što nakon kada osiguranje proglasi totalku?!

paranoid

Active member
Imao sam prometnu nezgodu ovo ljeto i osiguranje mi je proglasilo totalku na motoru. Inače nije puno motora oštečeno, skrivljene prednje vilice i puknuta prednja maska tako da ću sa lovom koju dobijem od njih popraviti motor i to sa novim dijelovima! Ali mene zanima što poslje toga, jer ako je proglašena totalka, trebam naravno motor odjaviti i kada ga popravim koje su još dodatne radnje osim tehničkog pregleda i traženja novih reg. pločica?! Postoje li još kakve zavrzlame i cake na koje bi trebao pripaziti?! Ili je možda pametnije da odbijem tu ponudu i zatražim popravak u ovlaštenom servisu?
 
paranoid said:
Imao sam prometnu nezgodu ovo ljeto i osiguranje mi je proglasilo totalku na motoru. Inače nije puno motora oštečeno, skrivljene prednje vilice i puknuta prednja maska tako da ću sa lovom koju dobijem od njih popraviti motor i to sa novim dijelovima! Ali mene zanima što poslje toga, jer ako je proglašena totalka, trebam naravno motor odjaviti i kada ga popravim koje su još dodatne radnje osim tehničkog pregleda i traženja novih reg. pločica?! Postoje li još kakve zavrzlame i cake na koje bi trebao pripaziti?! Ili je možda pametnije da odbijem tu ponudu i zatražim popravak u ovlaštenom servisu?

Zasto bi ga odjavija?    :misli: Odjavi ga samo ako je istekla registracija.Totalku je proglasilo osiguranje, ne policija.
 
paranoid said:
Imao sam prometnu nezgodu ovo ljeto i osiguranje mi je proglasilo totalku na motoru. Inače nije puno motora oštečeno, skrivljene prednje vilice i puknuta prednja maska tako da ću sa lovom koju dobijem od njih popraviti motor i to sa novim dijelovima! Ali mene zanima što poslje toga, jer ako je proglašena totalka, trebam naravno motor odjaviti i kada ga popravim koje su još dodatne radnje osim tehničkog pregleda i traženja novih reg. pločica?! Postoje li još kakve zavrzlame i cake na koje bi trebao pripaziti?! Ili je možda pametnije da odbijem tu ponudu i zatražim popravak u ovlaštenom servisu?

Ako ti proglase totalku to znaci da popravak motora u ovlastenom servisu prelazi njegovu vrijednost po knjizi(ista ona knjiga koja se koristi u poreznoj za prepis) i onda ti izracunaju ostatak vrijednosti motora i isplate razliku..

U svakom slucaju ako motor mislis popravljati sa novim originalnim dijelovima onda ti se totalka ne isplati, a ako je steta veca od njegove vrijednosti po knjizi tesko da ces uspjeti izvuci popravak u ovlastenom servisu..


E da..  Ako je totalna steta ne znaci da motor moras odjaviti nego samo da popravak nije isplativ.. (osiguranju)
 
paranoid said:
Imao sam prometnu nezgodu ovo ljeto i osiguranje mi je proglasilo totalku na motoru. Inače nije puno motora oštečeno, skrivljene prednje vilice i puknuta prednja maska tako da ću sa lovom koju dobijem od njih popraviti motor i to sa novim dijelovima! Ali mene zanima što poslje toga, jer ako je proglašena totalka, trebam naravno motor odjaviti i kada ga popravim koje su još dodatne radnje osim tehničkog pregleda i traženja novih reg. pločica?! Postoje li još kakve zavrzlame i cake na koje bi trebao pripaziti?! Ili je možda pametnije da odbijem tu ponudu i zatražim popravak u ovlaštenom servisu?

Ukoliko ti policija prilikom očevida prometne nezgode nije uzela tablicu ( obično se uzima ukoliko vozilo nije u voznom stanju ), nemaš potrebe odjavljivat osim ukoliko ti u međuvremenu istekne registracija, a i tad imaš 15 dana fore  :wink:
Btw : ako ti je proglašena totalka uzmi lovu i popravi to ispod ruke, imaš dijelova u oglasima koliko hoćeš
 
Sve navedeno je točno,a za reć recimo u Italiji kada ti procijene totalku ne možeš više reg. vozilo!!!
 
pikacu88 said:
Sve navedeno je točno,a za reć recimo u Italiji kada ti procijene totalku ne možeš više reg. vozilo!!!
Sam si rekao da je to tako u Italiji.
Da je ovdje tako, onda nebi mogao nov motor bacit na pod (itd...) i sredit totalku. :mrgreen:
 
Onda ću ga popraviti i ponovo registrirati, registracija mi je istekla dva dana nakon nesreče pa ću ga morati odjaviti iako nisam a od toga je prošlo mjesec dana! Jeli znate kolika je kazna za to? Osiguranje mi je ponudilo 18000kn mislim da ga za tu lovu uspijem popravit sam jer samo su se iskrivile vilice, prednji disk i malo napukla prednja maska radi se o Suzuki Banditu S iz 2003!
 
paranoid said:
Onda ću ga popraviti i ponovo registrirati, registracija mi je istekla dva dana nakon nesreče pa ću ga morati odjaviti iako nisam a od toga je prošlo mjesec dana! Jeli znate kolika je kazna za to? Osiguranje mi je ponudilo 18000kn mislim da ga za tu lovu uspijem popravit sam jer samo su se iskrivile vilice, prednji disk i malo napukla prednja maska radi se o Suzuki Banditu S iz 2003!

kao i obično. motor su procijenili izrazito nisko pa je postignuta i totalna šteta
no sa tom lovom ja sam siguran da ćeš srediti vilicu, disk itd i da će ti još ostati love (y)
 
uzimaj pare od osiguranja i popravljaj motor,dok još ima para< jer ja se evo j.... sa eurohercom da to nije normalno.ako si imao opremu jaknu kacigu rukavice...znači sve za motor i to ti posebno moraju platit....btw meni za to daju521,00 kunu..dal da plačem smijemse ili da odem nekog zadaviti!!!!!!!!!!!!!!
Dakle zaključak----uzmi pare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
paranoid said:
Onda ću ga popraviti i ponovo registrirati, registracija mi je istekla dva dana nakon nesreče pa ću ga morati odjaviti iako nisam a od toga je prošlo mjesec dana! Jeli znate kolika je kazna za to? Osiguranje mi je ponudilo 18000kn mislim da ga za tu lovu uspijem popravit sam jer samo su se iskrivile vilice, prednji disk i malo napukla prednja maska radi se o Suzuki Banditu S iz 2003!

Kazna ti je 500 kn, za 18 soma nemaš šta razmišljat  :wink:
 
Ghostrider-SB said:
Kazna ti je 500 kn, za 18 soma nemaš šta razmišljat  :wink:

Koliki je bio predracun za popravak?

Prvu ponudu odbij i donesi im prigovor od odvjetnika na kojem pise da ako se malo ne poprave sa ponudom da ces ih tuziti...

Dobit ces jos par somova gore..
 
paranoid said:
Onda ću ga popraviti i ponovo registrirati, registracija mi je istekla dva dana nakon nesreče pa ću ga morati odjaviti iako nisam a od toga je prošlo mjesec dana! Jeli znate kolika je kazna za to? Osiguranje mi je ponudilo 18000kn mislim da ga za tu lovu uspijem popravit sam jer samo su se iskrivile vilice, prednji disk i malo napukla prednja maska radi se o Suzuki Banditu S iz 2003!


Ako je samoto otislo nema sanse da te izade ni blizu 18000 kn
 
tenere said:
Koliki je bio predracun za popravak?

Prvu ponudu odbij i donesi im prigovor od odvjetnika na kojem pise da ako se malo ne poprave sa ponudom da ces ih tuziti...

Dobit ces jos par somova gore..

I to prolazi, čak štoviše bilo bi poželjno malo ih cimnut  (y) (y) (y)

A ako mu je hića za lovu onda kupi pare i gas  :mrgreen:
 
last king said:
uzimaj pare od osiguranja i popravljaj motor,dok još ima para< jer ja se evo j.... sa eurohercom da to nije normalno.ako si imao opremu jaknu kacigu rukavice...znači sve za motor i to ti posebno moraju platit....btw meni za to daju521,00 kunu..dal da plačem smijemse ili da odem nekog zadaviti!!!!!!!!!!!!!!
Dakle zaključak----uzmi pare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

heeehee...da je meni bar tako ja se evo skoro 4 mjeseca vijam s osiguranjima...mogo bi knjigu napisat o svemu od policije do osiguranja  :palacdolje: :palacdolje: ...sve sam tanji s zivcima,tako da ovo boldano tvoje..... :misli:
 
Popravak će biti taman tu negdje, ali sa svim novim djelovima osim plastike koju ću variti i farbati! Danas zovem Eurorent za prednji far i moraš ga kupiti u kompletu i košta 4158 kn!!! A meni su pukla samo stakla, far je ispravan i duga i kratka, ali za S Bandita trebaš kupiti komplet jer je staklo spojeno sa ostatkom! I tako dio po dio i skupi se!!! Ali mislim da ću ga sklepati i ostati će mi još za registraciju!!!!!!  (y)
 
obavezno napravi prigovor prad tužbu po mogučnosti sa odvjetnikom, isplati se. Otvori e-bay , dijelova koliko hoćeš isplati se, no ima i po oglasnicima.
 
hondamoto said:
obavezno napravi prigovor prad tužbu po mogučnosti sa odvjetnikom, isplati se. Otvori e-bay , dijelova koliko hoćeš isplati se, no ima i po oglasnicima.
Ova ideja sa E-bay ti je odlična, pronašao sam skoro sve dijelove i to po razumnim cijenama, ali problem je u tome što nisam nikada koristio taj način kupnje i ne znam kolikoj je to pouzdano! Jesi li ti ikada kupovao na taj način i kakva je procedura?!