tehnicki pregled

cherokee said:
Znači da, kad uđemo u EU, moramo poštovati zakone koji vrijede u njoj. Ako to znači da ćemo svi morati skidati nehomologirane dijelove, morat ćemo ih skidat ili ćemo se voziti u garaži.

    ...i ti jedva čekaš ući u EU?
 
cherokee said:
Znači da, kad uđemo u EU, moramo poštovati zakone koji vrijede u njoj. Ako to znači da ćemo svi morati skidati nehomologirane dijelove, morat ćemo ih skidat ili ćemo se voziti u garaži.

EU nema "zakone koji vrijede u njoj", već postoje tzv. europske direktive koje propisuju okvire u koje  se domaće zakonodavstvo mora uklopiti. Vjerovao ti ili ne, to je već učinjeno, svaki daljnji stupanj represivnog opterečenja propisujemo si sami.

U svom prvom postu spominješ obvezne originalne dijelove a ne zamjenske homologirane.

U svakom slučaju, hvala na odgovoru, nisam saznao ništa novo.


 
      ...kratko sam razmišljao: nisam za divljaštvo, al društvo koje je preveć uljuđeno nataknem na kurac...
 
OldBoy said:
      ...kratko sam razmišljao: nisam za divljaštvo, al društvo koje je preveć uljuđeno nataknem na kurac...

ni sam to ne bih bolje rekao  :mrgreen:
 
cherokee said:
Znači da, kad uđemo u EU, moramo poštovati zakone koji vrijede u njoj. Ako to znači da ćemo svi morati skidati nehomologirane dijelove, morat ćemo ih skidat ili ćemo se voziti u garaži.


Kak znaš da ćemo u EU, nije još referedum proašao...plakat ćemo mi još svi koliko smo glupi bili što smo uopće upustili u sve te "EU igrice"  :jesus:
 
little bastard said:
EU nema "zakone koji vrijede u njoj", već postoje tzv. europske direktive koje propisuju okvire u koje  se domaće zakonodavstvo mora uklopiti. Vjerovao ti ili ne, to je već učinjeno, svaki daljnji stupanj represivnog opterečenja propisujemo si sami.

U svom prvom postu spominješ obvezne originalne dijelove a ne zamjenske homologirane.

U svakom slučaju, hvala na odgovoru, nisam saznao ništa novo.

Ako nisi primjetio citirao sam casuala koji je napisao da ne može zamisliti svoju Hondu s onim originalnim žmigavcima. Da ih nije spomenuo ne bih ni obratio pažnju.
I ja na svom motoru imam hrpu stvari koje nisu original ali su homologirane pa barem djelomično poštujem zakone, kako naše tako i europske direktive. Ako sutra zakonodavac propiše da moraju biti samo originalni dijelovi, skinut ću sve ali i dalje ću se vozit s motorom. Ne znam zašto tako velika pompa oko toga.

crni konjanik said:
Kak znaš da ćemo u EU, nije još referedum proašao...plakat ćemo mi još svi koliko smo glupi bili što smo uopće upustili u sve te "EU igrice"  :jesus:

Ušli mi ili ne od zakona ne možeš pobjeći. A vidim da svi bježimo od EU kao vrag od tamijana.
 
crni konjanik said:
Kak znaš da ćemo u EU, nije još referedum proašao...plakat ćemo mi još svi koliko smo glupi bili što smo uopće upustili u sve te "EU igrice"  :jesus:
Reci mi jel vidiš gdje kakvu alternativu, ja ne vidim nažalost, po ljepoti smo Švicarska ali po mentalitetu smo jebeni lopovi, pri tom ne mislim na obične ljude ????? :mrgreen: Kupio sam motor da se vozim i boli me k...c jel mu original žmigavac žuti i velik, ovakav ili onakav, nosać tablice lijep ili ružan, i onak ga u vožnji ne vidim a vožnja i je glavna namjena mog motora a ne izgled i zato nemoram zbog tih sranja razmišljat jel bum prošo na tehničkom il ne! (y) (y)
 
mladen59 said:
...nosać tablice lijep ili ružan, i onak ga u vožnji ne vidim...

(y)
Isto ja tupim svima koji me "nagovaraju" da ga skinem
 
mladen59 said:
Reci mi jel vidiš gdje kakvu alternativu, ja ne vidim nažalost, po ljepoti smo švicarska ali po mentalitetu smo jebeni lopovi, pri tom ne mislim na obične ljude ????? :mrgreen: Kupio sam motor da se vozim i boli me k...c jel mu original žmigavac žuti i velik, ovakav ili onakav, nosać tablice lijep ili ružan, i onak ga u vožnji ne vidim a vožnja i je glavna namjena mog motora a ne izgled i zato nemoram zbog tih sranja razmišljat jel bum prošo na tehničkom il ne! (y) (y)

(y)

Je, slažem se. Isto i ja razmišljam. Na kraju krajeva potrošio sam i novaca i vremena da SRADA dovedem u (više-manje) tvorničko stanje sa velikim žutim žmigavcima, originalnim plastičnim nosačem tablice/blatobranom, retrovizorima, poklopcem sjedala i slično.

Baš me briga što je nekome ružan, meni se sviđa a i tehnički sam ispravan i homologiran  8) .
 
cherokee said:
Ako nisi primjetio citirao sam casuala koji je napisao da ne može zamisliti svoju Hondu s onim originalnim žmigavcima. Da ih nije spomenuo ne bih ni obratio pažnju.
I ja na svom motoru imam hrpu stvari koje nisu original ali su homologirane pa barem djelomično poštujem zakone, kako naše tako i europske direktive. Ako sutra zakonodavac propiše da moraju biti samo originalni dijelovi, skinut ću sve ali i dalje ću se vozit s motorom. Ne znam zašto tako velika pompa oko toga.

Ušli mi ili ne od zakona ne možeš pobjeći. A vidim da svi bježimo od EU kao vrag od tamijana.
 sto se tice ovog tvog ako zakonodavac propise upotrebu samo original dijelova,ajde stani i razmisli malo o tome...to nije propisano u nijednoj svjetskoj drzavi koliko ja znam.samo ideja je apsurdna i nekuzim zasto uopce to spominjes.to bi znacilo kljuc u bravi za tisuce brendova auto i moto opreme.citam i nevjerujem ocima sta pises.pa valjda kuzis da je to sf  :misli: za homologirane dijelove nekazem nista,to je ok
 
OldBoy said:
      ...kratko sam razmišljao: nisam za divljaštvo, al društvo koje je preveć uljuđeno nataknem na kurac...

Slažem se, čak bi i dodao da je "društvo koje je preveć uljuđeno" ništa drugo nego eufemizam za društvo robota.
Već danas kad dođem u tu famoznu EU mi se povraća od brda pravila i propisa, odnosno restrikcija koje normalnog čovjeka sputavaju na svakom koraku.
Zato me i ne čudi da ti ugleđeni europejci kad dođu k nama ostanu paf s našom ležernošću i ljudskim duhom, koji je kod njih odavno zataškan birokratskim
pravilnicima i sjeban strahom od onoga čega se najviše boje - novčanih kazni. 
 
Ispred našeg praga čeka nas VELIKA planina puna razno raznih zakona, vidjet ćete uskoro, nisu svi dobri, vjerujete, to mogu samo sjevernjaci poštivati, priznali mi ili ne ipak smo većim dijelom Balkanci i ne volimo sve po PS-u.
 
alenRI said:
  sto se tice ovog tvog ako zakonodavac propise upotrebu samo original dijelova,ajde stani i razmisli malo o tome...to nije propisano u nijednoj svjetskoj drzavi koliko ja znam.samo ideja je apsurdna i nekuzim zasto uopce to spominjes.to bi znacilo kljuc u bravi za tisuce brendova auto i moto opreme.citam i nevjerujem ocima sta pises.pa valjda kuzis da je to sf  :misli: za homologirane dijelove nekazem nista,to je ok


A dali vjeruješ pisanju u kontekstu?
Boli me ona stvar koji dijelovi su na motoru, bitno da se mogu voziti.
 
WOLFENSTEIN said:
Slažem se, čak bi i dodao da je "društvo koje je preveć uljuđeno" ništa drugo nego eufemizam za društvo robota.
Već danas kad dođem u tu famoznu EU mi se povraća od brda pravila i propisa, odnosno restrikcija koje normalnog čovjeka sputavaju na svakom koraku.
Zato me i ne čudi da ti ugleđeni europejci kad dođu k nama ostanu paf s našom ležernošću i ljudskim duhom, koji je kod njih odavno zataškan birokratskim
pravilnicima i sjeban strahom od onoga čega se najviše boje - novčanih kazni.


Jedan od vaznijih razloga zasto cu na referendumu glasat protiv.

1984. je blizu.....




P.S.
dobar ti je nick... Sto bi rekla moja jedna frendica - odlicna igra, samo kaj se nemre birat strana  :LOL:
 
3alfa3 said:
Jedan od vaznijih razloga zasto cu na referendumu glasat protiv.

1984. je blizu.....

Bojim se da je referendum samo fiktivna formalnost. Nažalost.



3alfa3 said:
P.S.
dobar ti je nick... Sto bi rekla moja jedna frendica - odlicna igra, samo kaj se nemre birat strana  :LOL:

Malo OT, ali....................zadnja pucačina s dušom, ili ...................... star sam i nostalgičan  :( .
 
Da se vratim na temu. Kad bi se cjepidlačenjem koje je sad na snazi u vidu dugih blatobrana koji stružu po podu i mogu služiti kao tacna za sendviče ili katadiopterima ispod tablice ili savršeno narandžastim kockastim žmigavcima povećala naša sigurnost u prometu, vjerojatno bi pod pritiskom argumenata prihvatio nužnost zakonodavca da inzistira na njima, no budući da sam koliko toliko pragmatičan i znam (možda se varam  :misli: ) da se tim minornim detaljima neće ništa promijeniti, ove detalje percipiram kao čisto demonstriranje sile i želju da nas se jednostavno odmakne od bilo kakve ideje da sami možemo nešto napraviti bez mješanja države i plaćanja kazni za takvu "bahatu samovolju" . Pitanje zabrane vrištećih auspuha koji u ranojutarnjim satima u gradskim naseljima bude ljude razumijem, no to smatram osobnom nekulturom, a isto tako mislim da oni koji se i sad voze bez tablice, neće mijenjati svoje navike, dok će većina ostalih koji voze aftermarket auspuhe s dB killerima i pokazuju kakvu takvu želju da budu tolerantni biti dovedeni u grdu situaciju, tj. već su dovedeni. 
 
meni je super kak se divlji 'rvati s jasno izrazenom osobenoscu vrlo brzo pretvore u mirne europejce koji se prilagodjavaju zakonu, za to je potrebno samo preci u SLO. dakle moze se onog momenta kad dzep trpi i nema kuma da izvuce stvar,

mislim da se ne varam kada kazem da ti nitko ne brani preradu motocikla (auta) ali sa homologiranim dijleovima koji (bi trebali) jamciti neki minimum kvalitete i sigurnosti po tebe i tvoju okolinu.

eto  :jesus:
 
Prayim igračima nova, oštrija pravila su dodatna adrenalinska pumpa dok se bez registracija, tehnički neispravni, suprostavljaju stegama propisa :) . Predlažem dabuntovnici barem dio vožnje voze po lijevoj traci i tako naglase svoju neovisnost i slobodu. Pravila su za papke kao i registracije i mačja oka i žmigavci i retrovizori i sva ostala sigurnosna krama koju provjeravaju na tehničkom :) .
 
sid said:
meni je super kak se divlji 'rvati s jasno izrazenom osobenoscu vrlo brzo pretvore u mirne europejce koji se prilagodjavaju zakonu, za to je potrebno samo preci u SLO. dakle moze se onog momenta kad dzep trpi i nema kuma da izvuce stvar,

Argument ti je onako.................li-la, naime, ja živim u Hrvatskoj i moja je želja da me moja država poštuje na način da bude labavija u zakonima koji ipak predstavljaju preseravanje i nametanje autokratskog stava samo iz razloga jer država to može. Kad idem u goste, naravno da ću morati poštivati pravila igre onoga kod koga sam došao. No, to predstavlja moj izbor. Ne moram tamo ići s otvorenim Termignoni auspuhom, malim LED žmigavcima i kratkim repom. NE MORAM. Moj izbor.  Kaj se tiče kumova, ne brini, imaju ih i oni, nisu ti "europejci" takve moralne vertikale, niti smo mi svi brđani s balkanskim sindromom.

sid said:
mislim da se ne varam kada kazem da ti nitko ne brani preradu motocikla (auta) ali sa homologiranim dijleovima koji (bi trebali) jamciti neki minimum kvalitete i sigurnosti po tebe i tvoju okolinu.

eto  :jesus:

Naravno da je provjereni i homologirani dio poželjan, ali definitivno nije presudan za sigurnost mene i moje okoline, barem ne svaki. Primjer, Ducati Performance kratki rep nije homologiran ali ne predstavlja atak na ničiju sigurnost, također ni mali LED žmigavci koji svijetle bolje od narandžastih kutija za cipele s običnom žaruljom ne predstavljaju opasnost za nikoga. Ovdje se radi o malo fleksibilnosti, a ne o isključivosti pri donošenju kojekakvih biltena i pravilnika o tehničkoj ispravnosti vozila.

Eto pitanje za tebe, a vezano je direktno za sigurnost svih nas, molim te suvisli odgovor. Zašto se onda na tehničkom ne provjerava imaju li zamjenske kočione pločice koje su na motoru homologacijsku dokumentaciju, ili recimo gdje je homologacija za kočionu tekućinu koju mijenjam svaku godinu? Kočioni diskovi? Opleteni lajtunzi? Žarulje u faru? Osigurači u kutiji. Ventili na gumi? Nije baš sve crno-bijelo, ima i sivih zona.
 
Ma šta se brinete kad uđemo u EU imat ćemo plaće 2000 eur, pa čemo si moć priuštit i koju kaznu i nove




motoriće  :021:  :police: