stelvio i gross u sepmtebru

crnogorac

New member
e drugari imal ko iskustva za kraj septembra oko ova dva pass-a ? mozel se ocekivat zatvaranje puta za sad nijedne informaije nema  ? i preporuka za jeftin smjestaj tek da se legne par sati na relaciji innsbruck salzburg?
 
nekakvi službeni podaci o zatvaranjima su:
- gross  od studenog do travnja
- stelvio od prosinca do svibnja
vjerojatno ih zatvaraju u ovisnosti o padalinama početkom zime, a u ovisnosti o mogućnostima čišćenja krajem zime..

podaci su iz knjige Top 100 Alpskih prijevoja, koju sam malo opisao tu http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,220087.0.html

btw, mi se spremamo ovaj vikend na gross.. prognoza fantastična..
 
toliko o odlasku u sepmtebru, jel ima neka alternativa tome  ?
 
brzo ce to sve po djavolu , jer ja tek 20og sam gore u tom regionu ................... nista ne ginu mi topliji krajevi nazalost pa dogodine nadoknada
 
a neka ideja dje iz istre otici da imaju therme na otvorenom, il neke prirodne il nesto slicno , dakle kakvi odmor za lijecenje dushe ?
 
U Alpama nema pravila, moze bit sunce u 10.mj, moze snijeg u 6.  Mi smo bili krajem 6og i sreli hrvate iz Minkena koji su rekli da je 3 tjed prije prijevoj bio zatvoren.

Tapatalking
 
U nedilju sam bio u CH Alpama, snijeg je pao u subotu ali tek priko 2000m, i to jako malo, u nedilju su ceste bile mjestimocno mokre.

Lani kraj 10-og u Alpama ni traga snijegu, temperature jako ugodne, suncano.

Ka sto netko vec rece pravilo je da nema pravila....
 
dobro obrni okreni meni backup plan treba, primam sugestije ? iz istre na koju stranu zanimljivi predjeli  ?
 
crnogorac said:
dobro obrni okreni meni backup plan treba, primam sugestije ? iz istre na koju stranu zanimljivi predjeli  ?

Za vožnju motorom sjeverno. Za kupanje južno!  :mrgreen:
 
crnogorac said:
dobro obrni okreni meni backup plan treba, primam sugestije ? iz istre na koju stranu zanimljivi predjeli  ?

Kreni u Alpe, ako bude bijelo i hladno okreni prema jugu i đir po Italiji  :wink:

I za kraj trajekt Bari - Bar.
 
Super Jura said:
Kreni u Alpe, ako bude bijelo i hladno okreni prema jugu i đir po Italiji  :wink:

I za kraj trajekt Bari - Bar.
I iz Bara magistralom nazad u Istru...  :mrgreen:
 
necu na trajekt niposto, pa mi jug skroz dolje ne odgovara toskana najdalje, jer je trajekt bacanje para nas dvoje sa motorm 500 eur ;) a to mi je kilometara i kilometara po evropi
 
bio na grosu u ovo doba padala susnježica kad sam drugi dan došao doma gledam palo 40cm snjega.
treba ić u 6ili 7mj.
 
crnogorac said:
necu na trajekt niposto, pa mi jug skroz dolje ne odgovara toskana najdalje, jer je trajekt bacanje para nas dvoje sa motorm 500 eur ;) a to mi je kilometara i kilometara po evropi
(y) (y)
Bio sam 2x oko 1.9. i bilo je čak pretoplo, a za par dana snijeg,  prati prognozu!  :mrgreen:
 
crnogorac said:
necu na trajekt niposto, pa mi jug skroz dolje ne odgovara toskana najdalje, jer je trajekt bacanje para nas dvoje sa motorm 500 eur ;) a to mi je kilometara i kilometara po evropi

Ja isao Bar-Bari sa zenom, jedan motor, kabina sa prozorom, pre dve godine...bilo oko 180E.
Inace, od Istre taman dobacujes da prodjiras Toscanu.