TDM impresije

Znate li koga da prodaje aftermarket auspuhe za TDMa, (a da se mogu upisat u prometnu) ili mozda di ima za kupit?
 
Pozz
Već neko vrijeme sam vlasnik jednog punoljetnog TuDuMa (2001)
Nisam prezahtjevan, a najviše zadovoljan sa položajem kod vožnje, jer imam problema sa kićmom. Ima posla na njemu, ali polako ču ja to. Trenutni problem je da izgleda ne puni dobro. Kupio sam novi akumulator, misleći da je on, ali kad ga izvuklo išao provjeravati, e sad, kolko trebaju biti točni parametri na izlazu iz reglera, ko da su kod svakog mjerenja drugačiji,morat ću i instrument provjeriti, a regler se dosta brzo zagrije, tj. vruč je.
Pa ako ima tko kakav savjet, od kud krenuti ?
Hvala !
 
Kad motor radi, mora ti biti minimalno 13,5 V na izlazu iz reglera. Ako nije, onda provjeri još napon namotaja (AC područje), ono ti mora biti barem 15ak V, kad digneš malo okretaje, onda i više. Namotaji imaju 3 žice, izmjeri sve 3 kombinacije.

Znači regler i namotaji, trećeg nema. Da nisi napisao da je regler vruć, bio bih poprilično siguran da su namotaji.
 
  • Like
Reactions: vladof
Kaže mehaničar, ono jeftinije 😁
Novi preskup, zamjenski smeće, znači u potrazi sam za rabljenim.
 
Ovo se zove srića,100 metara prije Motoboxa pokupin pop-zakovicu😁
 

Attachments

  • 20240110_133615.jpg
    20240110_133615.jpg
    3.1 MB · Views: 0
  • 20240110_134004.jpg
    20240110_134004.jpg
    2.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Igoreta
Namontirale se nove gume, registriralo se friško, prije toga ulje, filter i semerinzi vilica, Možemo u sezonu.
 

Attachments

  • xsy9fNnh.jpeg
    xsy9fNnh.jpeg
    107.6 KB · Views: 0
  • OdHXEaWh.jpeg
    OdHXEaWh.jpeg
    174.5 KB · Views: 0
  • ml35F5Ih.jpeg
    ml35F5Ih.jpeg
    138.8 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: roberto
Ja isto baš jučer promijenio ulje.
Morat ću zadnju gumu promijeniti kroz par tisuća pa si baš gledam opet uzeti Dunlop. Imao sam na 850ki i Roadsmart I i II, bio sam zadovoljan s obje. E sad valjda je i Roarsmart III barem isto dobra.
 
Hm... sad mi trenutno ne treba, ali za tu cijenu bih možda i riskirao i uzeo. Budem vidio kroz mjesec dana, sad mi nije u budžetu.
 
Ekipa, imam 8 g stare gume na motoru, kupio ih kada sam kupio motor i od tada napravio 8000km :ROFLMAO:. Motor je u garaži cilo vrime, nemam problema sa gripom, mesa ima dovoljno. E sad, pitanje je mijenjati ili ne. I ako da koje? Trenutno su na njemu Michelin Pilot Road 3.
 
Ako gume dobro drže, čemu mijenjati? Potroši ih pa mijenjaj. Ja sam vozio i starije od toga (12godina stare) i odradile su do pune potrošenosti još 5-6000. Vjerojatno će se javiti lokalni dušebrižnici koji ne priznaju gume starije od 3 mjeseca, ali nije svemu slijepo za vjerovati. Garaža je majka čuvanja motora, pa tako i guma koje sunce nije ubilo za razliku od motora koji su cijele dane vani i na suncu i na kiši i u minusu.
 
  • Like
Reactions: damir_st
Ne triba baš svaka 3 miseca, ali kad uvate 6 i više godina često se guma krene sušit, a onda je grip takav kakav je. Koji put zna iznenadit kad ne triba.

Koje uzest. Šta novije i one koje odgovaraju tvom stilu vožnje -- sport, touring, sport touring, terenske ....