Split ZG na 125cc

ovako na prvu, mnogo si lud..al ako vespaši mogu sa starim px-icama, mozes i ti.. 👍
 
  • Like
Reactions: amante
Bok, nisam mogao naći prikladniju temu (Npr. Chat nebi bila loša :))
No da pređem na stvar
Koliko sam lud ako želim rentat Nmax i otić do ZG gledat WRC? Imam samo A1.
Pozdrav
Sinko, drago mi je jer imaš ovakvu ideju, ali moraš sa starcima o tome popričat... oni će znat procjenit možeš li ili ne... da si rekao da ideš barit, ja bi došo po tebe...
 
  • Haha
Reactions: hondimir
Sinko, drago mi je jer imaš ovakvu ideju, ali moraš sa starcima o tome popričat... oni će znat procjenit možeš li ili ne... da si rekao da ideš barit, ja bi došo po tebe...

A odi po njega nemoj biti takvi 😁
 
Ako je moj frend isa 16 godina iz Mihena do Rijeke pa dalje teajektom u dalmaciju došao sa skuterom od 50cc onda možeš i ti to što želiš.
 
Sinko, drago mi je jer imaš ovakvu ideju, ali moraš sa starcima o tome popričat... oni će znat procjenit možeš li ili ne... da si rekao da ideš barit, ja bi došo po tebe...
Normalno da ću popričat, ali vozim već 3 godine, imaju povjerenja u mene... Sanjam o "roadtrippanju" već mjesecima, otić negdje ovako se izguštat i eto poklopi se sa wrc-om...
 
  • Like
Reactions: Nero
Normalno da ću popričat, ali vozim već 3 godine, imaju povjerenja u mene... Sanjam o "roadtrippanju" već mjesecima, otić negdje ovako se izguštat i eto poklopi se sa wrc-om...
vidi ti da ti se vrime poklopi, bude li kise nema tu gusta..i pamet u glavu, nema to snage za nista i drzi razmak
 
ma samo ajde... šta veli kolega priprema je važna, gledaj da je dobra prognoza, pamet u glavu, guštaj. I jedan savjet, tj. dva; ne nosi stvari u ruksaku na leđima nego fiksiraj to na motorin. I drugi, klrksti mobitel samo za hitne slučajeve i guštaj "analogno".

I znaj da se roditelji imaju pravo brinut
 
Last edited:
Nisan ja ni reka da se ne tribaju brinit, dapače, loše je kad se ne brinu...
Bogu fala pa nmax ima mista ispod sica za stvari. Nisam iskreno ni jači motor vozio, probao sam od prijatelja wr125x, a polagao sam na ys125. Meni se to čini sasvim ok jer na dnevnoj bazi vozim 50cc. Šta se tiče puta, ako ima onih koji su odradili to, hoću li tribat navigaciju ili je put koliko toliko označen na znakovima? Prognoza kaže sunce u subotu, a krenija bi šta ranije, tipa 5-6 ujutro, da stignen u neku normalnu uru (google kaže 5h 27m)
Hvala na savjetima dosad(y)
 
ni sam ne znam šta bih ti napisao, a da ne "pametujem" previše...
bio sam u tvojim godinama i prošao sam puno velikih izazova, tako da sam svjestan šta god ti mi ovdje i kao roditelji rekli, ako si "zabrijao" da ideš, otići ćeš, makar biciklom...
uglavnom, na nekoliko stvari ću ti probat skrenut pažnju, vidim kroz par postova odgovoran si i razuman dečko, tim više želim ti da uspiješ u svom "poduhvatu"

1. vožnja - svakodnevno vozikanje po gradu na 50ccm nema gotovo nikakve veze sa putom od 300+ km u jednom smjeru. iskustvo, kondicija i "staž" na dva kotača se stječe postupno, naravno i uvijek za to ima "prvi put" ali ti si sebi zacrtao otići gledati WRC u određenom terminu pa nije baš da ideš lagano "kruzati" za početak, nego imaš definirano vrijeme i mjesto gdje želiš i trebaš stići, pa si planiraj dovoljno vremena. Uračunaj si vrijeme i energiju koja ti je potrebna za povratak... iz iskustva pišem jer sam odradio tu rutu nekoliko puta skuterom, vespom, motorom (svaki ima svoje specifičnosti)... pa za put skuterom od 125ccm za svoj pothvat računaj cca 6-7 sati vožnje u idealnim uvjetima do Zagreba (češće stani radi odmora sebe i skutera, točenje goriva, kava....), računaj da ti je rano ujutro rosna mokra cesta (posebno u sjenovitim zavojima), hladno je, pa planiraj uzeti odgovarajuću opremu. obrati pozornost da ideš "posuđenim" skuterom čije mane, upravljivost, ispravnost ne poznaješ...

2. logistika/smještaj u zagrebu - ne planiraš valjda odmah nazad? planiraj si dovoljno vremena i mjesto za kvalitetan odmor. biti ćeš pun adrenalina, što od vlastitog pothvata, što od utrke koju planiraš gledati, što utječe na odmor i spavanje (ako nemaš iskustva). uzmi si dovoljno tekućine za piće i nešto hrane, pazi da ne dehidriraš od uzbuđenja zaboraviš piti i jesti ;)

3. navigacija - za ovakav put ti ne treba, pogotovo jer je bolje zbog tvoje sigurnosti da imaš "oči na cesti" a ne na mobitelu. zapamti si glavna mjesta koja redoslijedom prolaziš, sva su označena dovoljno da ti do Zagreba ne treba navigacija

4. vremenska prognoza - obrati si pažnju na prognozu, ne samo na destinaciji polaska/cilja, nego i putem kako budeš vozio (pogledaj unaprijed). kažu da nema loših uvjeta, nego samo loše ili nedostajuće opreme, pa si svakako pripremi ili posudi od nekoga tko ima, ako nemaš sam dovoljno

5. sreća prati ustrajne i hrabre, pa želim ti puno hrabrosti i uspjeha na tvom prvom ozbiljnijem putovanju (ako želiš u PP ti pošaljem kontakt za pomoć u Zagrebu)
 
Nisan ja ni reka da se ne tribaju brinit, dapače, loše je kad se ne brinu...
Bogu fala pa nmax ima mista ispod sica za stvari. Nisam iskreno ni jači motor vozio, probao sam od prijatelja wr125x, a polagao sam na ys125. Meni se to čini sasvim ok jer na dnevnoj bazi vozim 50cc. Šta se tiče puta, ako ima onih koji su odradili to, hoću li tribat navigaciju ili je put koliko toliko označen na znakovima? Prognoza kaže sunce u subotu, a krenija bi šta ranije, tipa 5-6 ujutro, da stignen u neku normalnu uru (google kaže 5h 27m)
Hvala na savjetima dosad(y)

Trebat ćeš barem 6 sati, računaj da moraš stati i tankati.

Benzinske su ti Knin, Gračac (al nije točno na ruti) i Korenica.

Put nije jasno označen, al nije ni kompliciran.

Najkraće ti je preko Muća/Čavoglave/Gradac/Biočić/Knin, al nemoj promašit skretanje za Gradac.

Ako ćeš preko Sinja, nemoj falit skretanje za Knin (ako tu produžiš ravno, završit ćeš u Bosnu).

Sretno i pamet u glavu.

Tako rano ujutro je cesta vlažna i hladna, pa pripazi.

Također, pretpostavljam da nisi navikao toliko dugo vozit, pa računaj i na umor. Isto tako, s obzirom da ti je prvi put, ja bi pratio navigaciju na gugl mapsu, a analogiju ostaviti za period kad budeš išao motorom koji poznaješ i s tijelom naviknutim nba 6 sati vožnje u komadu.
 
Trebat ćeš barem 6 sati, računaj da moraš stati i tankati.

Benzinske su ti Knin, Gračac (al nije točno na ruti) i Korenica.

Put nije jasno označen, al nije ni kompliciran.

Najkraće ti je preko Muća/Čavoglave/Gradac/Biočić/Knin, al nemoj promašit skretanje za Gradac.

Ako ćeš preko Sinja, nemoj falit skretanje za Knin (ako tu produžiš ravno, završit ćeš u Bosnu).

Sretno i pamet u glavu.

Tako rano ujutro je cesta vlažna i hladna, pa pripazi.

Također, pretpostavljam da nisi navikao toliko dugo vozit, pa računaj i na umor. Isto tako, s obzirom da ti je prvi put, ja bi pratio navigaciju na gugl mapsu, a analogiju ostaviti za period kad budeš išao motorom koji poznaješ i s tijelom naviknutim nba 6 sati vožnje u komadu.
istovremeno pisali, vidim gottovo isto :ROFLMAO:
 
  • Like
  • Haha
Reactions: sharky969 and Nero
Ako si nešto naumija, to i napravi. Samo pametno i lagano.
Nije to na kraj svita.
Imam i ja namjeru gori ... vrime je obečavajuče.
Sretnemo li se imaš marendu od mene (y)
 
Idealan 125ccm ua to bi bila Honda Super Cub. S njim bi volia odvozit jednu takvu avanturicu.

Vidim da svi komentatori ovde uzdišu i sanjaju kako bi bilo da opet imaju 16 god, stanu kod macole V1 i kresnu usput koju ličku konobaricu :mrgreen:
 
Last edited:
Bok, nisam mogao naći prikladniju temu (Npr. Chat nebi bila loša :))
No da pređem na stvar
Koliko sam lud ako želim rentat Nmax i otić do ZG gledat WRC? Imam samo A1.
Pozdrav

imas 16 godina i odma zapinjes na renti motora

kakav si sa moto opremom? Lika je zajebana i hladna.
 
Šta ću nego rentat kad neman 125cc. Glupo mi pitat prijatelja za posudbu, mirnija mi duša ovako. Iman bubrežnjak, rukavice, jaketu kožnu, a doli bi svakako neke podhlače, inače se bavim brdskim biciklizmom tako da mi hladnoća nije strana.... Isa san sa biciklon do Međugorja iz Splita, to je bia pothvat ipo...
 
Šta ću nego rentat kad neman 125cc. Glupo mi pitat prijatelja za posudbu, mirnija mi duša ovako. Iman bubrežnjak, rukavice, jaketu kožnu, a doli bi svakako neke podhlače, inače se bavim brdskim biciklizmom tako da mi hladnoća nije strana.... Isa san sa biciklon do Međugorja iz Splita, to je bia pothvat ipo...
Nije isto, biciklom se bar grijes, a na motoru stalno smrzavas.

I nisu to "podhlače", nego duge mudante ;),... sad će me nero lajkat :mrgreen:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Nero and dominic1
Nije isto, biciklom se bar grijes, a na motoru stalno smrzavas.

I nisu to "podhlače", nego duge mudante ;),... sad će me nero lajkat :mrgreen:
Pa dobro sad 😁
Šta vi još predlažete? Normalno slojevito se obuć, ponit rezervu robe... Mater je rekla može, oca jos kuvan :)