tehnicki pregled

lili said:
a šta npr. ako sam stavila bolje kočnice i 2 diska naprijed (a u originalu treba biti jedan) :mrgreen:

sigurniji mi je motor za druge sudionike u prometu, zar ne?  :mrgreen:

Teoretski sigurniji, po biltenu CVH - tehnički neispravan............... :shocked: . Čak i ako su diskovi homologirani i kliješta kočnica također, motor kao cjelina nije takav dobio homologaciju, pa je automatski - tehnički neispravan ??????  Zato govorim da je cijela ta tema kao Pandorina kutija, no po većini ljudi ovdje treba se držati slova zakona, ma kako taj zakon nedorečen i apsurdan bio. Mislim da ovime završavam moje sudjelovanje u temi, pozdravljam sve, želim puno lijepih kilometara, malo kiše i dobar asfalt.


 
 
WOLFENSTEIN said:
Mislim da ovime završavam moje sudjelovanje u temi, pozdravljam sve, želim puno lijepih kilometara, malo kiše i dobar asfalt.

Šta želiš reći da se preselimo na Floridu  :misli:
 
snajper said:
Šta želiš reći da se preselimo na Floridu  :misli:

Jebes suh i kvalitetan asfalt na Floridi kad tamo nema ni jedan zavoj  :mrgreen:
 
sljivan said:
bio danas na tehnickom... odem u jednu stanicu gdje sam vec bio dva puta u novom zagrebu i dodje covjek... pogleda mi zadnji kraj i kaze nece to proc... gdje ti je original nosac tablice... ja reko nemam... imam ovaj s kojim sam ga kupio... reko vec sam dvaput registriro i nije bilo problema... kaze on, dobili smo 6.6. dopis u kojem se vidi da nosac mora imati macje oko i to nece proci... navodno jer mi nosac tablice nema macje oko i jer mi zmigavci nisu originalni ( :misli: )...
i stornirali mi prijavu, a ja nek sredim macje oko ili nkea kupim oroginal nosac tablice i nek se vratim...


ne budi mi lijeno odem ja u susjedno mjesto... prva stanica udjem unutra... nitko me nista ne pita... covjek mi pogledo broj sasije, gume i gotovo... nije mi pogledo ni dal mi zmigavci i kocnice rade... nista!?!?


jel vam se dogodilo dosad da zbog nosaca tablice niste prosli?
Dogodilo mi se isto što i tebi,napravio sam isto što i ti i prošao naravno s tim da je to bilo lani dok ove godine nisam imao problema ali vjerujem da če ih ubuduće biti ali ko ih hebe voziti se mora :mrgreen:
 
Postoji li negdje popis homologacijskih oznaka koje prolaze u HR ?!?!


nešto tipa ovog ??!?!

E/eMarkMotorcycle Parts applicable European safety standards

defend refit
97/24/EC

guard against theft93/33/EEC, ECE 62


BrakeECE-R78, 93/14/EEC


bulbECE-R37, 97/24/EC


Vehicle certification order92/61/EEC
EMCECE-R10, 97/24/EC


DisposalECE-R40, ECE-R47, 97/24/EC


Engine horsepower95/1/EC


Component prominent97/24/EC


handlebar93/32/EEC


HelmetsECE-R22


loudspeakerECE 28, 93/30/EEC


lightECE-R3, ECE-R19, ECE-R20, ECE-R38, ECE-R50, ECE-R56, ECE-R57, ECE-R72, ECE-R76,

ECE-R82, 97/24/EC, 76/757/EEC, 77/538/EEC


The installation of lightsECE-R48, ECE-R53, 93/92/EEC


Weight and size93/93/EEC


Maximum speed95/1/EC


Rearview MirrorECE-R81, 80/780/EEC, 97/24/EC


NoiseECE-R41, ECE-R63, 78/1015/EEC, 97/24/EC


License Plate93/94/EEC


plank93/31/EEC


Official logo93/34/EEC


Fuel Tank97/24/EC


OdometerECE-R60, 93/29/EEC


TyreECE-R75, ECE-R88, 97/24/EC




ali kao što rekoh ... za HRVATSKU ...
 
Od sela do sela,od grada do grada prošle godine na tehničkom samo opalio fotićem jednu slikicu i ponovo izmjerio dužinu - mislim motora  ;)
 
Bio danas na tehničkom.
Dakle, uđem u ured osiguranja, predam dokumente, sjednem, popijem kavicu, sok i za cca 20 minuta tip mi vraća dokumente, papire. Platim i to je to. Nitko me ništa ne pita (y) . Inače izašlo me sve skupa 2090,00 kn sa 20 %. cca 300 manje nego prošle godine.
 
nikad nisam imao nikakvih problema na tehnickom, mada je sa motorom manje vise sve ok...osim guma...prosle godine bio na tehnickom sa narezanim slickovima i nitko nist...probat cu i ove godine tako :misli:
 
Postoji li negdje popis homologacijskih oznaka koje prolaze u HR ?!?!


nešto tipa ovog ??!?!

E/eMarkMotorcycle Parts applicable European safety standards

defend refit
97/24/EC

guard against theft93/33/EEC, ECE 62


BrakeECE-R78, 93/14/EEC


bulbECE-R37, 97/24/EC


Vehicle certification order92/61/EEC
EMCECE-R10, 97/24/EC


DisposalECE-R40, ECE-R47, 97/24/EC


Engine horsepower95/1/EC


Component prominent97/24/EC


handlebar93/32/EEC


HelmetsECE-R22


loudspeakerECE 28, 93/30/EEC


lightECE-R3, ECE-R19, ECE-R20, ECE-R38, ECE-R50, ECE-R56, ECE-R57, ECE-R72, ECE-R76,

ECE-R82, 97/24/EC, 76/757/EEC, 77/538/EEC


The installation of lightsECE-R48, ECE-R53, 93/92/EEC


Weight and size93/93/EEC


Maximum speed95/1/EC


Rearview MirrorECE-R81, 80/780/EEC, 97/24/EC


NoiseECE-R41, ECE-R63, 78/1015/EEC, 97/24/EC


License Plate93/94/EEC


plank93/31/EEC


Official logo93/34/EEC


Fuel Tank97/24/EC


OdometerECE-R60, 93/29/EEC


TyreECE-R75, ECE-R88, 97/24/EC




ali kao što rekoh ... za HRVATSKU ...


znači, konkretan odgovor na konkretno pitanje i dalje nitko nema..... zašto me to ne čudi ... :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
ali kao što rekoh ... za HRVATSKU ...


znači, konkretan odgovor na konkretno pitanje i dalje nitko nema..... zašto me to ne čudi ...  :LOL:  :LOL:
Evo ti konkretan odgovor

Ako ti ni to ne pomogne, probaj sa "Državni zavod..." :jesus:
 
strasilo said:
ali kao što rekoh ... za HRVATSKU ...


znači, konkretan odgovor na konkretno pitanje i dalje nitko nema..... zašto me to ne čudi ...  :LOL: :LOL:

Čisto sumnjam da bi naša mala država išla izmišljat toplu vodu tak da sam uvjeren da je prepisano ono šta vrijedi za europu...a pogotovo
sad kad smo na pragu ulaska u EU  mada se sa malo googlanja da nać svakakvih podataka  dakle Hrvatska ima oznaku E25  svi homologirani dijelovi koji su određeni za naše tržište bi trebali imat tu oznaku...

http://www.holytech.com.hk/en/E-MARK.html


http://www.zik.hr/
 
danijel044 said:
E25  svi homologirani dijelovi koji su određeni za naše tržište bi trebali imat tu oznaku...
Netočno.

Svi dijelovi koji će biti homologacijski ispitani u RH, a prema EU standardima, imat će tu oznaku.
 
danijel044 said:
  skoooro pa isti zaključak  :mrgreen:


-babo babo, sto mu to dojde ananas?
-jel ti znas onu nasu staru sljivu iza kuce,
e ni nalik!
 
bio jučer na tehničkom i sve normalno
kaže momak u dubravi da je novo samo da nemože više tablica sa strane
 
ja isto bio na tehničkom u Osijeku i normalno da nisam prošao samo zato što nisam imao orginal nosač tablice. imam mačije oko i žmigavce na nosaču ali nije orginal. kaže majstor nabavi orginal da ga slikam pa češ proć.
 
sram vas i stid bilo,vozite se sa tehnicki neispravnim motorima :nono: