SRAMOTA I NEDOUMICA

DARIOGF

New member
Radim u auto salonu i osnovno pravilo kod isporuke vozila je da uz sve potrebite papire za registraciju stranka dobije i probne pločice za nesmetanu vožnju i naravno da je ispravan u prometu. Zar nebi tako moralo biti i sa motociklima? Izgleda da smo mi motoristi ili bedasti ili smo stvarno građani drugog reda. Znam za jedan slučaj kada je čovjek platio 200 i nešto tisuća kuna motor, ne pitajte koji zaključite sami i naravno nije dobio probne pločice i evo nedavno  moj frend plati cca 100tinjak tisuća kuna motor i isto ne dobije probe. Pa to je sramota jer ovi naši kvazi trgovci motora imaju izgovor da nemaju probe pa nek oni onda kao neki koji su izuzetak idu sami na policiju i izvade za kupca probe to je njihova obaveza, a ne da čovjeka pošalje u promet neosiguranog. Ovo je bilo pod sramota.
Pod nadoumica:
frend ima motor koji nije stariji od dvije godine, riknuo akumulator i ne priznaju mu garanciju na motociklu tj. za akumulator a kada ideš kupiti novi akumulator posebno imaš dvije godine garancije, pa ko je tu lud.
 
Ja sam dobio probu kada sam kupio Suzukija u Falkonu, Pula, i to od valjda 5 dana. Jos sam se navozao dok ga nisam regao.
 
Pih jos da i probe dobijes  :LOL: ... i ja sam odfurao motor iz salona bez proba ...
 
DARIOGF said:
Radim u auto salonu i osnovno pravilo kod isporuke vozila je da uz sve potrebite papire za registraciju stranka dobije i probne pločice za nesmetanu vožnju i naravno da je ispravan u prometu. Zar nebi tako moralo biti i sa motociklima? Izgleda da smo mi motoristi ili bedasti ili smo stvarno građani drugog reda. Znam za jedan slučaj kada je čovjek platio 200 i nešto tisuća kuna motor, ne pitajte koji zaključite sami i naravno nije dobio probne pločice i evo nedavno  moj frend plati cca 100tinjak tisuća kuna motor i isto ne dobije probe. Pa to je sramota jer ovi naši kvazi trgovci motora imaju izgovor da nemaju probe pa nek oni onda kao neki koji su izuzetak idu sami na policiju i izvade za kupca probe to je njihova obaveza, a ne da čovjeka pošalje u promet neosiguranog. Ovo je bilo pod sramota.
Pod nadoumica:
frend ima motor koji nije stariji od dvije godine, riknuo akumulator i ne priznaju mu garanciju na motociklu tj. za akumulator a kada ideš kupiti novi akumulator posebno imaš dvije godine garancije, pa ko je tu lud.
sta ce ti proba kad ga ionako ne registriraju  :mrgreen:
 
tl1000 said:
na baterije je 6 mjeseci jamstvo (ove sto se isporucuju sa vecinom motora i skutera)
tako je... jamstvo na akumulatore za motore je 6 mjeseci, za aute je 2 (3) godine ..
 
Pa to je sramota jer ovi naši kvazi trgovci motora imaju izgovor da nemaju probe pa nek oni onda kao neki koji su izuzetak idu sami na policiju i izvade za kupca probe to je njihova obaveza, a ne da čovjeka pošalje u promet neosiguranog.

Naravno da smo ovce,, neki od nas cekaju pile preko 6 mjeseci,, i kada ih dobiju cekaju paprire za navedeno još dana i dana.
Valjda će se i to nekada promijeniti.. Naravno obecane pokloni prilikom kupnje pile nitko ni ne spominji pri isporuci, a mi sretni što smo dobili napokon nesto za što več mjesecima plaćamo kredit.. :palacdolje:
pozdrav :shock:
 
DARIOGF said:
Radim u auto salonu i osnovno pravilo kod isporuke vozila je da uz sve potrebite papire za registraciju stranka dobije i probne pločice za nesmetanu vožnju i naravno da je ispravan u prometu. Zar nebi tako moralo biti i sa motociklima? Izgleda da smo mi motoristi ili bedasti ili smo stvarno građani drugog reda. Znam za jedan slučaj kada je čovjek platio 200 i nešto tisuća kuna motor, ne pitajte koji zaključite sami i naravno nije dobio probne pločice i evo nedavno  moj frend plati cca 100tinjak tisuća kuna motor i isto ne dobije probe. Pa to je sramota jer ovi naši kvazi trgovci motora imaju izgovor da nemaju probe pa nek oni onda kao neki koji su izuzetak idu sami na policiju i izvade za kupca probe to je njihova obaveza, a ne da čovjeka pošalje u promet neosiguranog. Ovo je bilo pod sramota.
Pod nadoumica:
frend ima motor koji nije stariji od dvije godine, riknuo akumulator i ne priznaju mu garanciju na motociklu tj. za akumulator a kada ideš kupiti novi akumulator posebno imaš dvije godine garancije, pa ko je tu lud.
Nije stvar u cijeni vozila koje kupuješ, već da li je firma kod koje kupuješ vozilo podnijela zahtjev za izdavanje pokusnih pločica . Može se desiti i da je podnijela, ali je od mjerodavne institucije dobila odbijeno (neadekvatno čuvanje ,muljanje sa probama itd.. ).
 
U Eurorentu se dobije proba na cca 10 dana  (y)
 
Shogun kad je uzea Hondu ima je probne na 15 dana ako se ne varam pa sam i ja pita Joke kad sam uzea Fazera mogu li se rijesit probne posto sam bija kratak sa lovom a on mi je reka da oni nisu nikada vadili probne posto ti oni odma izdaju racun i carinjenje tako da odma iz salona mos na reg dok je kod Honde bila druga situacija da se mora cekat za papire nekoliko dana 8)
 
Kakve veze imaju carinjenje i račun s tim da dobiješ motor bez ikakvog osiguranja i moraš s njim do STP doć  :misli:

To je po meni - "dao si lovu, eto ti motor i sad odjebi odavdje i nemoj slučajno na prvi servis baš kod nas zaboravit doć"  :palacdolje:
 
gigi said:
Kakve veze imaju carinjenje i račun s tim da dobiješ motor bez ikakvog osiguranja i moraš s njim do STP doć  :misli:

To je po meni - "dao si lovu, eto ti motor i sad odjebi odavdje i nemoj slučajno na prvi servis baš kod nas zaboravit doć"  :palacdolje:

Sve ima svoje. Imas po Splitu na iljadu mista di ga mozes osigurat i odma na teh a isto tako ako te frka uzmes racun i odes uplatit osiguranje i vratis se po motor pa onda sjednes i vozi. Mislim meni to nije predstavljalo problem jedino sta sam bija kraci sa lovom jer sam triba dat vise ucesca nego sta sam planira ali sam ga nakon 2-3dana reg. :neznam:
 
...ja sam digo motor i ravno na tehnički i registraciju..naravno da sam police i kasko već imao... (y)


..al je, sramota je da se ne dobivaju probe prilikom preuzimanja motora... :palacdolje:
 
Adler said:
Sve ima svoje. Imas po Splitu na iljadu mista di ga mozes osigurat i odma na teh a isto tako ako te frka uzmes racun i odes uplatit osiguranje i vratis se po motor pa onda sjednes i vozi. Mislim meni to nije predstavljalo problem jedino sta sam bija kraci sa lovom jer sam triba dat vise ucesca nego sta sam planira ali sam ga nakon 2-3dana reg. :neznam:

I sa plaćenim osiguranjem te može pandur kaznit.
Ni meni nije bio problem otić tak u STP ali nije stvar u tome jel to nama problem ili nije. Stvar je u odnosu prema kupcu
 
strasilo said:
tako je... jamstvo na akumulatore za motore je 6 mjeseci, za aute je 2 (3) godine ..
Baš sam neki dan kupio novi akumulator i čovjek mi veli...garancija ti je 6 mjeseci,al da prije zime donesem akumulator kod njega i ostavim ga tamo do proljeća,oni ga uskladište,dopune ak treba,kontroliraju prek zime i na proljeće ga uzmem i opet mi daje 6 mjeseci (čuvanje ne naplaćuju)  :misli:

A šta se proba tiče, npr. dobio sam skuter na nagradnoj igri i kad sam ga preuzimao u Eurorentu, dobio sam probnu tablicu na 10 dana! Tako da mislim da je sramotno da to,ak niš drugo, ne uključe u cijenu motora, pa kad ga kupiš da ispadne da ti je kao "gratis" probna tablica :palacdolje:
 
Meni je taliban koji mi je prodao motor, nakon što sam ga upitao šta je s probnim tablicama, otišao u ured i isprintao  na papiru PROBA i zaljepio na motor. Ja popizdil-njegov servis neće vidjeti moj motor.  :shock: :mrgreen:
 
Bobo1 said:
Meni je taliban koji mi je prodao motor, nakon što sam ga upitao šta je s probnim tablicama, otišao u ured i isprintao  na papiru PROBA i zaljepio na motor. Ja popizdil-njegov servis neće vidjeti moj motor.  :shock: :mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:ovaj je dobar (y)
A nije los ni onaj sto skladisti baterije pa im produzuje garanciju :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
gigi said:
I sa plaćenim osiguranjem te može pandur kaznit.
Ni meni nije bio problem otić tak u STP ali nije stvar u tome jel to nama problem ili nije. Stvar je u odnosu prema kupcu

Ma stvar je u tome da te pandur moze kaznit i ako imas vise od tri musice na viziru ako mu prdne. :LOL:

Odnos prema kupcu bi moga bit dosta bolji samo ti je zalosno to sta vecinom svi uzimamo motor na kredu pa ti se prodavatelj onda postavi nebi da ti ga poklanja, a tebi kad sve to vidis a vec si rijesija papirologiju dodje muka, stisnes zube i jedva cekas da se dokopas motora pa da vise nikad ne udjes u taj ducan a taj diler je onda na gubitku jer ti sa vrimenom ulupas love na opremu skoro za vridnost cilog motora :x
Ko ih  :pelvic_thrust2:
:mrgreen:
 
Adler said:
Ma stvar je u tome da te pandur moze kaznit i ako imas vise od tri musice na viziru ako mu prdne. :LOL:

Odnos prema kupcu bi moga bit dosta bolji samo ti je zalosno to sta vecinom svi uzimamo motor na kredu pa ti se prodavatelj onda postavi nebi da ti ga poklanja, a tebi kad sve to vidis a vec si rijesija papirologiju dodje muka, stisnes zube i jedva cekas da se dokopas motora pa da vise nikad ne udjes u taj ducan a taj diler je onda na gubitku jer ti sa vrimenom ulupas love na opremu skoro za vridnost cilog motora :x
Ko ih  :pelvic_thrust2:
:mrgreen:


ne slažem se sa tebom ja nikad nisam imao problema ni sa milicijom ni sa policijom i nikad mi nisu napisali nešto što nisam skrivija,,,sve je stvar kako se postaviš
uvjek sam pristojan i na distanci
drugo nikad mu neću potpisati prijavu i
uvjek se žalim.....


Što se tiće prodavača i salona i to isto ovisi o kupcu
 
corky said:
ne slažem se sa tebom ja nikad nisam imao problema ni sa milicijom ni sa policijom i nikad mi nisu napisali nešto što nisam skrivija,,,sve je stvar kako se postaviš
uvjek sam pristojan i na distanci
drugo nikad mu neću potpisati prijavu i
uvjek se žalim.....


Što se tiće prodavača i salona i to isto ovisi o kupcu
Šteta, još nisi naletio na pravog. Mijenjat ćeš ti mišljenje.