Sprječavanje krađe motora

Ko cuva motor kad si kuci,ne kuzim,valjda se neko brine kako osigurati motor kad si negdje na terenu,pa neces montaznu garazu vuc sa sobom...recimo sad u Sarajevu ja sam na prednjem tocku imao Disc-lock,te na zadnjem Lanac,te je pokriven ceradom...tako i u Subotici,i na plazama,i bilo gdje...i ne kuzim sta vise treba...Ako ces se brinuti oce li ko ukrasti sta ,ukrasce i autobus ako treba...ja lipo spavam...
 
Ko cuva motor kad si kuci,ne kuzim,valjda se neko brine kako osigurati motor kad si negdje na terenu,pa neces montaznu garazu vuc sa sobom...recimo sad u Sarajevu ja sam na prednjem tocku imao Disc-lock,te na zadnjem Lanac,te je pokriven ceradom...tako i u Subotici,i na plazama,i bilo gdje...i ne kuzim sta vise treba...Ako ces se brinuti oce li ko ukrasti sta ,ukrasce i autobus ako treba...ja lipo spavam...
I ja lipo spavan di god odemo. Izvučen ključ i spavan ka top. A neman lance. Navodno samo za auta tribaju.
 
P.S. A ako samo provjeravaš kako se motori čuvaju, izguglaj cigar cutter...
Nemam toliko iskustva s motorima koliko sa skuterima i zato me zanima. Ispred zgrade mi stoji nebrojeno skutera i nikad nijednom ništa. Zato mi je teško uopće predočiti koliko se motori kradu više/manje i slično i koliko se ljudi pokušavaju zaštiti od toga ako nikako nemaju mogućnost garaže.
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Da se to jednostavno riješiti.Jasno da nemaju svi ,zapravo mnogi nemaju garažni prostor ,garažu.Kako god.Za početak je dovoljno ugraditi GPS tracker negdje na šasiju ili skrovito mjesto na motoru,naravno povezano s mobitelom radi praćenja.Najjeftiniji prvi korak.Ako ga i neko digne vidiš odmah sve.Drugo ,fizička zaštita pomaže ,ali lopovi to riješe na jedan dva.Primjer:kumovom posinku digli yamahu fz1 u Svetom Martinu na Muri,petak na večer. U ponedjeljak su plavi došli po nju u Slavonski Brod,budainka koliko se sjećam.😎👍
 
  • Like
Reactions: motorinho
Sad ne znam jel se sprdaš ili kako. Al to mi je jedan od izbora svakako haha
Kakvo sprdanje...ja vozim samo Stromove...imao sam 3 mala-650...sad imam 1000...,nikad nisam imao nikad nigdje problema. Bilo kvarova, bilo kradja...
 
  • Like
Reactions: motorinho
Da se to jednostavno riješiti.Jasno da nemaju svi ,zapravo mnogi nemaju garažni prostor ,garažu.Kako god.Za početak je dovoljno ugraditi GPS tracker negdje na šasiju ili skrovito mjesto na motoru,naravno povezano s mobitelom radi praćenja.Najjeftiniji prvi korak.Ako ga i neko digne vidiš odmah sve.Drugo ,fizička zaštita pomaže ,ali lopovi to riješe na jedan dva.Primjer:kumovom posinku digli yamahu fz1 u Svetom Martinu na Muri,petak na večer. U ponedjeljak su plavi došli po nju u Slavonski Brod,budainka koliko se sjećam.😎👍
Definitivno sam razmišljao o tome. Imaš prijedlog koji tracker?
 
Nemam toliko iskustva s motorima koliko sa skuterima i zato me zanima. Ispred zgrade mi stoji nebrojeno skutera i nikad nijednom ništa. Zato mi je teško uopće predočiti koliko se motori kradu više/manje i slično i koliko se ljudi pokušavaju zaštiti od toga ako nikako nemaju mogućnost garaže.
Osobno mi je netko sarafcigerom razjebao bravu na bivsem motoru, pretpostavka mi je da je rijec o pokusaju kradje.
Iako mi nije jasno sto su pokusavali postici posto je volan i dalje bio zakljucan a killswitch na ON.

Nevezano za motor, na Corsi mi je netko na isti nacin razjebao bravicu na rezervaru, zbog cega sam skoro ostao u Sloveniji jer je nisam isprva mogao skinuti da je natocim, a na Civicu su pokusali potrgati poklopac rezervara.

Ima svega i desava se svasta, treba se probat zastitit koliko ide. Barem cerada i disk lock da koliko toliko odvrati pokusaje. Gledam uzeti disk lock sa alarmom, ali ne znam koliko je osjetljiv na pizdarije poput vjetra i slicnog, da se ne pali non stop dok sam na poslu.
 
  • Like
Reactions: motorinho
Kad grmi, upali ga. Bio rođakov motor neko vrime isprod moje kuće, imao je disc lock. Kad bi bila nevera, isključija bi ga obavezno.
 
  • Like
Reactions: tegla
Kad grmi, upali ga. Bio rođakov motor neko vrime isprod moje kuće, imao je disc lock. Kad bi bila nevera, isključija bi ga obavezno.
Znaci i od vjetra i od grmljavine oce?
Jebiga, otpada onda, tocno je na propuhu non stop. Sto je zapravo i okej zbog vlage.
 
  • Like
Reactions: JosipS
Nevezano za motor, na Corsi mi je netko na isti nacin razjebao bravicu na rezervaru, zbog cega sam skoro ostao u Sloveniji jer je nisam isprva mogao skinuti da je natocim, a na Civicu su pokusali potrgati poklopac rezervara.
Za ovo ti je jedina zastita da ne tocis do vrha 🤪🤣
 
  • Haha
Reactions: tegla
Kad grmi, upali ga. Bio rođakov motor neko vrime isprod moje kuće, imao je disc lock. Kad bi bila nevera, isključija bi ga obavezno.
Je onaj od 18 eur.,kupi onaj od 60 eur sa Alia...meni radi kako treba.
 
Evo moje preporuke za disclock, stoljećima koristim Xenu, sada sam na ovoj najnovijoj verziji koju možeš podesiti bluetoothom preko moba kada si blizu. Investicija je, ali je vječan.

Što se tiče trackera, koristio sam monimoto (skriven, ima svoju bateriju), te Sizzapp koji se spaja na akumulator. U slučaju da nema struje, javlja, u slučaju micanja ili kretanja motora isto.
 
Je onaj od 18 eur.,kupi onaj od 60 eur sa Alia...meni radi kako treba.
Mogu mu kazat da proba. Ima Vcan Disk Lock, mislin da je bar 18.20 eura.

Koji imas? Gledao sam davno Oxford Screamer uzeti, i dosta ljudi je govorilo po recenzijama kako ga vjetar pali.
Njegovog s Alija ne pali ni potres :mrgreen:

 
  • Haha
Reactions: Igor28
Evo moje preporuke za disclock, stoljećima koristim Xenu, sada sam na ovoj najnovijoj verziji koju možeš podesiti bluetoothom preko moba kada si blizu. Investicija je, ali je vječan.

Što se tiče trackera, koristio sam monimoto (skriven, ima svoju bateriju), te Sizzapp koji se spaja na akumulator. U slučaju da nema struje, javlja, u slučaju micanja ili kretanja motora isto.
I meni je zapao za oko monimoto - jel sve radilo kako i govore po netu?
 
Imaš i ovo https://ridescorpio.com/scorpio-secure/
Ali (kako su već kazali), cerada i komadina lanca ako je već tako. Ovi lock je zajebancija. Za ništa budi tebe, suside, mačke, pase, golube, miše... A ako tvrdo spavaš, aj ča. Da san lupež, udrija bi prednje kolo nogon svaku večer dok ne pomisliš da ne valja i skineš ga.
 
I meni je zapao za oko monimoto - jel sve radilo kako i govore po netu?
Dok sam ga koristio, radio je bez greške, samo nisam imao ovu kvadratnu 7icu, već neki koji je izgledao kao deblji marker. Antena je dobro hvatala signal, bez obzira koliko ga "duboko" sakrio unutar motora. Malo je manje praktično zbog privjeska, odnosno fob-a koji nosiš na ključu. Nije imao neke "fancy" opcije da prati gdje si se vozio i sl. (barem koliko se sjećam), ali ima godišnju preplatu na sim karticu, što j zgodno ako se s vremenom misliš prebaciti na nešto drugo, dok kod Sizzappa jednom platiš i to je to.

Što se tiče Xene i paljenja na drmanje, samo mi se jednom desilo kada je bila orkanska bura, pošto imam ceradu preko, a kroz motor i ceradu lanac, xenu ispod, pa se cerada napuhivala i nešto drmala motor, ali sam onda smanjio osjetljivost. Može se i ugasiti dio s alarmom. Jedino što moraš biti blizu, ne funkcionira kao zaključavanje na autu.