Tablice na nosaču bez okvira?

snoopyx

Active member
Pozdrav,
pitanje iz naslova. Mogu li se tablice staviti na nosač bez onog okvira? Tipa s obostranom ljepljivom trakom? Naravno bez bušenja ili drugog trajnog oštećenja tablice.
 
Ne bi trebao biti problem, samo sa trakom je po meni losa opcija!
Najbolje ti je provjerit na tehnickom gdje inace ides, jer u ovoj drzavi sve ovisi tko te dopadne!
 
Ja imam probušene 4 rupe i šarafi su pokriveni sa onim čepovima u boji. Nisam imao problem ni kad sam imao njemacke tablice ni kod nas sada. Skraceni nosač mi ima tocno izbusene 4 rupe i predviđeno je da se buši. Kad sam pitao direktno Rizomu u vezi bušenja rekli su da u cijeloj Europi nisu čuli da je netko imao problema sa time
 
  • Like
Reactions: snoopyx
A šta nije kod baš bilo zabranjeno bušenje tablica? Da se smije, to je nešto novo? I gdje nabaviti te čepove?
 
A šta nije kod baš bilo zabranjeno bušenje tablica? Da se smije, to je nešto novo? I gdje nabaviti te čepove?
Imas u bauhausu na odjelu di su šarafi malo plasticni pakiranje sa tim ravnim šarafima,maticama i čepovima u boji bas za tablice
Screenshot_2024-04-06-20-24-28-64_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
A šta nije kod baš bilo zabranjeno bušenje tablica? Da se smije, to je nešto novo? I gdje nabaviti te čepove?
Ja nisam čuo. Al nebi me čudilo da se neki pametnjaković nađe na stanici šta je pokupio svu pamet svijeta a prodao bi se za 20 eura na mijenjaču,to tak obično ide kod nas
 
Kada sam već otvorio temu da provjerim dodatno, ako sam dobro shvatio crveni reflektor mora imati e broj. A što je s osvjetljenjem tablice? Mora i to imati?
 
Moraju imati e broj, a nosac tablice ne mora

Ček, što nije bilo da ako mijenjaš nosač tablice moraš raditi atest i isti upisati u prometnu? Bar su tako meni rekli iz CVH pred 4-5 god pa sam odustao jer mi se nije dalo ić na atest ili mijenjat prije i nakon svakog tehničkog.
 
Ček, što nije bilo da ako mijenjaš nosač tablice moraš raditi atest i isti upisati u prometnu? Bar su tako meni rekli iz CVH pred 4-5 god pa sam odustao jer mi se nije dalo ić na atest ili mijenjat prije i nakon svakog tehničkog.
Moras raditi atest, al ne mora imati e broj...samo zadovoljiti par stvari gore napisanih 👍
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Moras raditi atest, al ne mora imati e broj...samo zadovoljiti par stvari gore napisanih 👍
I jos par stvari...

Katadiopter na svom zeljeznom nosaču ne naljepljen na okvir tablice. Svjetlo registarske pločice mora osvjetljavat tablicu ali ne smije svijetliti direktno prema vozilima iza. Udaljenost nosača do straznje gume minimum hod ovjesa a to je problem kod motora sa kratkim repom jer nosač mora zadovoljiti kut od 15-30 stupnjeva.... I rasvjeta i katadiopter homologirani.
 
  • Like
Reactions: roberto
I jos par stvari...

Katadiopter na svom zeljeznom nosaču ne naljepljen na okvir tablice. Svjetlo registarske pločice mora osvjetljavat tablicu ali ne smije svijetliti direktno prema vozilima iza. Udaljenost nosača do straznje gume minimum hod ovjesa a to je problem kod motora sa kratkim repom jer nosač mora zadovoljiti kut od 15-30 stupnjeva.... I rasvjeta i katadiopter homologirani.
Sve tocno napisano (y)
 
I jos par stvari...

Katadiopter na svom zeljeznom nosaču ne naljepljen na okvir tablice. Svjetlo registarske pločice mora osvjetljavat tablicu ali ne smije svijetliti direktno prema vozilima iza. Udaljenost nosača do straznje gume minimum hod ovjesa a to je problem kod motora sa kratkim repom jer nosač mora zadovoljiti kut od 15-30 stupnjeva.... I rasvjeta i katadiopter homologirani.
Prosao ja sve to, ako sam ja na monsteru sa odrezanom konstrukcijom zadnjeg kraja uspio onda moze svaki motor 😆
 
I jos par stvari...

Katadiopter na svom zeljeznom nosaču ne naljepljen na okvir tablice. Svjetlo registarske pločice mora osvjetljavat tablicu ali ne smije svijetliti direktno prema vozilima iza. Udaljenost nosača do straznje gume minimum hod ovjesa a to je problem kod motora sa kratkim repom jer nosač mora zadovoljiti kut od 15-30 stupnjeva.... I rasvjeta i katadiopter homologirani.
Odlično, hvala na pojašnjenju. Ionako kada bih mijenjao ne bih neko kinesko čudo, frend stavio pa mu se raspao nakon pola sata vožnje, nego Puig ili slično.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Odlično, hvala na pojašnjenju. Ionako kada bih mijenjao ne bih neko kinesko čudo, frend stavio pa mu se raspao nakon pola sata vožnje, nego Puig ili slično.
Ovaj uzmes bez straha https://www.ebay.com/itm/1261520016...Lsb3QYjSLW&var=&widget_ver=artemis&media=COPY osvjetljenje tablice ima E broj i prolazi atest, katadiopter moras drugi stavit...skroz podesavajuci nosac i lim debljine cca 2mm...ovo mi je treci ili cetvrti nosac na raznim motorima i ovaj stvarno valja...ovi svi jeftiniji se vec i na slici vidi da se savije dok ga pogledas...ovaj je jak i ne savija se