Sprječavanje krađe motora

motorinho

New member
Pozdrav ekipa,
Uskoro mijenjam skuter za motor (ADV tipa) u ZG pa me zanimaju vaša iskustva s krađama motora/sprječavanjem krađa. Skuter je ponosno stajao ispred zgrade puno godina samo s disc lockom bez ijednog problema, ali me hvata panika da s motorom neće biti tako. Svaka pomoć i iskustvo je dobro došlo.
Hvala svima!
 
Nece nitko sramotu sebi na vrat :mrgreen:
ja mislio to samo transalpe niko neće... ja na svome uopće ni neznam kako se volan zaključava... nikad ga nisan zaključa... doma stoji u garaži, al ovo na putovanjima di sam god bija i u HR i vanka, ništa... niko ni pogledat neće. idealno.
 
  • Like
Reactions: motorinho
ovisi što kupuješ, disc lock je ok, al ozbiljnim lopovima šala mala. ukrca ti ga u kombi i jebaji ga.
nemamo svi garaže jebiga, al disc lock i osvitljeno misto i ne bi trebalo bit problema
više se boj skidanja djelova, npr. retrovizora, meni su recimo uzeli ukrasne kapice sa ventila i proširenje za nogaru... nek im je sa srećom...sve je to sa ali expresa ukupno plaćeno 15 eura ako i toliko, al je služilo...
 
  • Like
Reactions: motorinho
Ja sam prije par godina kupio spremište za oko 5000 kn i stavio u dvorište,i zadovoljan sam.Motor se ne vidi s ulice pa ne privlači lopove,a i nije na kiši i snijegu.Još ga dodatno unutra mogu zaključat lancem i lokotom,za još malo sigurnosti.
1000042232.jpg

1000042233.jpg

Ak nemaš love za kupit garažu il ak nemaš gdje postavit spremište kao ovo moje,tu i tamo po zimi znam vidit motore po podzemnim garažama trgovačkih centara,tamo su kamere,a isto motori nisu na kiši i snijegu,pa ak imaš u kvartu neki trgovački centar,možda ne bi bilo loše tamo parkirat,ovak negdje gdje vjerojatno neće nikom smetat:
1000042235.jpg

1000042237.jpg
 
  • Like
Reactions: motorinho
pa, načelno se motori kradu sa uobičajenih parking mjesta tako da ga ekipa za par desetaka sekundi ubaci u kombi, skupa sa svim alarmima i lockovima. Po meni, najbolje je otežati pristup motoru - garaža ili "robusno sidrište". Ja bi razmišljao u pravcu, kao što je netko savjetovao - montažna garaža ili ako to nije moguće, napraviti "sidrište" za motor + reflektor koji se pali na blizinu + kamera. A svakako i GPS tracker.
 
Kako koschall kaže, veži.

Sidrište

+ ovo

sl.jpg

u ovom

gc.jpg

❤️

Još ako imaš mogućnost reflektora sa senzorom + kamera... Drkica. 😁 I ne križaj kombinaciju, nije neizvedivo kako zvuči.
 
  • Like
Reactions: motorinho