taljenje titana

paky

New member
Evo iz čudnih izvora (ne smin otkrit kakvih) dobija par kila titana koji je u tankim pločicama i sad bi to trebalo rastalit i napravit jednu kocku  :misli: ko bi to moga napravit  :misli: :misli:


FALA
 
paky said:
Evo iz čudnih izvora dobija par kila titana koji je u tankim pločicama i sad bi to trebalo rastalit i napravit jednu kocku  :misli: ko bi to moga napravit  :misli: :misli:


FALA

nisi li isto pitanje postavio prije cca godinu dana  :misli:
 
Zavarivač........
 
PeRo. said:
nisi li isto pitanje postavio prije cca godinu dana  :misli:

ne  :jesus:
 
Karabaja said:
Zavarivač........

:misli: sumljam  :shock: to treba rastalit u tekučinu i onda ulit u neki kalup
 
malo teze....taliste titana je na 1800 stupnjeva....a vreliste na 3000 stupnjeva.... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
malo teze....taliste titana je na 1800 stupnjeva....a vreliste na 3000 stupnjeva.... :mrgreen:

a željeza je na 2800  :misli: i nije neka razlika. U neku ljevaonicu to triba odnit  :D
 
a onda teraj u zelejzaru sisan k na viske peći lol...


ja sma dejanu dal par pločica tankih oko 3-4 mm  samo ih jepovaril jednuna drugu i dobro mu za sada.. ne znam kak je kasnije bilo...
 
Kažem, zavariti se može, samo neznam točno koji je postupak u pitanju...  :misli:
 
Karabaja said:
Kažem, zavariti se može, samo neznam točno koji je postupak u pitanju...  :misli:

ne paše mi zavarivanje jer mi sadašnji oblik ne paše  :wink:
 
A onda ti bude jebada s time.... :mrgreen:
 
gledam na netu  :misli: :mrgreen: 1500kn jedan KG  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
taliste zeljeza je na oko 1500 ako se ne varam :misli:


http://en.wikipedia.org/wiki/Titanium

http://en.wikipedia.org/wiki/Iron

evo vidi tu sve što te zanima  (y)
 
bmw m 5 said:
dobro je rekao jolly....2800 farenhajta....a 1500 celzijusa....

što meni treba, ključanje ili taljenje ili nešto između  :misli:
 
paky said:
što meni treba, ključanje ili taljenje ili nešto između  :misli:
Taljenje. Točnije malo više od taljenja, ali titan ti rado oksidira pri takvim tamperaturama.  :mrgreen: