Stavljanje lanca u fazu

WraGG

Well-known member
Pozdrav motordzije  :mrgreen:

Nije me bilo odavno, ali cim mi je zatrebalo nesto u vezi motora, znam gdje treba upitati :)

Dakle, da pređem na pitanje: Treba mi skica ili uputa za faziranje lanca (faz lanac) na Yamahi YZF R1 god. '00/'01. Jel tko zna gdje naci takvo sto, ili mozda ima skicu? Također mi treba i uputa(mjera) za stelovanje ventila na istom motoru. Pokusao sam naci u onom jednom service manualu koji se moze naci na netu za ovu godinu R1-ice, ali ne vidim ove podatke nigdje. Google isto ne pomaze.

Hvala! :)
 
Ventilspiel (Ein): KALT 0,11-0,20 MM 
Ventilspiel (Aus): KALT 0,21-0,25 MM

dali znaš što radiš ili experimentiraš  :misli:
 
STobulj said:
Ventilspiel (Ein): KALT 0,11-0,20 MM 
Ventilspiel (Aus): KALT 0,21-0,25 MM

dali znaš što radiš ili experimentiraš  :misli:

Hvala puno! (y)
Ma treba mi rođaku. On je inace kao neki serviser  :mrgreen:
Znas li za ovo stavljanje lanca u fazu ista?

I jos me zanima jel ima neka stranica gdje bih mogao naci ovakve podatke.
 
31 said:
SLABO TI TAJ RODJO SERVISIRA KAD MU TREBA CRTAT,METNI KLIP NA PRVOM CILINDRU GORE I ,HE,HE KAK MORA STAJAT VENTILČEK?OTVOREN ?ZATVOREN?KAK STOJI BREG NA BREGASTOJ?ODGURAJ TI TO MAJSTORE U SERVIS


:shock:
 
31 said:
SLABO TI TAJ RODJO SERVISIRA KAD MU TREBA CRTAT,METNI KLIP NA PRVOM CILINDRU GORE I ,HE,HE KAK MORA STAJAT VENTILČEK?OTVOREN ?ZATVOREN?KAK STOJI BREG NA BREGASTOJ?ODGURAJ TI TO MAJSTORE U SERVIS
:LOL:  (y)
 
Još da je ugasit CAPSlock prilikom tipkanja, a i opalit razmaknicu nakon interpunkcije, bilo bi ka' zmaj.
 
stavi klip na prvom cilindru u GMT kao sto su ti vec decki rekli; potom stavis prvo bregastu na  "ispusnoj" strani, znaci di su grane,,,a onda stavis "usisnu"!bregasta ti ima oznaku isto kao i na  glavi,,,te dvije oznake se moraju poklapati!!!nesmije biti ni lijevo ni desno,mora se poklapati jer inace znaci da si zeznuo za zub ili nedaj boze dva,,,,
racunaj na to da kad stavis bregastu i kad stegnes sarafe da ce se oznaka pomaknuti, nece biti kao sto si stavio!znaci  prije zatezanja breg. oznaka morsa biti malo ispod oznake na glavi!kad sve to stavis nekoliko puta zavrtis masinu i jos jednom sve provjeri jel ok i mislim da ti je to  to!!!
p.s.-ne zaboravite izvadit spaner i ponovo ga stavit da funkcionira "ispocetka"!! :mrgreen:


eto to bi bilo od mene ako ti ista znaci!, ako sam di pogrijesio me ispravite .... (y) :misli:
 
@nichael-ako je lanac potrosen do određene mjese (rastegnut) mozes ti spaner stavit da on ide ''ispočetka'' al na osnovu rastegnutosti lanca on ce se prilagodit-tj bit onak kak je bio i prije makar ga ti stavis na ''nulu''  (y)
 
znam ja to...samo sam im htio reci da izvade spaner i ponovo ga stave da se on ponovo prilagodi da nebude prenapeti!!!! (y)
 
Nichael_SM said:
stavi klip na prvom cilindru u GMT kao sto su ti vec decki rekli; potom stavis prvo bregastu na  "ispusnoj" strani, znaci di su grane,,,a onda stavis "usisnu"!bregasta ti ima oznaku isto kao i na  glavi,,,te dvije oznake se moraju poklapati!!!nesmije biti ni lijevo ni desno,mora se poklapati jer inace znaci da si zeznuo za zub ili nedaj boze dva,,,,
racunaj na to da kad stavis bregastu i kad stegnes sarafe da ce se oznaka pomaknuti, nece biti kao sto si stavio!znaci  prije zatezanja breg. oznaka morsa biti malo ispod oznake na glavi!kad sve to stavis nekoliko puta zavrtis masinu i jos jednom sve provjeri jel ok i mislim da ti je to  to!!!
p.s.-ne zaboravite izvadit spaner i ponovo ga stavit da funkcionira "ispocetka"!! :mrgreen:


eto to bi bilo od mene ako ti ista znaci!, ako sam di pogrijesio me ispravite .... (y) :misli:


Hvala puno! Pokazem mu ovo, a on ce valjda znati sta ce sa time  (y)
 
ako će valjda znati, mani se toga...
 
e ako faliješ fazu postoji mogucnost da ti ventili završe u klipu zato se s tim ne igra ako nisi 100% siguran.
 
mkt said:
e ako faliješ fazu postoji mogucnost da ti ventili završe u klipu zato se s tim ne igra ako nisi 100% siguran.
da.... a to je sad stvar njihove odluke..... mora im bit na pameti da ako za **** da moze motor otic k vragu....
 
a i ljudi se hvataju svakakvog posla.. ( a najgore onog što neznaju )  :palacdolje:

no, od čega bi inače živjeli oni koji znaju...  (y)
 
Opet ja!  :mrgreen:

Kaze lik da i on zna to tako nastimati, ali mu treba tocna pozicija onih pokazivaca, jer hoce da to nastima u milimetar. Neki kolega mu je davao te sheme, i navodno je to skidao odnekud sa neta.
 
WraGG said:
Opet ja!  :mrgreen:

Kaze lik da i on zna to tako nastimati, ali mu treba tocna pozicija onih pokazivaca, jer hoce da to nastima u milimetar. Neki kolega mu je davao te sheme, i navodno je to skidao odnekud sa neta.
pa to se mora poklapati na milimetar,,,nemas sta previse mudrovati oko toga!shema mu tu nemoze bas previse pomoci,,zato postoje oznake!!!!!!!! (y)
 
Nichael_SM said:
pa to se mora poklapati na milimetar,,,nemas sta previse mudrovati oko toga!shema mu tu nemoze bas previse pomoci,,zato postoje oznake!!!!!!!! (y)
(y)

ne kužim kakva druga šema treba za fazu ?!??!  :misli:
 
pati se prvo on, pa sjebe motor nakon patnje, pa se onda patiš ti, pa odeš i osakatiš ga, pa se onda opet on pati...i tako...
 
WraGG said:
Hvala puno! Pokazem mu ovo, a on ce valjda znati sta ce sa time  (y)
isprintaj mu na nekoliko papira da ima čovjek s čim obrisat dupe...i ostavite se čorava posla...