Što je ovo?!?

QuinnSaab said:
ček murja je došla prije hitne i branila pristup ozljeđenom? a ovi iz birtije su gledali? u šoku? i niko se od njih nije sjetio kak se pruža prva pomoć a svi je imaju položenu....pa sad mi je jasno zakaj je popizdil...

pričao sam sa jednim od ta tri motorista koji su stali i pomagali, tako je bilo a ovo je c/p citata i trebalo bi biti jasno šta se dogodilo

Preispitajte vlastite bolesne mozgove,baš kao i krivac za ovu tragediju...preispitajte upitnu Vam savjest...zašto niste pomogli čovjeku kojem je u nesreći otkinuta noga prilikom sudara,koji je sa obilnim krvarenjem ležao na cesti bespomoćno...pitajte se zašto ste ge ostavili da leži i jeca u bolovima? Zašto ste ga pokrili stolnjakom iz restorana? Zato da ne bi vidjeli prizor ,ha?
10 ljudi minimalno i nitko nema pojma o prvoj pomoći,podvezivanju rane? Primitivni „ljudi“ bez imalo mozga i ljudskosti!!!
Policija? Ne dozvoljava humanistima,bikerima istinskim ljudinama kojima osobno skidam kapu JEDINI su se oglušili i krenuli sami podvezati ranu,pričati sa čovjekom do dolaska hitne koju su morali nagovarati da nastave sa reanimaciom.Sami su se izmjenjivali na reanimaciji i pokušali našeg prijatelja držati na životu.Reanimacija je trajala 45 minuta na nagovor njih samih koji nisu željeli odustati!!!
Više od 10 ljudi nije prstom mrdnulo,više od 10 kretena ostavilo je motociklista da u patnji bude sam a govno koje ga je usmrtilo niti probalo nije pomoći!
Znate zašto ovo pišem? Zato jer su naši prijatelji Darko,Igor i Ivan još uvijek u šoku i imaju besane noći a bando licemjerna koja je samo promatrala...želim Vam reći samo jedno...treba Vas sve kazneno goniti po službenoj dužnosti znate zašto? Uzrok smrti nisu unutanje ozljede.Uzrok smrti je iskrvarenje govna jedna sebična.


 
što se mene tiče dosta puta sam tam stao na kavi bilo s autom il motorom al više nema šanse da prismrdim tamo....

A to da nije bilo niti jednog sposobnog podvezat ranu jednostavno ne vjerujem....
 
mali_bandit said:
pričao sam sa jednim od ta tri motorista koji su stali i pomagali, tako je bilo a ovo je c/p citata i trebalo bi biti jasno šta se dogodilo

Preispitajte vlastite bolesne mozgove,baš kao i krivac za ovu tragediju...preispitajte upitnu Vam savjest...zašto niste pomogli čovjeku kojem je u nesreći otkinuta noga prilikom sudara,koji je sa obilnim krvarenjem ležao na cesti bespomoćno...pitajte se zašto ste ge ostavili da leži i jeca u bolovima? Zašto ste ga pokrili stolnjakom iz restorana? Zato da ne bi vidjeli prizor ,ha?
10 ljudi minimalno i nitko nema pojma o prvoj pomoći,podvezivanju rane? Primitivni „ljudi“ bez imalo mozga i ljudskosti!!!
Policija? Ne dozvoljava humanistima,bikerima istinskim ljudinama kojima osobno skidam kapu JEDINI su se oglušili i krenuli sami podvezati ranu,pričati sa čovjekom do dolaska hitne koju su morali nagovarati da nastave sa reanimaciom.Sami su se izmjenjivali na reanimaciji i pokušali našeg prijatelja držati na životu.Reanimacija je trajala 45 minuta na nagovor njih samih koji nisu željeli odustati!!!
Više od 10 ljudi nije prstom mrdnulo,više od 10 kretena ostavilo je motociklista da u patnji bude sam a govno koje ga je usmrtilo niti probalo nije pomoći!
Znate zašto ovo pišem? Zato jer su naši prijatelji Darko,Igor i Ivan još uvijek u šoku i imaju besane noći a bando licemjerna koja je samo promatrala...želim Vam reći samo jedno...treba Vas sve kazneno goniti po službenoj dužnosti znate zašto? Uzrok smrti nisu unutanje ozljede.Uzrok smrti je iskrvarenje govna jedna sebična.

- a u PM, s t r a š n o
 
...pitanje je zajednice, naučeni smo nikom ne vjerovati, nikom ne pomagati, a bogme ništa do kraja naučiti...uglavnom svi koje poznajem imaju položenu prvu pomoć jer voze nešto, a na kraju ispadne kad je frka da nemogu krv vidjeti ili neznam ti ja što....u Švedskoj su ekspirementalno uveli program da ukoliko je osoba u nekoj opasnosti tipa srčani, gušenje i ovakva stvar gdje treba ranu podvezati...preko centara se javlja osobama koji su htjeli sudjelovati u tome programu na mob (odnosno onima koji su najbliže nesreće) i u godini dana ovakve intervenicije gdje je civil s položenom prvom pomoći došao prije hitne spašeno je kakvih 60 života...nemoram reči da je skoro svaka druga osoba volontirala i volontira na programu...
...ako se kreče s kakvim akcijama ajmo s pozitivom, linčovoti birtije, ljude nema smisla samim time postajemo nasilnici, ali pokrenuti inicijativu civila koji mogu pridonjeti spašavanju ljudskih života moj glas imate...
 
upravo to,ljudi nisu spremni pomagati.
cast izuzetcima.
sto je veca hrpa ljudi manja je sansa da ce ti netko pomoci,samo gledaju mahnu rukom kao,"mah nek netko drugi pomaze ja ne znam."
cisti primjer,danas netko mladji slucajno se srusi il nesto slicno odmah vicu narkoman ko ga j... a ne znaju dal osoba boluje od necega i ni ne probaju pomoci.
ovo kazem jer sam to dozivio u rijeci u krcatom busu ljudi,cura se samo srusila,meni su se noge oduzele al sam skocio ja i neki penzic.
a ostatak se samo kulturno odmaknuo kao nije njihova briga.
baba neka odmah uleti sa spikom pijanom,nadrogirano i te fore.
na kraju se ispostavi da cura ima neki oblik padavice sta ti ja znam.

drugi slucaj,vozim auto 6h ujutro,skoro zgazim tipa lezi na sred ceste,prodjem ga stanem i rekoh vratit cu se
vratim se on lezi mlad,nekih 25-30g.
nema ne mrda,krv curi iz uha,smrdi po cugi.gledam sto cu? u auto mob zovem hitnu,tako neljubazni su bili,ona mi objasnjava neke fore ja joj govorim da nemam pojma o nicemu nek salje vozilo jer covjek je mrtav.i kao ajde poslat ce vozilo.
ja majstor neznam sta da radim,malo ja njega na bok i to sto mi je rekla ova jezik van ispljuskam ga na svoju ruku.
dolazi hitna,izlaze van sto je bilo ja im kazem,vozac govori ma pijano blago hvataju ga (ko svinju) za nogavice i pod pazuh i doslovno ga bacaju u kombi. nemaju pojma sto mu se dogodilo,od kud krvari,jel ga auto maznuo,nista..nisam mogao za hitnu to vjerovat,e na to ponasanje sam se malo raspravljao s njima.
znam da imaju posla s pijanim ljudima koji se oduzmu,ali moraju bar imat malo profesionalniji pristup,pa kad vide da mu nije nista onda nek ga tretira kako hoce.

ali bit svega je da se to dogodilo na rastocinama (tko je iz rijeke zna taj dio) di ima 4-5
ogromnih nebodera i s barem dva su ljudi gledali (njih 15ak)sve sto se zbiva i nitko nije izasao ako ne pomoci,bar ga maknut s ceste,mogao sam ga pregazit ko od sale.
i sta vise reci.

ruzno je,ne volim krv,bolnice,hitnu.. ali treba bit spreman pomoci,nikad ne znas kad ce tebe nesto zadesit.
 
Tesko je nekoga osudivati zato jer nije pomogao unesrecenom. Govorim to is vlastitog iskustva jer nismo svi mi isti. Netko se u takvoj situaciji uspanici ,netko jednostavno zablokira a tek su poneki ljudi u takvoj situaciji stalozeni i pribrani! Vecina nas zna da nije dobro dirati ili okretati ozlijedenog (pogotovo motorista) jer nemozes biti siguran u kakvom je stanju kraljeznica (skoro pa najvazniji organ u tijelu kaj se tice mogucnosti kretanja). Neznas niti sam dali unesrecenog dirati ili ne ali opet ako mu niti ne pokusas pomoci mozda zbog toga covjek ne prezivi!
Bio sam u toj poziciji prije dvije godine u Kastel Starom kod Splita (covjek nam je autom presjekao magistralu perko dvije pune linije i sudar izmedu motora i auta je bio neizbjezan)a taj unesreceni je bio jedan od mojih prijatelja. Ozlijede su vec na prvi pogled bile strasne (skoro sasvim otrgnuta saka,krv koja izlazi na nos i usta,covjek u nesvjesnom stanju), gledas tijelo koje se svim snagama grci i bori da prezivi. S jos jednim prijateljem sam ga polako prebacio na bok (normalno uz komentare mase ljudi koja se u trenu sakupila oko nas ali naravno nitko nema muda nesto i napraviti) te smo mu cistili krv oko usta koja se pocela vec zgrusnjavati da mu tako barem olaksamo disanje do dolaska hitne pomoci. Tih 10-15 minuta su se oduzili kao vjecnost.
Tek dolaskom hitne kada mislis evo pomoci pocinje borba jer medicinski tehnicar po izlasku iz vozila hitne samo prokomentira : nista od toga!? Ja ne vjerujem sam sebi da tako nesto cujem, pa onda pocinje moja dernjava na njih da mu barem pokusaju pomoci. Doktorica koja je tek tada prisla ozlijedenom frendu trese se ko siba od straha te mu cak ne uspijeva staviti ovratnik oko vrata sama nego tek uz nasu pomoc. Tada je slijedilo stavljanje cijevcice kroz grlo koja ce pomoci izlasku krvi iz pluca (da ne dode do gusenja vlastitom krvlju)pa potom je na red dosla imobilizacija sake (koja visi na komadicu koze) pa tek tada utovar u samo vozilo hitne pomoci.
Uglavom , frenda su jos dva puta ozivljavali (jednom u vozilu hitne a drugi puta u bolnici) i svom srecom na kraju je ostao ziv. O svim mogucim unutarnjim ozlijedama te ozlijedama glave necu niti pisati jer bilo bi previse.
Nakon sest mjeseci te 35 izgubljenih kilograma (s 95 na 60 kg) frend je ponovo stao na noge i do danas se skoro potpuno oporavio (normalno nikada vise nece biti 100%).
Jos uvjek ne vozi motor ali mu je to velika zelja.

Na kraju oprostite na tako dugom postu ali jedino tako sam mogao docarati jednu borbu za zivotom koja je srecom dobro zavrsila!
Iz svog iskustva danas mogu objasniti sam sebi zasto netko pomaze unesrecenima a netko drugi ne! Jebiga nikada necemo svi biti isti, netko ima taj neki klik u sebi a netko ne!
 
ZLO said:
fraze i floskule 8)
ha gle, ovisi...


bila mi zena s kcerkom i frendicama na koncertu u Westgate-u, dani piva. vidi 3 deckica od toga jedan, doslovce mrtav od alkohola, na podu polu gol u nesvijesti. ova dva ga jednostavno ostavila na podu i produzili dalje. zena vikne za njima da se vrate i pomognu joj da ga se pomakne na neko drugo mjesto da bi mu mogla pomoc dok ne dode hitna za koju ih je trazila da pozovu. skoro da su ju zbubali zbog toga...

a takvih je bilo jos xy primjera...


ono sto ne treba, drzati se globaliziranja, pa ili pruziti ili ne pruziti pomoc, vec ovisi od situacije do situacije
 
iskreno,ja ako ne blokiram u tom trenutku
svakom cu skocit u pomoc.
znam da je bilo lijepo kad su ljudi skocili meni u pomoc kad sam najebo i s motorom i s autom. nepoznati ljudi!
jedan slovenac (tako su mi rekli)  je uz mene docekao hitnu,na rukama me drzao dok sam u nesvjesti bio. cak je na hitnu dosao i donio mi stvari dok su me krpali..nikad nisam saznao tko je on,samo da mu hvala kazem bar.
samim time sam zaduzen pomoci. a kamo sta drugo.
 
ono sto ne treba, drzati se globaliziranja, pa ili pruziti ili ne pruziti pomoc, vec ovisi od situacije do situacije
[/quote]


A cuj danas je postalo normalno da se okrece glava od svega sto te se direktno ne tice a posljedica toga je sve ovo sto se danas dogada oko nas! Bilo u prometu bilo negdje drugdje pa tako sve dotle dok taj netko tko je ugrozen nije tvoj poznanik prijatelj ili cak tvoje dijete. Tada ta apatija prestaje a pocinje revolt i borba!
 
mislim da je doslo takvo nekakvo fuj vrijeme, ali kad je čovjek u pitanju,  :misli: pa kak mi je  loše od slike prred sobom pokušavam pomoći,  dobro, nema veze sa ljudima tj. životom, ali,  ostanem neku noć na potezu od Grabovca do Korenice u kvaru kamionom, od nekih cca 50 vozila, stali su samo 2, pitati jel mi mogu kako pomoći, zahvaljujem im i ovde makar mi nisu mogli pomoći, ali oću prikazati koji je omjer  kolko je ljudi spremno stati na cesti
 
vladof said:
mislim da je doslo takvo nekakvo fuj vrijeme, ali kad je čovjek u pitanju,  :misli: pa kak mi je  loše od slike prred sobom pokušavam pomoći,  dobro, nema veze sa ljudima tj. životom, ali,  ostanem neku noć na potezu od Grabovca do Korenice u kvaru kamionom, od nekih cca 50 vozila, stali su samo 2, pitati jel mi mogu kako pomoći, zahvaljujem im i ovde makar mi nisu mogli pomoći, ali oću prikazati koji je omjer  kolko je ljudi spremno stati na cesti

A kaj se cudis?
Stanem stoperu, taj mi pocne maznjavat stvari po kabini. Srecom, bil sam jaci od njega, ali mogo je bit i neki medved.
Stanem liku "u kvaru", hoce mi maznut naftu.
Dajem prvu pomoc pregazenom pjesaku, uvcen sam u raspravu oko krivnje u kasnijem sudaru  (bio sam na sredini ceste). Za onog jadnika nitko nije ni pitao...
Odustanem od davanja prve pomoci zeni u razbijenom autu u Udinama zbog komplicirane situacije koju nisam znao rijesiti, kasnije mi kazu da sam se provukao jer se to tamo ne smije ako nisi medicinar.

Kaj god pocnem, neko sranje se izrodi. A sve iz dobre namjere.
 
James1100 said:
A kaj se cudis?
Stanem stoperu, taj mi pocne maznjavat stvari po kabini. Srecom, bil sam jaci od njega, ali mogo je bit i neki medved.
Stanem liku "u kvaru", hoce mi maznut naftu.
Dajem prvu pomoc pregazenom pjesaku, uvcen sam u raspravu oko krivnje u kasnijem sudaru  (bio sam na sredini ceste). Za onog jadnika nitko nije ni pitao...
Odustanem od davanja prve pomoci zeni u razbijenom autu u Udinama zbog komplicirane situacije koju nisam znao rijesiti, kasnije mi kazu da sam se provukao jer se to tamo ne smije ako nisi medicinar.

Kaj god pocnem, neko sranje se izrodi. A sve iz dobre namjere.

:misli: htio si dati umjetno disanje?




… evo, ja da puknem nosio bi tablicu oko vrata; ako Zlo naiđe molim ne oživljavati  :mrgreen:
 
DADO+ said:
:misli: htio si dati umjetno disanje?




… evo, ja da puknem nosio bi tablicu oko vrata; ako Zlo naiđe molim ne oživljavati  :mrgreen:


Priklijestena u razbijenom autu, udarac u celo (udubljenje), dise slabo, bez svijesti. Bolnicari su usli kroz zadnja  vrata, stavili ovratnik pa tek onda radili ostalo. Ja sam prije toga osigurao mjesto i izbacio akumulator dalje od auta. Bilo je dosta strgane instalacije i curio je benzin. Jel dosta?
 
James1100 said:
Priklijestena u razbijenom autu, udarac u celo (udubljenje), dise slabo, bez svijesti. Bolnicari su usli kroz zadnja  vrata, stavili ovratnik pa tek onda radili ostalo. Ja sam prije toga osigurao mjesto i izbacio akumulator dalje od auta. Bilo je dosta strgane instalacije i curio je benzin. Jel dosta?
- i previše  8)  (y)




ja bi ustukno samo kad bi vidio par poznatih forumaša, :misli: sad da ne nabrajam
... eto, tebe bi oživio ako treba  (y) :LOL:
 
Zapru said:
ha gle, ovisi...


bila mi zena s kcerkom i frendicama na koncertu u Westgate-u, dani piva. vidi 3 deckica od toga jedan, doslovce mrtav od alkohola, na podu polu gol u nesvijesti. ova dva ga jednostavno ostavila na podu i produzili dalje. zena vikne za njima da se vrate i pomognu joj da ga se pomakne na neko drugo mjesto da bi mu mogla pomoc dok ne dode hitna za koju ih je trazila da pozovu. skoro da su ju zbubali zbog toga...

a takvih je bilo jos xy primjera...


ono sto ne treba, drzati se globaliziranja, pa ili pruziti ili ne pruziti pomoc, vec ovisi od situacije do situacije

ne ovisi :wink: jesu :mrgreen:

(nesretnom) igrom slučaja,nastradao je motociklist,ekipa NIJE pomogla čovjeku...isto bi bilo da je stradao u automobilu,na bicikli,rolama,kao pješak :palacdolje: 8)

jole.Ri said:
iskreno,ja ako ne blokiram u tom trenutku
svakom cu skocit u pomoc.
sve si rekao,naglasak je na ako 8)
QuinnSaab said:
...pitanje je zajednice, naučeni smo nikom ne vjerovati, nikom ne pomagati, a bogme ništa do kraja naučiti...uglavnom svi koje poznajem imaju položenu prvu pomoć jer voze nešto, a na kraju ispadne kad je frka da nemogu krv vidjeti ili neznam ti ja što....u Švedskoj su ekspirementalno uveli program da ukoliko je osoba u nekoj opasnosti tipa srčani, gušenje i ovakva stvar gdje treba ranu podvezati...preko centara se javlja osobama koji su htjeli sudjelovati u tome programu na mob (odnosno onima koji su najbliže nesreće) i u godini dana ovakve intervenicije gdje je civil s položenom prvom pomoći došao prije hitne spašeno je kakvih 60 života...nemoram reči da je skoro svaka druga osoba volontirala i volontira na programu...
...ako se kreče s kakvim akcijama ajmo s pozitivom, linčovoti birtije, ljude nema smisla samim time postajemo nasilnici, ali pokrenuti inicijativu civila koji mogu pridonjeti spašavanju ljudskih života moj glas imate...

možda ti tako kročiš kroz život,ja ne 8)
i kod nas ima sličnih inicijativa 8) da država manje šoldi daje na ine performanse kvazi umjetnika,više bi bilo i educiranih i volontera,i ljudi,u konačnici

suza i locke said:
Sve vam piše na fejsu. Da, vezano je za stradanje motociklista u mjestu Rim. Plakat nema veze sa UHBM Karlovac niti sa grupom Karavana za život iako je u njoj objavljen. Kako je objavljeno Stipko piše u svoje osobno ime i plakat je njegov uradak. E sad ........

ma da je u ne znam čije ime...degutantno je 8)
čak onima koji SOA poimaju dokumentarcu,ovo pari kao poziv na linč i prelazi u sfere zastrašivanja... 8)