što nakon kada osiguranje proglasi totalku?!

paranoid said:
Ova ideja sa E-bay ti je odlična, pronašao sam skoro sve dijelove i to po razumnim cijenama, ali problem je u tome što nisam nikada koristio taj način kupnje i ne znam kolikoj je to pouzdano! Jesi li ti ikada kupovao na taj način i kakva je procedura?!
ajd još jedan trik,  :mrgreen: vidim lokacija Zg. slovenija je blizu , narućiš isporuku kod nekog Janeza npr. Brežice nema carine unutar EU i onda lagano unosiš polovne dijelove :jesus:
 
Ghostrider-SB said:
Kazna ti je 500 kn, za 18 soma nemaš šta razmišljat  :wink:
rijetko kome šalju kaznu, no sad kad istekne registracija više od 30 dana moraš prvo odjavit vozilo pa ponovo registrirat :wink:
 
jolly the roger said:
rijetko kome šalju kaznu, no sad kad istekne registracija više od 30 dana moraš prvo odjavit vozilo pa ponovo registrirat :wink:
Zašto sam ja onda bez odjave sa starim tablicama kojima je istekla registracija u 7. mj. 2008., normalno regao bez ikakve kazne motor tek sad u 8. mj. 2009.? :misli:
 
jolly the roger said:
rijetko kome šalju kaznu, no sad kad istekne registracija više od 30 dana moraš prvo odjavit vozilo pa ponovo registrirat :wink:

Uredno se šalje pisani poziv na kućnu adresu za vraćanje reg. tablice, ukoliko se oglušiš slijedi kazna  :wink:
Btw : ako nije vraćena/odjavljena tablica nemoraš odjavit pa regat, samo ideš na tehnički i produžiš regu :wink:

 
odjavio ga u petak, frajer na šalteru mi je rekao da mi neče doći nikakva kazna i da ako uspijem popraviti motor u roku od tri mjeseca vračaju mi moje prvotne tablice i ne trebam platiti nikakve naknade!!!!!! thumb_up
 
hondamoto said:
ajd još jedan trik,  :mrgreen: vidim lokacija Zg. slovenija je blizu , narućiš isporuku kod nekog Janeza npr. Brežice nema carine unutar EU i onda lagano unosiš polovne dijelove :jesus:
ali ovi svi djelovi su negdje preko bare, nisam nigdje vidio da idu negdje iz EU, osim ako nema neka eu, e-bay stranica?! :misli: što se carina ne plača ni ako dolaze iz SAD-a?!
 
limit said:
Kad kupuješ sa ebay-a moraš u računicu uzeti konačnu cijenu proizvoda + cijenu prijevoza + na to sve oko 35% carine i poreza.
Moraš uvijek uzeti u obzir najgori scenario, da će te oglobit na carini. Ako ti prođe bez carine i poreza onda si dodatno profitirao.

Šta se tiče pouzdanosti, poprilično si zaštićen. Možda i više nego kad kupuješ u našim dućanima  :mrgreen:
Plaćanje se najpouzdanije vrši preko paypala, kod njih registriraš kreditnu karticu i oni te štite prilikom plaćanja.
Uglavnom, vrlo pouzdano i jednostavno, jednom kad uđeš u štos. Mene u 100tinjak transakcija još nitko nije zajebao.
Koliko vremena prođe od naruđbe do dostave?! I jeli cijena prijevoza onaj iznos sitno napisan pokraj cijene proizvoda, jer sam primjetio da negdje piše kako je prijevoz uračunat, tj. besplatan?!
 
oko dva tjedna traje nekad vise a nekad i manje sve ti pise dok kupujes negdi imas i besplatnu postarinu.
ovisi gdi i od kud narucujes
 
paranoid said:
ali ovi svi djelovi su negdje preko bare, nisam nigdje vidio da idu negdje iz EU, osim ako nema neka eu, e-bay stranica?! :misli: što se carina ne plača ni ako dolaze iz SAD-a?!
ukucaj www.ebay.de ili www.ebay.it onda je europa  :jesus: ako dolazi iz SAD plača se carina, a ako je proizvedeno u EU onda plačaš samo PDV
 
ova shema sa Slovenijom mi još najviše odgovara, cura mi je na pola Slovenka, dvojno državljanstvo itd. tako da ću djelove naručiti na adresu u Sloveniju iz EU sve sam pronašao na Britanskom E-bayu, samo ne znam jeli kakav utjecaj ima to što plačam RH kreditnom karticom a naručujem u Sloveniju?! I što ako stignu neispravni dijelovi?! Ali oduševljen sam ovom vašom pomoči, hvala još jednom svima, Suza će biti vrlo brzo ponovo u pogonu!!!! (y)
 
Gledaj izbjec djelove iz USA jer je kod njih daleko nejskuplja postarina.Za placanje koristi peypal puno je sigurnija varijanta od kartice.Sto se tice vilica fegi i diskova raspitaj se kod Serdarevica covjek radi vrhunski te stvari  :wink:
 
ajde pliz odgovor na ovo:

(2) Vlasnik vozila dužan je u roku od 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo, donijeti prometnu dozvolu radi poništenja i vratiti registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.
(3) Iznimno od odredbe stavka 2. ovoga članka, vlasnik vozila nije dužan vratiti registarske pločice ukoliko ih na propisan način ustupi kupcu vozila.

(5) Vlasnik vozila dužan je u roku od 30 dana odjaviti registrirano vozilo te donijeti prometnu dozvolu radi poništenja i vratiti registarske pločice ako je vozilo uništeno ili otpisano ili ako je vozilo otuđeno ili nestalo.


znači kad prodaš, ako kupcu ne ostavljaš pločice - imaš rok od 15 dana od prodaje za odjavu vozila
ako je totalka imaš rok od 30 dana za odjavu vozila, ali ne piše od kad teče taj rok od 30 dana :misli:

da li je to 30 dana od kad potpišeš sporazum o totalki s osiguranjem, od kad te oni pismeno obavijeste da je nastupila totalka,  ili od kad :misli:

zvao PU Istarsku, zvao PU Zagrebačku - ne znaju, pa ako netko ima iskustva - nek napiše (y)
 
paranoid said:
... jeli kakav utjecaj ima to što plačam RH kreditnom karticom a naručujem u Sloveniju?!
U principu ima jer vecina prodavaca (moje iskustvo) salje iskljucivo na adresu registriranu na paypalu/kartici. :misli:
 
u slučaju totalke
nakon što se u osiguranju potpiše sporazum o tome i izjava o namirenju
u roku koliko osiguranje u praksi uplačuje novac na račun
 
liberty said:
u slučaju totalke
nakon što se u osiguranju potpiše sporazum o tome i izjava o namirenju
u roku koliko osiguranje u praksi uplačuje novac na račun

max do 30 dana od dana potpisa izjave o namirenju




liberty said:
ajde pliz odgovor na ovo:

(2) Vlasnik vozila dužan je u roku od 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo, donijeti prometnu dozvolu radi poništenja i vratiti registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.
(3) Iznimno od odredbe stavka 2. ovoga članka, vlasnik vozila nije dužan vratiti registarske pločice ukoliko ih na propisan način ustupi kupcu vozila.

(5) Vlasnik vozila dužan je u roku od 30 dana odjaviti registrirano vozilo te donijeti prometnu dozvolu radi poništenja i vratiti registarske pločice ako je vozilo uništeno ili otpisano ili ako je vozilo otuđeno ili nestalo.


znači kad prodaš, ako kupcu ne ostavljaš pločice - imaš rok od 15 dana od prodaje za odjavu vozila
ako je totalka imaš rok od 30 dana za odjavu vozila, ali ne piše od kad teče taj rok od 30 dana :misli:

da li je to 30 dana od kad potpišeš sporazum o totalki s osiguranjem, od kad te oni pismeno obavijeste da je nastupila totalka,  ili od kad :misli:

zvao PU Istarsku, zvao PU Zagrebačku - ne znaju, pa ako netko ima iskustva - nek napiše (y)

ma ko ti to zna jel totalka ili nije, u policiji nemaju evidenciju o tome, vozilo je uredno registrirano i to je to....po isteku registracije u roku 15 dana ga odjaviš i eto.....jer totalka može biti i ako vozilo nije doslovno "totalno uništeno", totalku ti osiguranje proglasi ukoliko vrijednost popravka premašuje tržišnu vrijednost vozila....znači jučer si ga registrirao, sutra ga razbiješ, kod vozila starog npr. 15g. razbijen far, blatobran i maska može ući u totalku, i šta onda.......po tome bi ga trebalo odjaviti......a ti ćeš ga sa rabljenim ili zamjenskim dijelovima popraviti za 7 dana i ponovo na cestu kao da ništa nije bilo.....
 
Ja sam imo totalku 7.4.2009,pukla rama,raspala se prednja felga,sve plastike popucale,zadnja vilica dobila,uglv sve..policija mi je uzela tablicu..nisam mogo cekat lovu od osiguranja pa sam svojim novcima kupio pol ktm-a, popravio motor i u 6 mj sam išo na izvanredni tehnički pregled na kojem sam naravno prošo i otišo sam s tim papirom u heinzelovu i vratili su mi tablicu,stavio ju na motor i peglo se jos neko vrijeme dok mi polica osiguranja nije istekla,i otiso sam do zubaka,obnovio policu,tehnički pregled i sad samo gasss..
 
ducati1000s said:
Ja sam imo totalku 7.4.2009,pukla rama,raspala se prednja felga,sve plastike popucale,zadnja vilica dobila,uglv sve..policija mi je uzela tablicu..nisam mogo cekat lovu od osiguranja pa sam svojim novcima kupio pol ktm-a, popravio motor i u 6 mj sam išo na izvanredni tehnički pregled na kojem sam naravno prošo i otišo sam s tim papirom u heinzelovu i vratili su mi tablicu,stavio ju na motor i peglo se jos neko vrijeme dok mi polica osiguranja nije istekla,i otiso sam do zubaka,obnovio policu,tehnički pregled i sad samo gasss..
A što osiguranje, jesu li ti isplatili dogovorenu svotu?!
 
e katkad je totalna šteta manja od one kakva zapravo je
 
Ghostrider-SB said:
Btw : ako nije vraćena/odjavljena tablica nemoraš odjavit pa regat, samo ideš na tehnički i produžiš regu :wink:

Vidiš meni nije bilo tako

Ja sam morao na skuter 200ccm nereg i neodjavljen 1.god, morao sam ga prvo odjavit i onda ponovo prijavit pa rega. Jebena birokracija  :LOL: