Sta je kvalitetnije i bolje Z750(2004-2006) ili FZ6 FAZER (2004-2006)

Status
Not open for further replies.
harakiri said:
Majstore, ti si u zabludi. Zeko ima kinesku završnu obradu, tak da kvalitetniji nije od fazera.

aj malo pojasni ovo??
 
max34 said:
aj malo pojasni ovo??

Tak se priča. Prekaljeni motorista mi je to rekao (mislim na to da je brdo motora promijenil). Veli da su plastike, sjedalo i slične stvari "mejd in čajna"
 
harakiri said:
Tak se priča. Prekaljeni motorista mi je to rekao (mislim na to da je brdo motora promijenil). Veli da su plastike, sjedalo i slične stvari "mejd in čajna"

interesantno ja to nigdje nisam primjetio......
u svakom slučaju reći ću ti nešto, moj zekan ima 55000km na satu bez da je ijednom zakašljucao....sjedalo je isto kao i prvog dana, ne vide se uopće tragovi vožnje na njemu, nijedna plastika nigdje nije popucala...pa sad ako i jest "made in čajna" očito je kvalitetno napravljeno....za razliku od yamaha kojima pucaju repovi i slične stvari....  :jesus:
 
Ma made in china, ... Pretpostavljam da je na oba dva dobar dio toga rađen u Čajni, posredno ili neposredno i na Yamahi je štogod Kineskog. Pa kakav bi to proizvod bio da bar nekog vraga ne rade u Kini, možda ne kao finalni proizvod, ali...
 
max34 said:
interesantno ja to nigdje nisam primjetio......
u svakom slučaju reći ću ti nešto, moj zekan ima 55000km na satu bez da je ijednom zakašljucao....sjedalo je isto kao i prvog dana, ne vide se uopće tragovi vožnje na njemu, nijedna plastika nigdje nije popucala...pa sad ako i jest "made in čajna" očito je kvalitetno napravljeno....za razliku od yamaha kojima pucaju repovi i slične stvari....  :jesus:
Ma zekan je super. Nemam ja ništa protiv bilo kojeg motora. Osim ako je kinez. Svi su mi super, bitno da je motor, al nikako skuter  :mrgreen:
 
harakiri said:
Ma zekan je super. Nemam ja ništa protiv bilo kojeg motora. Osim ako je kinez. Svi su mi super, bitno da je motor, al nikako skuter  :mrgreen:

napokon smo se složili....  :mrgreen:
 
Brdo ljudi je u mukama što odabrati između fz6, gsr, z700, hornet i kojeg god izabereš nisi fuljal. Ja bi najradije imal sva 4, za sad je samo hornet  8)
 
fazer je kvalitetniji, od zeda će ti srce brze zaigrat...
ovisi sto je tebi bitnije...
kojigod da odaberes, nemeres fulat... (y)
 
harakiri said:
Tak se priča. Prekaljeni motorista mi je to rekao (mislim na to da je brdo motora promijenil). Veli da su plastike, sjedalo i slične stvari "mejd in čajna"


Jao ko da slusam 15-godisnjaka, prica se... Sta reko ti je frend od frenda, njegov brat? Nema jaceg..

Ne komentiraj idiotarije i ne izmisljaj gluposti osim ako nemas vlastitih iskustava koja potvrduju tvoja stajalista...
 
little bastard said:
fazer je kvalitetniji, od zeda će ti srce brze zaigrat...
ovisi sto je tebi bitnije...
kojigod da odaberes, nemeres fulat... (y)

I opet se ne slazem i jednostavno iskustva korisnika ne potvrduju te teze.. Sve ljude koje znam da imaju zecove nisu imali kvarova.. Ali nikakvih... Osim toga zeko je jedna od rijetkih serija motocikala koje je osono znam i za koje nisam svjestan da je imala ikakvih opoziva...

Tako da nek onda ovi kvalitetni voze sta oce, mi cemo svoje smece  :LOL:
 
Tommee said:
I opet se ne slazem i jednostavno iskustva korisnika ne potvrduju te teze.. Sve ljude koje znam da imaju zecove nisu imali kvarova.. Ali nikakvih... Osim toga zeko je jedna od rijetkih serija motocikala koje je osono znam i za koje nisam svjestan da je imala ikakvih opoziva...

Tako da nek onda ovi kvalitetni voze sta oce, mi cemo svoje smece  :LOL:

ma ne kazem da se kvari i daleko od toga da je smece, nego yamaha je po nekim pitanjima kvalitetnije konstruirana (aluminijska rama itd.)...
s druge strane zed nudi 150 ccm vise i po meni uzbudljiviji design....
 
Ja te mollim da mi kazes samo kako materijal rame utjece na kvalitetu iste? To sto je aluminijska moze joj biti i nedostatak, a to sto si zaljucio da je samo prednost je radi pustih marketinskih trikova...
 
kao strojar a ne strucnjak za marketing osobno cijenim modernija tehnička rješenja, a okvir od aluminijskih slitina je definitivno moderniji...
i blok na zedu izgleda kao da su ga kovaci radili... :jesus:
 
Jes ti strojar, ili inzenjer?

Ja kao ovo drugo tvrdim da opet, niti upotrijebljeni materijal ne znaci da je to kvalitetnije rjesenje i samo je baljezganje gluposti.
U cemo je problem da kvalitetno konstruirana rama, svojstvima nadmasi onu aluminijsku, pobogu?

Meni pak osono blok i izgled masine na zedu izgleda tri klase iznad frezinog, jer me onaj sivi agregat podsjeca ko da je sivi ljev u igri..  :jesus:
 
Tommee said:
Jes ti strojar, ili inzenjer?

Ja kao ovo drugo tvrdim da opet, niti upotrijebljeni materijal ne znaci da je to kvalitetnije rjesenje i samo je baljezganje gluposti.
U cemo je problem da kvalitetno konstruirana rama, svojstvima nadmasi onu aluminijsku, pobogu?

Meni pak osono blok i izgled masine na zedu izgleda tri klase iznad frezinog, jer me onaj sivi agregat podsjeca ko da je sivi ljev u igri..  :jesus:
ne vozim bager, imam diplomu...
lijev je, al nije sivi...
kao sto rekoh, stvar estetike...i zavrsne obrade...
 
little bastard said:
nego yamaha je po nekim pitanjima kvalitetnije konstruirana (aluminijska rama itd.)...

Pitaj usera Vedran (rijetko je na forumu) kaj misli o toj super-truper alu rami debljine stjenke kao papir za motanje pljuge  :mrgreen:
 
Sad je bitnije pitanje kak si dosao do diplome (cekaj, akcija indeks jos traje)  :LOL:

Ma, da, ko bi reko da blok motora nije sivi ljev :LOL: :LOL: :LOL:
 
gigi said:
Pitaj usera Vedran (rijetko je na forumu) kaj misli o toj super-truper alu rami debljine stjenke kao papir za motanje pljuge  :mrgreen:

I to jos robustan tourer za voznju u dvoje  :mrgreen:
 
Sreća da je rama tak dobra, jer da nije, izgorili bi mu i prednji kotač i prednja vilica skup s ostatkom motora prilikom laganog pada na mokrom kolniku  :mrgreen:
 
slazem se, uvjerio si me...
skalamerije od vodovodnih cijevi kao na zedu su buducnost moto industrije... :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.