što učiniti kada jedna strana ne želi ispuniti eu izvješće o nezgodi?

Proxy

Member
Ovaki. Imao sam prometnu nesrecu i dogovorio sam se sa covijekom da cemo se naci jedan dan i ispuniti eu izvjesce...Znam da sam trebao to odmah napravit,ali posto sam bio na hitnoj i vec je bilo kasno nisam imao zivaca jos i to ispunjavat. Ali ja sad do tog čovijeka ne mogu doci jer mi njegova kcer stalno govori da ga ostavim na miru jer je on star covijek... Policija je napravila ocevid i cekam zapisnik... dali ja mogu otici u njegovo osiguranje napravit procijenu na svom motociklu unatoc tome sto nismo ispunili eu izvjesce o nezgodi? u nezgodi njegov automobil nije ostecen jer sam ja da ne lupim u njega polegao motor i steta je samo na mom motoru..
 
Da li je policija napravila uviđaj na mjestu nezgode, odmah nakon sudara ili si im ti to kasnije prijavio kada on nije htio to ispuniti?
 
Medo said:
Da li je policija napravila uviđaj na mjestu nezgode, odmah nakon sudara ili si im ti to kasnije prijavio kada on nije htio to ispuniti?
policija je napravila ocevid na mjestu nezgode istu vecer jer sam ih zvao odma jer je lik rekao da on nije meni izasao do preko pola moje trake... a ja sam bio na glavnoj a on na sporednoj cesti...
 
europsko izvješće nije obavezno ispunit, ali ga je dobro imat...

Meni je i potpisao europsko i procijenitelj je došo prije nego je bilo gotovo policijsko izvješće jer je taman policajac na visu koji to radi bio na godišnjem.
Tako da su procjenu obavili odma, a do isplate sam morao čekat dok im nisam poslao izvješće policije i poslije par dana je lova sjela.
Imaš ti njegove podatke i policu osiguranja (podatke)?
Probaj stupit u kontakt sa njime a kćerki reci ako se otac ne bude javljao da će bit samo gore i da će time još više zakomplicirat stvar sebi.

 
imam njegovo ime i prezime i adresu i broj telefona,a i broj police osiguranja koje glasi na njegovu kcer... hvala vam na odgovorima... a kcer mu je bezobrazna al na finjaka...
 
džebi mu kćerku na finjaka ....  :mrgreen:

a ako je policija napravila očevid, sad sve ovisi o zapisniku ..  :wink:
 
a jel mogu otici bez zapisnika i eu izvjesca na procjenu u njegovo osiguranje? jer bi si ja slozio motor da se mogu vozit...
 
Proxy said:
a jel mogu otici bez zapisnika i eu izvjesca na procjenu u njegovo osiguranje? jer bi si ja slozio motor da se mogu vozit...
možeš otići, samo neznam jel onda ti plaćaš procjenitelja ili ne ...  :misli: ... oa to je cca 500 kuna
najbolje da nazoveš njih...

A za nedaj bože, uslikaj motor sa svih strana... pogotovo detalje koji su oštećeni .... A uz sve to, ako odvezeš motor u ovlašteni servis, u tom slučaju osiguranje priznaje štetu na osnovu računa ovlaštenog servisera ( ali i to zavisi od godišta motora)
 
2 proxy: Ako imaš zapisnik eu izviješće ti uopće ne treba, a vidim da su ti to rekli i ranije. Što se tiče policijskog zapisnika i mog slučaja: kad sam imao prometnu otišao sam u osiguranje (doduše nakon 1 mj kad sam prohodao nanovo) i prijavio štetu, došao tip slikat odmah isti dan, ali ti odštetni zahtjev miruje dok ne dođe zapisnik. Oni će ga sami službeno zatražit, ali ti preporučam da zoveš svaki dan PU koja je radila uviđaj i doći ćeš do zapisnika prije osiguranja, te im ga tamo odneseš da ti se što prije realizira odšteta.
I da, slikaj ko što su ti rekli motor i sam, jer je bilo nekakvih nesuglasica između mene i osiguranja dok nisam pokazao i svoje slike! Na fotiću si složi da ti na slici ispisuje vrijeme i datum kad si slikao, bitno je.
 
leviathan said:
2 proxy: Ako imaš zapisnik eu izviješće ti uopće ne treba, a vidim da su ti to rekli i ranije. Što se tiče policijskog zapisnika i mog slučaja: kad sam imao prometnu otišao sam u osiguranje (doduše nakon 1 mj kad sam prohodao nanovo) i prijavio štetu, došao tip slikat odmah isti dan, ali ti odštetni zahtjev miruje dok ne dođe zapisnik. Oni će ga sami službeno zatražit, ali ti preporučam da zoveš svaki dan PU koja je radila uviđaj i doći ćeš do zapisnika prije osiguranja, te im ga tamo odneseš da ti se što prije realizira odšteta.
I da, slikaj ko što su ti rekli motor i sam, jer je bilo nekakvih nesuglasica između mene i osiguranja dok nisam pokazao i svoje slike! Na fotiću si složi da ti na slici ispisuje vrijeme i datum kad si slikao, bitno je.

da, bitno je ... zaboravih napomenuti ..  (y)
 
strasilo said:
možeš otići, samo neznam jel onda ti plaćaš procjenitelja ili ne ...  :misli: ... oa to je cca 500 kuna
najbolje da nazoveš njih...

A za nedaj bože, uslikaj motor sa svih strana... pogotovo detalje koji su oštećeni .... A uz sve to, ako odvezeš motor u ovlašteni servis, u tom slučaju osiguranje priznaje štetu na osnovu računa ovlaštenog servisera ( ali i to zavisi od godišta motora)
Ne plaća procijenitelja, to sam zaboravio dodati. Kad dođe policijski zapisnik vidi se tko je kriv i onda cifru plaća krivac. Barem je tak sa Zagreb osiguranjem.
 
leviathan said:
Ne plaća procijenitelja, to sam zaboravio dodati. Kad dođe policijski zapisnik vidi se tko je kriv i onda cifru plaća krivac. Barem je tak sa Zagreb osiguranjem.
ma tako bi i trebalo biti, ali znaš ti osiguranja ...  :palacdolje:
 
Na policiju odi i zatraži zapisnik...
Platit ćeš neku taksu, 20-tak kn, ne sićan se više točno, a onda redovno zovi i pitaj šta je s tim...
A i tako bi se moga načekat...
Čekat da se oni site poslat osiguranju je najsporija opcija...
:?
 
Doomsday said:
Na policiju odi i zatraži zapisnik...
Platit ćeš neku taksu, 20-tak kn, ne sićan se više točno, a onda redovno zovi i pitaj šta je s tim...
A i tako bi se moga načekat...
Čekat da se oni site poslat osiguranju je najsporija opcija...
:?
Mislim da će platit taksu kad preuzima zapisnik, a ne prije, no to je sad manje važno. Stvar je u tome da sam i sam čekao 3 tj da se zapisnik samo potpiše. A bio gotov davno ranije.
 
blacktop said:
- policijski zapisnik ti je puno bolja stvar od EU izvješća, koje čak nije ni pravno obvezujući dokument
- pod hitno prijavi štetu na njegovom osiguranju i napravi procjenu
- osiguranja imaju pristup terminalu Hrvatskog ureda za osiguranje, gdje su zavedeni neslužbeni policijski zapisnici  svih nesreća, u kojima stoji i opis nesreće, tako da osiguranju u većini slučajeva službeni zapisnik nije ni potreban. Ako im bude nešto sumnjivo, tražit će službeni zapisnik, koji se čeka oko mjesec i pol, i izjavu svog osiguranika kako se nesreća dogodila.
- kažeš da si bio u hitnoj...uzmi im obavezno i lovu za ozljede (strah,bol...)
- ako bude problema ili zavlačenja, obrati se odvjetniku
pa kako je krenulo sa bezobrazlukom sa suprotne strane,mast cu im iscijedit... ako neces milom onda ces silom... thnx jos jednom svima....
 
Proxy, ajd nam daj još detalja, lokaciju, vrijeme, krivca, kćerku, adrese, imena...možda znamo likove, pa da ih zahebavamo... (y)
 
Tuono 06 said:
Proxy, ajd nam daj još detalja, lokaciju, vrijeme, krivca, kćerku, adrese, imena...možda znamo likove, pa da ih zahebavamo... (y)
ja cu njih na sudu zaje..... a krivac kaze da je samo provirio malo sa sporedne ceste i nece priznat krivicu... a izasao je s autom preko pola moje trake... ja sam kocio i probao ga izbjec al da ne lupim u auto polegao sam motor i pao...sta ces... glavno da meni nije nista...samo si zelim slozit motor....
 
Proxy said:
Policija je napravila ocevid i cekam zapisnik...

Pa što će ti onda EU izvješće o nezgodi?  :misli: :misli: :misli:

Mirno spavaj i čekaj poziv na sud... u međuvremenu, čisto za sebe i zlu ne trebalo, do detalja poslikaj sva oštećenja, i to, ako imaš, sa klasičnim filmom.
 
Sledgehammer said:
Pa što će ti onda EU izvješće o nezgodi?  :misli: :misli: :misli:
ma ustvari me zanimalo dal mogu otici na procjenu stete u njegovo osiguranje bez eu izvjesca i prije nego dobijem zapisnik....jer bi si htio slozit motor sto prije...