šta je bilo s ovim..??

Dejv said:
Evo još malo o djeci i policajcima...
http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2006,9,4,Drot_cipelarioKlinca,41393.jl

Ovaj put sam na strani policajca  :mrgreen:

Ako je napisano istina - svaka čast policajcu. Jedino će tako klinac naučiti za idući put.
 
Kazne moraju biti pozitivne, odnosno sa ciljem da se počinitelja pokuša odviknuti ili upozoriti da to ne čini. Kad bi cilj bio samo smanjivanje broja prekršaja, za to ima puno efikasnih načina osim povećavati globe, jer nemožete vi uspoređivati neke zapadne zemlje gdje su stvari općenito bolje postrojene. Sa ciljem da se ionako siromašni proračun što više puni, u saboru su dogovorene tako visoke globe u odnosu na prosječna primanja u RH. I nemojte pametovati kako je u Njemačkoj, jer sam živio u Frankfurtu neko vrijeme, i tamo su noću problemi izraženiji nego danju kod nas.  Međutim protiv toga se ne bore povećanjem iznosa globa, nego drugačijem pristupu problemu i operacionalizaciji u prometu.
(U odnosu na prosječne zarade, kazne su bitno manje.)
Obzirom da od svoje zarade kad plate sve životne troškove ostaje im barem 40%, znači da su kaznom smanjili đeparac. Kod nas i bez globe nemaju ljudi za režije i hranu, pa kad opale mu globu, on bi najradije u zatvor, ali nemože jer bi ostao bez posla.
Zato ostajem pri tvrdnji da ako neko radi za 4000 kn ili manje, a nehotično izveden prekršaj se može naplatiti i 1000 ili više kuna, onda su kažnjeni nedužni, djeca koja će bit gladna cijeli mjesec dok se roditelju ne oporavi kućni budžet radi običnog prekršaja. Bolja kazna je zabrana upravljanja uz manji iznos globe i ili uvjetna pa kad se prekršaj ponovi i veća novčana kazna. Uz prisutnost policije na prometnicama najbolje se djeluje preventivno. To je makro ekonomski pristup koji mnogi neshvaćaju, jer osiromašivanjem građana (baze) na kojoj društvo egzistira, koči se razvoj trgovine, proizvodnje itd. i općenito cijele države.
 
tomtigar said:
Zato ostajem pri tvrdnji da ako neko radi za 4000 kn ili manje, a nehotično izveden prekršaj se može naplatiti i 1000 ili više kuna, onda su kažnjeni nedužni, djeca koja će bit gladna cijeli mjesec dok se roditelju ne oporavi kućni budžet radi običnog prekršaja. Bolja kazna je zabrana upravljanja uz manji iznos globe i ili uvjetna pa kad se prekršaj ponovi i veća novčana kazna.
Zato i postoje tete i stričeki suci koji mogu i moraju ocijeniti okolnosti pod kojim je prekršaj napravljen pa onda po tome odrapiti kaznu.
Podjela vlasti. Izvršna (policija) je tu samo da prijavi sudu (pravosudna) koji služi tome da procijeni sve okolnosti prije donošenja rješenja, tj. presude.
 
čitam topic od početka,ali pola ove zadnje steanice.........nemrem višeeeeeeeeeeeee


prije cca 2 sata na TIFONU u Dugom Selu stanem si kupit pive jer je na meni bližoj  pumpi-Antunović nekakva kurčeva obrada kase bla bla
PRIZNAJEM: došao sam bez kacige (to nikad ne radim)

plaćam na kasi.....na pumpu staje frend sa R6 bez tablice.......20-ak sekundi  poslije njega staje murijak sa Puntom i pita ga :"gdje je reg. pločica"

ja se vrzmam oko svog motora i čekam da murijak ode da mogu i ja..........

murijak otišo,a poslije njega i ja i frend svaki svojim putem :misli:

napomena: moja tablica "preklopljena"

taj murijak valjda nije imao vremena pričekat ili pisat kaznu!!??  ili mu se nije isplatilo!!??

KAD POLICIJA POČNE PROVODIT ZAKON , TADA ĆE GA SE GRAĐANI POČET PRIDRŽAVAT

ne ponosim se time što sam bio bez kacige i DA!!!!! TREBAL ME JE KAZNIT

AL DA JE ONOM CAJCU NEKO DRUGI KRIV KAJ JE ON OPAL :misli:  :misli: :misli: :misli: :misli:
 
ivach13 said:
AL DA JE ONOM CAJCU NEKO DRUGI KRIV KAJ JE ON OPAL :misli:  :misli: :misli: :misli: :misli:

Jel treba biti glup da se ne shvati šta je Hrvoje napisao?

[quote author=Hrvoje]Čovjek je ganjao nekog u prekršaju, to mu je posao. ...
Po zakonu neće niti on odgovarat za pad, niti kramasakiboy za njegov pad. Samo za nezaustavljanje na znak policajca.
[/quote]
 
Hrvoje said:
... onda fiću... još bolje!
Kad narastem htio bih biti odbjegli skuteraš!  :jesus:

:palacdolje:
 
E ajd ova tema je postala dosadna.Pola nas misli da si je drot sam kriv,druga polovica to nemisli i to je to.Koda ce neko vas trazit za misljenje kad se taj slucaj bude obradjivao na sudu... :jesus:
 
svakak said:
Jel treba biti glup da se ne shvati šta je Hrvoje napisao?
a jel treba biti još gluplji da se ne kuži kaj sam ja napisao

netko je napisao da je kawaboy kriv (odgovoran)  za pad policajca,a ja se samo slažem sa mišljenjem druga Hrvoja,a ovu riječ "glup" pazi gdje i kako koristiš
 
Jel se neko interesiro kak je tom policajcu? Jel mu bio neko u posjeti s ovoga foruma? Slažem se da si je sam kriv, nije supermen ali vozač kawasakija je kriv za nezgodu, indirektno.....da je uhvaćen to se vrlo lako može dokazati na sudu. A ova banda sto stavlja linkove da jos vise narastu očnjaci na policiju neka zna da smo i prije padali i opet se dizali.
 
Di bi došli kad bi išli u posjetu svakom motoristu koji je pao! Ili bi možda ovom trebali jer je policajac? Ne kontam. Možda da bi u očima javnosti sprali ljagu sa motorista? Oće on meni doći ako se spizdim negdje?

Kao što sam već napisao prije, želim mu što brži oporavak i povratak na dužnost, i to je to!
 
Hrvoje said:
[size=10pt]Zato i postoje tete i stričeki suci koji mogu i moraju ocijeniti okolnosti pod kojim je prekršaj napravljen pa onda po tome odrapiti kaznu.
Podjela vlasti. Izvršna (policija) je tu samo da prijavi sudu (pravosudna) koji služi tome da procijeni sve okolnosti prije donošenja rješenja, tj. presude.
[/size]

Točno, slažem se.

Važno je da pozitivno razmišljamo, popravljamo sebe i svijet oko sebe. (koliko možemo) (y)
 
Baš mi je interesantno čitat ovaj topic.
Kolko vidim dvije vrste postova za i protiv murje, moram priznat da sam po svom uvjerenju protiv dotične gospode ali kolko put smo slušali od frendova opet sam mu zbrisao ili nije stigo ni sjest na motor a ja sam nestao, u svakom slučaju pandur je papak jer ih nije uspio zaustavit. Koje su uopće šanse da uspije. Stari BMW sa voznim karakteristikama krepane krave protiv R motora sa 150 i više konja taman da je murjak najbolji vozač na svijetu sa čukom koja ne pozna strah (nije zanemarivo ni 4000 kn plaće) nemre mu niš.
U tom slučaju može jedino pucat a to nesmije (osim u Ameriki).
Sada dolazimo do moralne strane. Bježati ili ne. Ja smatram da pravi mudonje i pravi frajeri snose posljedice za svoje postupke znači nekaj si zjebo plati, druga je stvar kvaliteta zakona ili da li smo svi pred zakonom isti u to nebi sad ulazio.
Napali ste pandura koji je razbio klinca nakon potjere. Stavite se u njegov položaj. Mali beži ti ga trebaš vlovit jer ti je to posao od kojeg živiš. Kad ga steraš u kut nakon jurnjave u kojoj ti je glava u torbi i ti moraš pazit da nekog ne zgaziš, on te zruši i nastavi bežat pješke. Koliko vas bi uspjelo u tom trenu reagirat mirno i staloženo. Ja smatram da sam prilično mirna i staložena osoba pa bi ipak bi mu izbio bar dva prednja zuba.

Ponovo ponavljam da sam u startu protiv murje i nevolim ih ali u oba slučaja mislim da su to isto ljudi od krvi i mesa koji nisu cjepljeni protiv ljudske gluposti i njima vjerovatno poneka ide na k**** to kaj kod zaustavljanja motorista ovise isključivo o tome da li ovaj želi stat ili ne.
 
Pivi said:
Ima šta novog, jesu ga našli?

Nisu i nece jer jedini sto je prekrsio je nepostivanje prometnog znaka (nezaustavljanje na znak policajca),policajac je pao zbog vlastite nepaznje.