Staza u Osijeku??

Ako projekt bude prihvaćen od strane europske komisije to je to, nema više nazad..
Inače upoznat sam s projektom jer smo ga mi i inicirali (udruga Motosport Osijek) i bivša i sadašnja gradska vlast su ga prihvatili što je za svaku pohvalu. Ima dosta stvari koje nam idu u korist, od same lokacije  koja stoji neiskorištena a gradsko je zemljište pa do eu sufinanciranja koje je vrlo izvjesno. Stvarno bi to bila jedna fantastična cjelina obzirom da bi bilo spojeno s MX stazom i sportskim aerodromom. Koliko god to sve zvučalo utopijski, iskreno se nadam da smo blizu i da će nešto biti od toga.. Moram spomenuti kako je i projekt mx staze (iako nemjerljivo jeftiniji) u početku nailazio na prepreke i skeptike pa ga je na kraju grad sam isfinancirao i napravio.. Uglavnom živi bili pa vidjeli..
 
Mda... a datum članka ne miriše na aprilili?

:mrgreen:
 
Shepa said:
Mda... a datum članka ne miriše na aprilili?

:mrgreen:

Hehe baš sam htio napisati da je u nezgodnom trenutku izašao članak...  :mrgreen:

Bez zajebancije, to je to  (y)
 
ako se ostvari projekt, bit će super
 
A nakon gradnje bu kuknjava kako propada jedan biser od staze a drzava nema razumijevanja i ne daje pare....po starom HR obicaju mužnje para, jer se staza nece moci sama financirati...

Pa legendarni Nurburgring je ošo u stecaj nakon sto vlada nije dobila pomoc EUa za financiranje a nije bila spremna sama financirati stazu...

Bude EU kasnije krpal minuse ili zaista mislite da se staza moze pokriti?

Ili bum ja iz poreza placal nekom zabavu koju bu mi serviral kao edukaciju?
 
dovla said:
Ako projekt bude prihvaćen od strane europske komisije to je to, nema više nazad..
Inače upoznat sam s projektom jer smo ga mi i inicirali (udruga Motosport Osijek) i bivša i sadašnja gradska vlast su ga prihvatili što je za svaku pohvalu. Ima dosta stvari koje nam idu u korist, od same lokacije  koja stoji neiskorištena a gradsko je zemljište pa do eu sufinanciranja koje je vrlo izvjesno. Stvarno bi to bila jedna fantastična cjelina obzirom da bi bilo spojeno s MX stazom i sportskim aerodromom. Koliko god to sve zvučalo utopijski, iskreno se nadam da smo blizu i da će nešto biti od toga.. Moram spomenuti kako je i projekt mx staze (iako nemjerljivo jeftiniji) u početku nailazio na prepreke i skeptike pa ga je na kraju grad sam isfinancirao i napravio.. Uglavnom živi bili pa vidjeli..

Vidio sam da ste i vi jedni od inicijatora, i svaka vam čast!
Pista, cross staza i sportski aerodrom... sve što mi treba.. e pa preselit ću se tamo. Istina da zvuči previše utopijski da bi bilo istinito, ali u tako nešto se mora vjerovati.
E sad, EU financiranje... nisam stručnjak, ali dobit novce za nešto što počinje od nule nije baš lako. Doduše, zavisi kako je cijeli projekt napisan. Ako je napisan kao da je to nadogradnja već postojećih aktivnosti i infrastrukture... cross staza, aerodrom.. tim bolje. Al kao što rekoh, znanje u vezi EU fondova mi je vrlo krhko.

Kako god, prava stvar i baš me veseli.
 
dovla said:
Gluposti.. imam projekat na mailu...

Ma znam za projekat, probaj na link  :wink:

I u svakom slučaju podržavam, bez obzira što će mi dodatno para odnijeti...
 
To što je link obrisan ne znači da je bio aprililil..

Kako misliš dodatno će ti para odnijeti?
 
Gorivo, gume, najam staze itd.

A i opet moram R kupiti...  :?

  Taman se smirio  :mrgreen:
 
http://motos.hr/staza

24. lipnja.2012. održano je prvo povijesno Prvenstvo Hrtvatske motocrossa u Osijeku na «Adrenalini»,što će sada postati tradicija Grada Osijek i udruge Motosport Osijek, nadalje ovo prvenstvo je prvi korak ka vraćanju sportskih moto događanja koje Osijek pamti još davnih trka speedway – a. Također “Adrenalina” je prvi segment procesa izgradnje kompletnog Adrenalinskog parka koji bi trebao sadržavati i asfaltnu trkaču pistu dugu 4,5 km na kojoj bi se održavala razna auto  – moto natjecanja i općenito događanja takvog tipa, te bi se s takvim objektom Osijek pronašao na karti mnogih zaljubljenika u oktanske sportove stvarajući jedan regionalni centar za ovakvu vrstu sporta.

Napisano prije 2 god...
 
Taj projekt je živ već 2 (dvije) godine . Počelo se tiho i polako , dok nismo usli u EU i dok nije pronađeno moguće riješenje oko financiranja....
Bili je razno raznih problema, pa tako i sa samom ŠRZL Čepin, odnosno oko zemljišta , al ajd  :LOL:
Siguran sam da če projekt zašivit , odnosno da će se izgraditi staza ALI kada.... To je pravo pitanje  (y)
 
Nema šanse da naprave stazu, u najboljem slučaju može biti neka bezvezarija poput Marofa. :jesus: :mrgreen: Čim je dovla unutra smrdi na propast. :LOL:
 
Drlog u Marofu može svaka baba napravit u svom dvorištu od penzije.
Ovo kad zaživi... možda i ja postanem RRejseRR...  :mrgreen:
Već vidim - prije podne 200 km/h po vertikali, popodne po horizontali...