moj prijatelj  :wink:

ma ,možda i tebe poznam -tko zna  :mrgreen:,možda barem iz neke priče..
 
Rachau said:
Jeep je od jednog mog prijatelja koji uz njega ima još 20-tak auta koji su u funkciji i još nekoliko koji čekaju red na restauraciju, ovi koji su gotovi čekaju red (svaku godinu registrira i koristi drugog) jer kolekcija je ogromna a financije skromne tako da je to jedini način da ih održi koliko toliko u formi. Triumph nažalost još nije doša na red za restauraciju pa leži u garaži. Inače je čovik veliki zaljubljenik engleskih sportskih vozila!!!




Jel taj što prodaje ili samo skuplja ?.
 
rocky6 said:
thanks  :wink:
evo link za ostatak njihovih slika, ljetne,proljetne itd.. furaju se po karpatima  :shock:
http://www.4tuning.ro/poze/masini-tunate-din-romania-23/aro-m-461-12213-poza-294722.html
Jako dobro izgledaju ona dva zelenka!!
 
Cili život je samo skuplja, nikad nije ima novije auto kojeg je koristia, uvik je u svojim oldtimerima, a šta se tiće prodaje godinama je odbiva razno razne kupce, doduše to su bili sve ljudi koje je zanimalo da kupe jedno auto, znam da ga je pred par godina kontaktira isto jedan kolekcionar iz Osijeka koji mu je ponudia da otkupi skoro pa sve njegove aute ali ovaj moj se nešto premišlja jer tad je još radia i glava je vrtila razno razne kombinacije, dok je on mudrova ovi osiječanin je kupia šta ga je zanimalo.
 
ok,ok..
jedan novi je na cesti- već 4 dana drifta ,sutra ćemo se valjda provozati da vidimo što je naučio  :mrgreen: ekipa se polako popunjava za sezonu 2015. ovaj je uz crvenog drugi u ekipi.

144 S, najjača mašina unutra, uff...jedva čekam  :wink: bit će slika  :D
 
Neloše! Ali od tih Volva, samo 262 C Bertone   (y)
 
alpine said:
Neloše! Ali od tih Volva, samo 262 C Bertone   (y)
da, jedino mi se ne sviđaju one "grilje" na zadnjem staklu ali ok  (y)

ja vozim 244gl iz 79-e sa servom,klimom,plinom i plan je (ako ne budem previše lijen  :mrgreen:) još uglaviti mjenjač sa 5brzina i kompletan diferencijal sa polar-a sa B23 motorom i imam onda leteću tvrđavu :LOL: :LOL:

i da, vozili smo se jutros u žutom- predobro ide,tih je jako unutra i stvaaarno sam oduševljen  (y)
 
Još jedan oldtimer je na cesti, regan prošle godine krajem 9. mj.

Suzuki GS850G iz 1979. 35.000 km. Sve original, tak bude i ostal. Jedino kaj ću promenit su lajtunzi i neke sitnice, stavit crash bar, al iz tog doba. Gledal sam malo za giuliariev sic, al je skup u 3 p.m. ko i Marvingov auspuh 4-2-1
 
odličan  (y) (y)
ako već mjenjaš "lajtunge"(pretpostavljam da su to crijeva kočnica) svakako uzmi gumirane,nemoj one "srebrne"- izgledaju 200% bolje tj. ne primjećuje se razlika od originalnih..
 
Da, crijeva od bremzi, jer su stara, ispucana i kod kočenja se jako osjeti. Ak ću naći ta ˝gumirana˝ ću stavit, ak ne idu normalna pletena