Thailand...jer ste vi to trazili

bocojaki

Well-known member
Tema otvorena na vas zahtjev...
Ovo nije putopis da se razumijemo,ovdje cu pokusati odgovoriti na cesta pitanja forumasa koliko kosta put,smjestaj, hrana,cuga,telefoni i sta ja znam sta.
Kakvi su motori,auti i koliko kosta najam.

Neki su bili,neki bi isli,neki su bili davno pa bi ponovo isli...

Nemojte zamjerit sto ce tema biti zakljucana prvih par dana u periodima kad nisam u mogucnosti biti online.Tipkam samo na mobitelu i trenutno sam vecinu vremena u pokretu tako da nemam wifi.
Probat cu u sljedecih par postova odgovoriti na uobicajena pitanja a nakon toga stavljam fotke i ostavljam otkljucanu temu pa mozemo drobit o hrani, vozilima, telefonima, trebama ili bilo cemu sto vam padne na pamet...
8)
 
Obicno troskovnik ide na kraju ali ja cu otprilike opisati troskove unaprijed...

Avionska karta:
Cijene iz ZG se krecu od 5500 kn do 8000 kn ovisno o trajanju putovanja i periodu godine.
Sad cemo pojasnit...
Trajanje putovanja za direktne letove je oko 12 sati.
Znaci kod bukiranja karte imate naznaceno vrijeme od polazne tocke do destinancije sto bi znacilo sva preko 12 sati je transfer na nekom aerodromu.
Karta ce biti skuplja i u periodu oko nove godine bilo da ste u dolasku ili odlasku.

Smjestaj:
Tu su opcije bezbrojne. Zavisno u kojem dijelu Tajlanda se nalazite cijene mogu biti od 12 eura u hostelu do 200 pa cak i vise eura u hotelu. Visoke cijena se uglavnom odnose na Bangkok.

Hrana:
Najjeftinije je jesti na ulici gdje na svakih 20 metara stoje parkirana kolica sa nekom vrstom hrane, porcija je oko 20 bata.

Transport:
Od tocke A do B postoje povoljne opcije transporta na skuteru koji ce vas prebaciti u krugu od 5 km za 20-30 bata. Zatim tuk tuk koji ce za istu relaciju traziti oko 50 bata ali prevest ce 3 osobe. Zadnji je taxi koji nevoljko vozi kratke relacije i voznja bi za 10 km kostala oko 60 bata.
Ako preferirate tax onda obavezno traziti one koji imaju taximetar.
Za kraj ovog posta 1kn=5,5thb(thai bath)
 
Slobodno dodajte jos inormacija,ja cu koliko stignem...
10-og idem na Pattayu na tri dana enduro vozikanja pa ce biti i fotki i to onih koje se najvise traze  :LOL:

Trenutno sam u Bangkoku u Bang Yai naselju i vjerojatno jedini stranac(falang) u krugu od 10 km.
I na prijasnjim putovanjima na Tajland sam izbjegavao mijesta gdje je velika koncentracija turista, bio vidio i otiso dalje...
 
Sutra je dan očeva odnosno rodjendan kralja Rame IX.
Proslava pocinje 01.12. I svaki dan je parada u nekoj od poznatih ulica...
Trebao bi se pojaviti sutra na vratima svoje rezidencije.
To je blizu Khao san roada i malo mi ljeno sjedit u taxiju tokom prometnog krkljanca.
Vjerujem da ce biti proslava i tu u kvartu pa cu prosetat i opalit par fotki.
 
Nakon razgovora sa lokalnim malerima, keramicarima i vodoinstalaterima odlucio sam da cu ipak ja to odraditi.
Mislio sam se izvuci samo sa krecenjem  :mrgreen:
 
Ljudi idu na Tajland zbog turizma, ovog ili onog, ti si jedni koji ide na bauštelu. :mrgreen: Još će te punica prebit ako pločice ne budu ravne. :LOL:
 
Zar nije Njemačka bliže za bauštelu? :mrgreen:

Ajd reci nam kako se kaže na tai jeziku bauschtelle?
 
mate said:
Ljudi idu na Tajland zbog turizma, ovog ili onog, ti si jedni koji ide na bauštelu. :mrgreen: Još će te punica prebit ako pločice ne budu ravne. :LOL:

Bio sam radi turizma i ovoga i onoga. Vrijeme je za nesto novo...
punica je danas najurila neke majstore koji su kao nesto radili. Kaze nek ja to napravim. Najebo sam kako god.
 
Jbg Singha pivkan se jos nije ohladio pa zveknem ja sa sogijem,koji je dosao po visak namjestaja, jos jedan Chang...

Ode on i zove za 5 minuta da ga nepuste van iz naselja.
Kaze meni zena bez puno objasnjavanja, muz dodji samnom.
Meni otprilike jasno da ce trebat razbit par glava kad je zenin buraz u pitanju.
Sidjem dolje i nadjem dva sekjuritija,obadva meni do pasa, nesto drobe na tajlandskom.
Zena pospremi buraza natrag u auto i nastavi drobit sa dva sekjuritija kad izlazi njezin buraz i on pocne drobit nesto na tajlandskom i reko to je to, picvajz.
Kad odjednom Zena pogledom sasijece svog buraza i kaze mu da se vrati u auto i ovaj bez komentara se okrene,sjedne u pickup i ode.Ja osto citavih dlanova jer nebi imao srca sakom udarit ijednog od ova dva ali bi dobili  samar sa zvjezdicama  :LOL:
 
Ma neznas ti pricu kad je moja zena zavrsila u zatvoru prije nekih 7-8 godina jer su ona i frendica razbile neke trebe sto su im se u disku krivo nasmijale ili nasto krivo dobacile.
Brijem da u kombinaciji sa burazom bi placao neku kauciju :mrgreen:
A izgleda tako umiljato  :LOL: