Slovensko primorje

miha_vg said:
Dobro vama ide taj čakavski  :misli:  :mrgreen:  (y)

A još najboje da nan ne gre  :misli:  :mrgreen:  (y)
 
Lipo lipo...al kadi je jilo na slikami  :misli:
Ccccc.....đir bez jila je ko pol đira  :LOL:

P.S.
Moran ovo ''obavit'' jedan dan....ne pamtin kad san zadnji put bil va Kopru i Portorožu
:misli:
 
alfred stokes said:
Lipo lipo...al kadi je jilo na slikami  :misli:
Ccccc.....đir bez jila je ko pol đira  :LOL:

P.S.
Moran ovo ''obavit'' jedan dan....ne pamtin kad san zadnji put bil va Kopru i Portorožu
:misli:

Ma to ča se je jilo, ni baš za javnost... Neki bi mogal reć da je grdo za videt koliko moremo pojist  :mrgreen:
 
dadinjo said:
Lijepo si to sročio, samo daj, da ne mora Neno uvijek :p
Vidimo se na sljedećem điru! :D

(y)


Ja se nadam...
Iako sam se jučer malo pitao o smislu tog vražjeg motora, jer sam između 18 i 21 navečer napravio oko 100 km i sledio se ko pi........ Stvarno je jučer nekako hladno bilo.
Ozbiljno razmišljam da si stavim grijane ručke, da mi prsti ne otpadnu...
 
primo said:
dobaaar smarty.... (y)

(y)

Ma pusti to, ima već i novog materijala  8)
 
Kad san vidija temu slovensko primorje u ovom forumu odma san pomislija da bi tribalo stavit još jedan podforum: jednominutne vožnje!  :mrgreen:
 
alien said:
Kad san vidija temu slovensko primorje u ovom forumu odma san pomislija da bi tribalo stavit još jedan podforum: jednominutne vožnje!  :mrgreen:

Ja uvjek kažem: -nema Slovenija ne znam kakvu obalu, ali tih njihovih nekoliko kilometara je bolje uređeno nego cijela naša.
Tog dana je u Portorožu bilo sigurno više ljudi nego u Opatiji, u Piranu se je šetala masa Talijana, .....


Da ne govorim o njihovom projektu umjetnog otoka ispred Izole koji bi se trebao početi graditi, ....
 
Nije tema za raspravu o tome, ali...

Nije uopće bitan otok, ni njih 2.000, nego ideja da se napravi nešto za razvoj turizma, ...


Kod nas toga nema, a i bilo kakva ideja za izradu bilo kakvog projekta, u samom začetku bude pokopana i proglašena glupošću.

"Predračunska vrijednost izgradnje jadranskog otoka iznosi 100 milijuna eura, od čega bi se oko 60 milijuna dobilo iz zajedničkih europskih fondova, a ostalo od lokalne zajednice i tamošnjih bogatih poduzetnika."
-kod nas neki dan pričaju kako Lika nije uzela niti jedan jedini € iz pretpristupnih fondova za razvoj poljoprivrede...




Opet ja o Sloveniji, ali... Prođi malo po Gorskom Kotru, nigdje ničega, jedino tu i tamo pilana od FINVEST Corp-a (da nema njih, očito ne bi bilo apsolutno ničega; ajde dobro, Lokve d.d. i još nekolicina uspješnih poduzeća, koja opet muku muče jer prozore radije uvozimo iz susjedne Slovenije, a proizvedene u Austriji). A u istoj toj Sloveniji, u svakom selu neki vrag, pilanica, pa proizvodnja kuhinja, pa namještaj ovaj, onaj, pa oprema za iste te kuhinje.... I naravno, stanovnici tih sela i mjestašca žive od rada u tim pogonima.
"Razvojnim programom dobilo bi se do 2023. godine 17.000 novih radnih mjesta i to u kvalitetnim sektorima industrije i poduzetništva: u tehnološkim parkovima, poduzetničkim inkubatorima i high-tech industriji jer se računa da će se nastaviti smanjivanje zapošljavanja u tekstilnoj, drvno-prerađivačkoj, papirnoj i drugim granama industrije koje su i izazvale sadašnje razvojno zaostajanje Slovenije u odnosu na Europu."


Zbog toga sam spomenuo i taj umjetni otok, koji se nama može činiti smješnim, ali o tome se priča i sada prije nego je započeta izgradnja, i siguran sam da će to jednog dana biti i napravljeno, pa ćemo i mi Hrvati, uz naravno toplice, odlaziti i na taj njihov otok na ljetovanje, ....
 
Odlićan đir - ima se šta za vidjet. Prošle godine nas nekoliko je Chimpa profurao po svim glavnim mjestima na obali, moram negdje pronac fotke, a neki dan sam s kajakašima to sve prošao za cca 1h i 40min ali obrnutim smjerom od Kopra do Portoroža.

Start u Kopru:





Cilj u Portorožu:



Inače Portorož zbilja izgleda kao neko mjesto na Azurnoj obali sa onoliko hotela i kockarnica.
 
Kakva je to tekma bila, vidim bilo je ekipe i sa sijacima  :mrgreen:
 
Božićni maraton - slovenska obala, održava se svake godine prvog vikenda u 12 mjesecu. Ima svih kategorija pa tako i seekayaka, turista, mixeva, divljevodaša i mirnovodaša, klinaca itd:

 
...kad se budu odlučili SLO za umjetni otok, Mi iz Uljanika ćemo taman s ovim novim projektima (brodovi kopači) koji kopaju morsko dno do dubine 37 m i nasipavaju teren (umjetni otoci po bliskom istoku) obaviti probni rad i zaradit pare nekakve  :mrgreen: