stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,116 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,354

black dog

New member
koliko ljudi vozi stare motore tipa:homde cbx,cb yamahe xs,  kawasakija kh,z suzukija gs i slicnih motora
                                           
                                         
 
  • Like
Reactions: gianni
ne,ne zanimaju me ti stariji modeli,nisam obozavatelj fosila,pa da moram djelove ic trazit kod arheologa :mrgreen:
 
stari modeli se jako lijepo mogu dotjerati u originalno stanje, ali isto tako se daju jako lijepo preraditi... mada nisi naveo misliš li na oldtimere ili na motore stare 15 - 20 ak godina
 
strasilo said:
stari modeli se jako lijepo mogu dotjerati u originalno stanje, ali isto tako se daju jako lijepo preraditi... mada nisi naveo misliš li na oldtimere ili na motore stare 15 - 20 ak godina
Mislim da je Boletov motor sasvim dobar pokazatelj za to.

Volio bi da si mogu priuštiti neku staru pilu i slagati je polako, onako s guštom i nestrpljenjem kad ću sjest na nju.

Imao sam BMW R60/5 i to je bila stvarno pila. Motor s dušom, ali si nisam mogao priuštit ostaviti ga.
Jebiga, nemam skener, pa da skeniram neke fotke i stavim sliku.
 
@blaz: sa skuterom bolje receno :LOL:

nabrojao si malo novije modele, vise me zanimaju modeli poslije WWII
imao sam jedno vrijeme devastiran dkw 175 iz '52.. radio je ko urica nakon restauriranja (y)

nakon koje godinice kada se stabiliziram, rado bi si nasao koji post-war model i lagano ga mazio i restaurirao...

ratne modele, je tesko nabaviti, ali nakon sto sam procitao knjigu "rommelov africki korpus" i vidio kako su se njemci nosili sa motorima, zelja mi je jedan ratni model naci.. al tesko
 
strasilo said:
stari modeli se jako lijepo mogu dotjerati u originalno stanje, ali isto tako se daju jako lijepo preraditi... mada nisi naveo misliš li na oldtimere ili na motore stare 15 - 20 ak godina

(y)
 
demza said:
@blaz: sa skuterom bolje receno :LOL:

nabrojao si malo novije modele, vise me zanimaju modeli poslije WWII
imao sam jedno vrijeme devastiran dkw 175 iz '52.. radio je ko urica nakon restauriranja (y)

nakon koje godinice kada se stabiliziram, rado bi si nasao koji post-war model i lagano ga mazio i restaurirao...

ratne modele, je tesko nabaviti, ali nakon sto sam procitao knjigu "rommelov africki korpus" i vidio kako su se njemci nosili sa motorima, zelja mi je jedan ratni model naci.. al tesko
ima u Požegi stari Čika Braco ... on se bavi ratnim motorima, ima par BMW-a prikoličara i nekog DKV-a i još koješta, možemo otići do njega kad naletiš kod mene..  (y)
 
neznam,meni se recimo taj motor ne svida...
neznam zakaj,al stvarno me ti motori ne privlace..
 
strasilo said:
ima u Požegi stari Čika Braco ... on se bavi ratnim motorima, ima par BMW-a prikoličara i nekog DKV-a i još koješta, možemo otići do njega kad naletiš kod mene..  (y)

odlicno! takvih motora se nadje po supama... ovaj sto sam ja imao je od tetke cacine babe sta ti ja znam.. stajao u supi, misevi se legli u faru...

al jebiga.. i onda to ljudi drze da propada i tek iz govorancije saznas da baba kuma sogora zene ima tako nesto u supi a da nije tomos ...
 
...viš ti koja je to konjica  :D   (y)






:mrgreen:
 
ako 14 godina također spada u stare motore, premda nije baš stari, stari.... i moj je skoro u original stanju, bar što se vanjskog dijela tiče....  :mrgreen: ( :( )
 
20godina je granica za oldtimere.. al ako pogledas, to su sada vec motori iz '86. godine

meni su oldtimeri od 60-tih nadolje :)

pudla je stavljao bio slike ratnih bmw-a.. ne mogu naci topic :(
 
I ja se bavim tim malo starijim stvarčicama...
Baš je u fazi restauriranje MZ-a 250 iz ´77, a i vozim GSX 550 EF - raketa! (y)