Talijanski naked za newbia?

Girrari

New member
Prije svega, zdravo svima!

Neću previše o sebi, napisao sam manje-više sve u temi za predstavljanje pa ću vam izložiti svoju dilemu odnosno pitanje.
Prije svega, da se razumijemo, o motorima fakat nemam pojma, ali ni blagog pojma. Najbliže što sam ikada došao motoru je bilo par đireva za mikserom od 50ccm i to je to. Motor sam htio oduvijek, ali starci nisu nikad bili raspoloženi da me subvencioniraju tako da je to moralo pričekat dok sam ne dođem do love da ga kupim. Stvar je i u tome kaj nisam htio nikakav skuter nego baš motor. Možda je i bolje da je sve tak ispalo jer sad imam 8 godina vožnje iza sebe, nešto hladniju glavu i bolju percepciju prometa nego kaj sam imao prije. Također sam ljubitelj automobila ili točnije rečeno talijanskih automobila, a prije svega Alfe.

No nazad na temu. Kroz nekih 10-a meseci trebao bih se odlučiti koji motor da uzmem. Znam da je to dosta dugo razdoblje i da se dosta toga još može promjenit, ali volim bit dobro upoznat s nečim prije nego u to krenem. Trenutno sam u autoškoli i radim prve (kilo)metre na dva kotača koji samo potvrđuju moju želju da na njima i ostanem.
Još od prvog predstavljanja, postoji jedan motor koji me opsjeda, a to je Breva. 850 je krasna, ali prema financijama mi je 750 realnost. Čuo sam o njoj dosta dobrog i jednako toliko lošeg. Srce je hoće, ali razum je još li la. Iako malo stvari kupujem razumom, ipak se baš ne bih uvalio u neku piz******. Sitnice me ne smetaju, navikao sam na to kod mojih talijanskih četverokotača da treba tu i tamo nekaj zategnut, zakvačit, podesit, zvukovi od svuda i sl. Ono što mi je kod njih bitno je da me usprkos svom šlamperaju nisu nikad ostavili na cesti, a to mi je kod motora još kudikamo i bitnije. U svakom slučaju, Brevu odabire srce.
Tu je također i Monster. Cijena me opet limitira na 695 i to mi je negdje max. na koji bi se rastezao jer tu je još i oprema te konfekcija (maska i poklopac koji ne dolaze s njim). On je na granici između srca i razuma. Ipak je talijan, Ducati, to je ono nešto, ali Breva mi je uhhh... Prema svim savjetima je bolji od Breve u masu pogleda osim možda po njegovom specifičnom položaju sjedenja, no opet je nekih 1000€ skuplji što nije malo.
Na kraju se pojavio i Shiver koji mi je zasad enigma, a ni dizajn mi ne sjeda, previše mi je moderan.

I sad dolazimo (nakon ubitačnog uvoda koji nije nebitan za celu priču) do glavnog pitanja, a to je preporuka nekog talijanskog nakeda koji će biti dovoljno jednostavan za nekog newbija poput mene da se naučim polako, koji će imat pristojnu ciklistiku (fakat se nemam namjeru nateravat, treba mi nekaj sa leggero vožnju), ne previsoke troškove (iako mi se ta stavka gadi, ali je nemrem zanemarit) i do cife od nekih 70 000 kn.
Japance mi nemojte nudit, poštujem ih, ali ovo je jače od mene.

Puno, puno hvala unaprijed.... nadam se da nisam previše udavio.
 
rastegni se i uzmi monstera (y)
ja isto obožavam talijanske motore ali još ne radim idem u školu a starci nedaju para za nešto jaće pa se vozim sa mixerom 50ccm i slijedeći tjedan poćinjem vožnju u auto školi za A kat. onda ćemo vidit dalje, nadam se da kad završim srednju nekako uspijem nagovorit starce da mi barem opremu kupe ipak je to dosta skupo
uglavnom moj izbor bi bio Monster695 ipak je Dukac
 
Hvala ti puno iako bih te zamolio da to malo pojasniš tj. koje su njegove konkretne prednosti pred Brevom ak znaš. Mislim... poanta je da je tebi možda bitno ono kaj meni nije i obratno. Npr. meni fakat nije bitno to da se s njime mogu ozbiljnije nateravat jer mi to nije u glavi već mi je naglasak na laganom krstarenju, i manevriranju budući da će se dosta voziti po gradu.
Veći mi je naglasak recimo na pouzdanosti odnosno kvaliteti i to u pogledu ozbiljnih kvarova, a ne toga da treba nekaj sitno dotegnut i poštelat.
 
ukoliko dvojiš između Breve 750 i 850, uzmi si za početak 750. Prije svega jer si početnik, 50KS nije malo, ima dobar raspored okretnog momenta i puno je lakša (170kg naspram 230kg).. Moj stari je imao prvo 750, sada vozi 850, i ne žali što je to tako, kaže da mu je 750 bila idealan motor za "početak" (iako je kao mlađi vozio uvijek motore, ali zadnjih nekoliko godina to se je svelo na maxi skuter).. O Brevi 750 imao je samo riječi hvale, nadam se da ćeš i ti moći uživati jednako tako u njoj, a kda ti dosadi, možda bude prilika i za nešto jače, ali za početak Breva 750..  (y)
 
http://www.motori.hr/forum/index.php?action=search2


možda pomogne.
iako i sam gledam guzzija    8)  ...cijena me ipak obori :palacdolje:
ti budi pravi i nedaj se oteti , svatko doživljava drugačije.. (y)
 
Hvala ti puuuuno!!!

Ma 850 mi nije u izboru, je u snovima, ali cijena je previsoka za mene, trenutno. 750 mi je... ma nemrem to opisat... ljubav na prvi pogled još od kad je izašla. Ona je vjerojatno nekako podsvjesno i razlog da sam se konačno odlučio prebacit na 2 kotača. Monster ko monster... nemožeš, a da se ne neježiš kao i kraj bilo kojeg Dukca... on mi je nekak uvijek bio predmet želje barem dok se nije Breva pojavila. Kod njega mi je problem visoka osnovna cijena na koju još ide maska i poklopec (ruku na srce, bez toga mi izgleda čelavo i to mi nije monster) i tipičan monsterovski položaj sjedenja koji (nemam iskustva pa pretpostavljam) može živcirat nakon dužeg sjedenja pogotovo mene koji nemam baš prezdrava leđa (danak vožnji specijalke).
 
Cagiva Raptor, Talijanski dizajn Suzuki SV srce.
Pogledaj razmisli.


Pozdrav Girro  (y)
 
mislim da si u velikoj dilemi i da se još dugo nećeš moći odlučiti. Ako se mene pita, obzirom da si početnik, kupi neki poprilično polovan slabiji motor i kvalitetno ovladaj tehnikama vožnje, a onda pljuni 70 000 kuna za novi motocikl.  (y)
 
kad je prva breva došla, ujak mi je rekao ...:  e to je pravi guzzi...   al me nekako taj manjak konjića mučio za tu lovu...
nakon toga sam sreo 5-6 guzzista na cesti i 3 su imala b750... kažu da im je ta mašina mračna (y) drma,cukne,zeza al je feeling božji... go figure it :misli:

nekako gledam te guzzije...mrcine, vibriraju, veliki i opaki,ugladjeni  ko conan na xanaxu

ducati je nekaj drugo, to je cuore sportivo u esenciji.. divljak bez romantike...za opake dečke ili cure :LOL:
 
Ej SID  (y)

Neloša je ova Cagiva, dapače! Ali znaš kak je to... kad te nekaj vuče... ti najbolje znaš.

Ova ideja s time da kupim prvo neki rabljeni je dobra, ali opet... teško mi je to, a s druge strane nije baš ni jeftino kasnije menjat. Vrlo mi je teško općenito ovome racionalno postupat. Nekako imam osjećaj da ću kupit gospodičnu bez obzira na sve i čak me malo peče savjest kaj sam otvarao ovu temu. S druge strane bih volio čut mišljenja onih koji su je vozili, a još više onih koji je imaju ili su je imali. Užas!
 
Girrari said:
Npr. meni fakat nije bitno to da se s njime mogu ozbiljnije nateravat jer mi to nije u glavi već mi je naglasak na laganom krstarenju, i manevriranju budući da će se dosta voziti po gradu.


Sve si reko, kupuj Guzzia!  :wink:

Sjedo jesam na 695-ici i usporedjivo ga s mojim (o tome sam nedje i piso na forumu) al ga nisam vozio. Po onom sto sam vidio i osjetio (normalniji i visociji volan, sire i nize postavljene nogare..) trebo bi bit blaze naravi i komforniji za vozit. Posto je moj totalna smrt za vozit po gradu, sumnjam da je 695 toliko komforniji da bi mogo rec u gradu je ko riba u vodi, tako da ti sto se tice gradske vozenje monster spada na dno ljestvice..

Iako, na kraju price te moram pohvalit za istancan ukus sto se motora tice! ;)
 
s2r said:
Sve si reko, kupuj Guzzia!  :wink:

Sjedo jesam na 695-ici i usporedjivo ga s mojim (o tome sam nedje i piso na forumu) al ga nisam vozio. Po onom sto sam vidio i osjetio (normalniji i visociji volan, sire i nize postavljene nogare..) trebo bi bit blaze naravi i komforniji za vozit. Posto je moj totalna smrt za vozit po gradu, sumnjam da je 695 toliko komforniji da bi mogo rec u gradu je ko riba u vodi, tako da ti sto se tice gradske vozenje monster spada na dno ljestvice..

Iako, na kraju price te moram pohvalit za istancan ukus sto se motora tice! ;)


Hvala ti stari, na savjetu i na pohvali, (y)
 
nemaš akj razmišljat...sve mi se čini da kaj god ovdje neko reče da češ ipak na kraju završit na zGuzziu...nemoj se mučit i kupi Brevu...bit će ti žao kasnije ak nešto drugo uzmeš i stalno češ se zapitkivati, zašto...
 
Nemreš fulat niti s jednim niti s drugim  (y) (y) mene srce vuče Dukcu i imat ču ga jednog dana  :D :D
 
mislim da si se ti već odlućio za Brevu pa si došao pitat reda radi :D
ja sam više sportski tip i zato bi uzeo monstera al tebi je planu krujzing tao da je BReva (y) (y)
 
mv_agusta said:
mislim da si se ti već odlućio za Brevu pa si došao pitat reda radi :D
ja sam više sportski tip i zato bi uzeo monstera al tebi je planu krujzing tao da je BReva (y) (y)


Ima dosta toga u tome kaj si napisao. Ovo sam pitanje postavio više da vidim ima li nekih ozbiljnih problema s Brevama 750 koji bi me natjerali na to da ipak još jednom razmislim. Sitnice me ne smetaju, a valjda neću potrefit neki zlokobni primjerak jer do sada mi je bog talijanskih mašina bio uvijek naklonjen.
 
Evo ti 695-tice i moga S2R-a, bas se ne vidi toliko detalja al eto.... Dobro da sam ih i sliko od uzbudjenja!  (y)
 
Mislim da je današnja kava sa Sidom zapečatila sudbinu... i moju i Brevinu. :D

Hvala svima, u svakom slučaju, ali bolje da me kolje nešto kaj volim nego da umrem od dosade na nečemu što ne volim.
 
(y) Srce je uvijek u pravu  (y)