Sta je kvalitetnije i bolje Z750(2004-2006) ili FZ6 FAZER (2004-2006)

Status
Not open for further replies.
Kolega ono prvo nije fz6.Prvo razjasni razliku vizualno ta dva motora :mrgreen:  :mrgreen:,a onda cemo o tome koji je bolji.I jedan i drugi su dobri a sve ostalo su nijanse.A i ima dosta tema o jednom i drugom na forumu.Vozio i jedan i drugi i z750 mi je bolje legao,po meni bolji motor.Kazem po meni,a sad svako ima svoje misljenje.
 
Probaj vozit pa vidi koji ti više paše. Ja bi rađe y.  :mrgreen:
 
Nemoj se uvrijedit na ono za sliku (y)  (y).El to kupujes pa se dvoumis ili pitas samo tako.
 
Na tvom mjestu ja bih radije uzeo Z 750, vozio oboje i nekako mi se kawasaki cini voznijim od yamahe, ali svatko ima svoj ukus...
 
Meni je freza daleko sterilniji motor...
 
ajd ti prvo napiši kakvi su ti planovi za vožnjice, koliko km kroz sezonu, za grad i kafiće, ili do mora (Rijeka, kvarner) ili pak dosta dalje....? Stvar ti je jasna..Za otvorenu cestu koja zahtjeva malo duže turice s osjetljivom guzom sa suvozačem ili bez definitivno yamaha....za grad i okolicu,malo do mora, godišnje par tisuća...tada bi zeca. Za nateravanje s dečkima po gradu od semafora do semafora i par puta godišnje do grobnika, opet zec.....ako zakačiš kofer, komada i svaki (drugi) vikend radite po 500 i više km...opet yamaha....Vidiš, svaki motor ima svoje. Bitna je namjena i svrha. Ovdje ti bu svako napisao onog kojeg vozi. Prvo za što ti treba, onda koji :wink:
 
Svojevremeno sam također bio u ovakvoj dilemi. Prevagnuo je fazer i mislim da sam dobro odabrao, jer godišnje prolazim oko 10000 km većinom jedno i više dnevni izleti. Fazer je svakako bolji motor za putovanja, udobnniji i bolja zaštita od vjetra, a i kofer mu bolje stoji. Po meni je fazer ljepši, ima duže servisne intervale. Nedostatak je među ubrzanje i elastičnost koju ima z 750. Z je više u kategoriji streetfightera. Za grad z za putovanja fazer.
 
Tommee said:
Meni je freza daleko sterilniji motor...


Eto, upravo me je to svojedobno odbilo od Fazera...dobar motor ,ali sterilan, nekako je sve na svome mistu i pola države ga vozi. Glup razlog ,vjerovatno, ali...Kawa Z mi je daleko draži motor.
 
1. kvaliteta je na strani kawasakija, ako ništa barem znaš odakle je  (y)

2. koji je bolji? e to je već subjektivno i ponajviše ovisi o vozaču i namjeni ...
 
igi_st said:
1. kvaliteta je na strani kawasakija, ako ništa barem znaš odakle je  (y)

2. koji je bolji? e to je već subjektivno i ponajviše ovisi o vozaču i namjeni ...

Kvaliteta  :misli: :misli: :misli: ne razumijem sto je pisac htio rec

Totalno dva razlicita motora sve ovisi zasto nekome treba motor
 
Naravno kawasaki... (y) :mrgreen:
 
Svaki cigo svoga konja hvali. tako ćeš i tu dobiti konačan odgovor. Trebao bi sam vidjeti i odlučiti.

Ja ne bi govorio o nekoj kvaliteti ili nekvaliteti. Imam Yamahu. Zeko mi se nikad nije pretjerano svidio. Kad sjednem na njega, kao da mi nešto fali. Ne znam.


Uglavnom, meni nije ni najmanje žao što sam uzeo Yamahu. Napravio sam 22.000 km u godinu i pol. Na takvu kilometražu već se može vidjeti i razlika na servisnim intervalima (ja sam bio na servisu na 1000, 10000 i 20000, dakle 3 puta do sada ; sa zekotom bi to već bilo 1000, 6000, 12000, 18000, i sad ubrzo 24000, dakle ukupno 5 puta ; kroz recimo 5 godina i toliku godišnju kilometražu, ....). Ne znam, na tebi je odluka. Ja znam što bi ponovno uzeo  8)


Za veću kilometražu, čini mi se da je Yamaha bolji izbor. Kawasaki mi ima nekako više napadan položaj sjedenja.
Ako pak radiš par tisućica godišnje, to nije bitno. Šta ja znam, uzmi koji ti je ljepši i gotova stvar  (y) (a to je opet Yamaha  :wink: :mrgreen:)
 
igi_st said:
1. kvaliteta je na strani kawasakija, ako ništa barem znaš odakle je   (y)

2. koji je bolji? e to je već subjektivno i ponajviše ovisi o vozaču i namjeni ...

cisto sumnjam,jos nisam cua da se fazer raspa od dizanja na zadnji a za kawu sam cua da neki dijelovi pucaju ko da su od stakla.I kako mislis da znas odakle je?
 
Bob Rock said:
Eto, upravo me je to svojedobno odbilo od Fazera...dobar motor ,ali sterilan, nekako je sve na svome mistu i pola države ga vozi. Glup razlog ,vjerovatno, ali...Kawa Z mi je daleko draži motor.
....a zeca se skoro i ne vidi na cesti :mrgreen: :LOL:
igi_st said:
1. kvaliteta je na strani kawasakija, ako ništa barem znaš odakle je  (y)

2. koji je bolji? e to je već subjektivno i ponajviše ovisi o vozaču i namjeni ...
po čemu si to zaključio...? :misli:
 
Ova ekipica koja kao govori da je zeko za par tisuca godisnje dajte se saberite.. Ocito pol ekipe sa zecovima koje znam i svi koji se vrtimo oko 50 000km, i daleko vise (iznad 10k km godisnje) su neki sado mazo koji bog?
Nes ti motor jebemu pa ak su vam guzice tako bas osjetljive i sve vam smeta kupite si limuzinu s klimom i bit ce udobno...

Sto se tice motora nek covjek izabere koji god i nece pogrijesiti...
 
live-for-ride said:
ajd ti prvo napiši kakvi su ti planovi za vožnjice, koliko km kroz sezonu, za grad i kafiće, ili do mora (Rijeka, kvarner) ili pak dosta dalje....? Stvar ti je jasna..Za otvorenu cestu koja zahtjeva malo duže turice s osjetljivom guzom sa suvozačem ili bez definitivno yamaha....za grad i okolicu,malo do mora, godišnje par tisuća...tada bi zeca. Za nateravanje s dečkima po gradu od semafora do semafora i par puta godišnje do grobnika, opet zec.....ako zakačiš kofer, komada i svaki (drugi) vikend radite po 500 i više km...opet yamaha....Vidiš, svaki motor ima svoje. Bitna je namjena i svrha. Ovdje ti bu svako napisao onog kojeg vozi. Prvo za što ti treba, onda koji :wink:

Z se bez problema vozi na duže ture....moja najduža je bila oko 720km u danu....a svega skupa u 10 dana-3900km....tako da ti ne stoji baš to je zeko samo za grad, kafiće, grobnik i eventualni odlazak do mora.......na svakom će ti motoru utrnuti guza nakon 2 sata sjedenja, a zeko što je najbitnije ne umara u smislu da te bole ruke, noge, ramena i slično....neusporediv je po pitanju tura sa nekim maxi endurom i tom klasom, a mislim da je odnosu na fazera vrlo mala razlika po tom pitanju....jedino što je po meni prednost yamahe sa slike jest bolja zaštita od vjetra, ali i to se riješi kupnjom S modela koji ima vrlo dobru zaštitu u tom pogledu....
uz sve zekana ćeš naći za manje love tako da ćeš ovu razliku u servisima kompenzirati na taj način.....a ono najbitnije kad skontaš koliko yamahe troše ulja neće ti biti problem malo češći servis.....  :LOL:

moj glas za kawu, defiinitivno....  :mrgreen:



Tommee said:
Ova ekipica koja kao govori da je zeko za par tisuca godisnje dajte se saberite.. Ocito pol ekipe sa zecovima koje znam i svi koji se vrtimo oko 50 000km, i daleko vise (iznad 10k km godisnje) su neki sado mazo koji bog?
Nes ti motor jebemu pa ak su vam guzice tako bas osjetljive i sve vam smeta kupite si limuzinu s klimom i bit ce udobno...

Sto se tice motora nek covjek izabere koji god i nece pogrijesiti...

upravo tako....  (y)
 
igi_st said:
1. kvaliteta je na strani kawasakija, ako ništa barem znaš odakle je  (y)

2. koji je bolji? e to je već subjektivno i ponajviše ovisi o vozaču i namjeni ...
Majstore, ti si u zabludi. Zeko ima kinesku završnu obradu, tak da kvalitetniji nije od fazera.
 
Status
Not open for further replies.