Stavljanje lanca u fazu

zvonko situm said:
isprintaj mu na nekoliko papira da ima čovjek s čim obrisat dupe...i ostavite se čorava posla...
ajd nemoj tako... sad bi nama plava na plavoj nabrzinu napravio šemu..  :LOL:
 
Evo me sa svjezim informacijama  :mrgreen:

Naime, na glavi uopce nema oznaka. Obe bregaste imaju oznake, ali je na glavi nema. Je li se tko susreo sa takvim problemom?
 
onda ih napravi sam prije skidanja lanca...  (y)

prvi cilindar u GMT... ali mora biti oznaka na radilici, i gore zabilježi i OK.. ili stvarno odvezi nekome ko to zna napraviti ..  (y)
 
WraGG said:
Evo me sa svjezim informacijama  :mrgreen:

Naime, na glavi uopce nema oznaka. Obe bregaste imaju oznake, ali je na glavi nema. Je li se tko susreo sa takvim problemom?
Naravno da sam se sreo s takvim cirkusima...ima ona oznake samo što nisu na uobičajenim mjestima(yamaha ima svoje štoseve) pa ih vi nevidite pa prema tome krajnje je vrijeme da taj motor ostavite na miru dok je vremena! Nemojte se nači uvrijeđeni...
 
A dobro. Vidim da ovi sto znaju ne zele pomoci. Ipak hvala. Odustajem. Trazit cu savjet negdje drugo. :?  :palacdolje:
 
sad ispada da ti nismo pomogli....a imas  sve tocno objasnjeno.,...a nactrati vam nemozemo!
p.s.-yamaha ti ima tockicu kod mosta na 3 cilindru mislim,i na bregasti odma ispod
 
nije da nitko ne želi pomoci ali to je toliko jednostavna stvr da je svaki mehanicar treba znati, druga je stvar što ti želiš glumiti mehanicara i packati ono što ne razumiješ
Ako faliješ te cak i pri vrtnji rukom i ne osjetiš otpor možš napraviti toliku štetu da ni sam nisi svjestan(bar mislim da nisi inace nebi ovoliko inzistirao i riskirao)

Meštar ti za taj posao ne može uzesti velike pare, dovedi mu u prikolici motor i on da ti sve sastavi,vrati plastike i nebi smijelo biti poviše 200-300kn,samo je problem da ako si ti nešto prckao on sigurno ne preuzima garanciju jer je to ravno samoubojstvu
 
Nichael_SM said:
sad ispada da ti nismo pomogli....a imas  sve tocno objasnjeno.,...a nactrati vam nemozemo!
p.s.-yamaha ti ima tockicu kod mosta na 3 cilindru mislim,i na bregasti odma ispod

Eto to mi je trebalo! :D

Hvala puno!  (y)
 
WraGG said:
Eto to mi je trebalo! :D

Hvala puno!  (y)
nemas beda  (y)
p.s.-ako to taj mehanicar nije mogel naci onda mu nebi dal ni romobil u ruke...bez uvrede ali tak je........ :(
 
ako je takav meštar kako ce biti siguran da je tocno klip u GMT, staviti štapic i vidjeti kad je najviše izašao ili ....... :mrgreen:
 
STobulj said:
ako je takav meštar kako ce biti siguran da je tocno klip u GMT, staviti štapic i vidjeti kad je najviše izašao ili ....... :mrgreen:
na srecu    :LOL:
 
Ma samo nam je problem bio u toj tocki na glavi. Pronasli smo tocke na bregasatim, ali te na glavi nikako. Fakat se nadam da ce biti na mostu treceg cilindra sutra ujutro kada budem gledao, jer cu fakat poluditi sa mojim rođom - majstorom  :mrgreen:


PS.
Ma nebih se toliko trudio da mu to nađem, ali mi je obecao srediti mehanizam krovnog otvora na autu ako to nađem, pa eto... Jos jednom hvala, i nadam se da ce to biti ok  (y)
 
Nichael_SM said:
nemas beda  (y)
p.s.-ako to taj mehanicar nije mogel naci onda mu nebi dal ni romobil u ruke...bez uvrede ali tak je........ :(
o tome ja tupim cijelo vrijeme....
 
WraGG said:
Nema tocke...  :(
pa zar je toliko veliki problem uzeti kirner i napraviti točku ?  :misli:

sve kao što ti je već rečeno, znači prvi klip u GMT, namjestiš osnaku na radilici i jednostavno staviš točke na glavu gdje god ti paše..  (y)