TL1000 S & R - Koliko ih ima?

alstajdu

New member
Evo otvaram ovu temu pošto na susretima skoro uopće ne vidim još nekog da ima Telca pa eto da razmjenimo iskustva,kakav savjet i općenito dojmove o tim motorima.Evo moj je S model,1997.god,kupio sam ga 2005,61 tkm i zadnjih 20 tkm koliko sam napravio otkad sam vlasnik nije bilo nikakvih tehničkih problema osim onih redovnih servisa (ulje,filter,svjećice,lanac) i normalno zadnja guma.Skinuo sam am.volana jer je stvarno otežavao upravljanje i ostalo je samo gas.Pa eto,javite se. :hello:
 
alstajdu said:
Evo otvaram ovu temu pošto na susretima skoro uopće ne vidim još nekog da ima Telca pa eto da razmjenimo iskustva,kakav savjet i općenito dojmove o tim motorima.Evo moj je S model,1997.god,kupio sam ga 2005,61 tkm i zadnjih 20 tkm koliko sam napravio otkad sam vlasnik nije bilo nikakvih tehničkih problema osim onih redovnih servisa (ulje,filter,svjećice,lanac) i normalno zadnja guma.Skinuo sam am.volana jer je stvarno otežavao upravljanje i ostalo je samo gas.Pa eto,javite se. :hello:

ima ih premalo  :? vidam jednoga u makarskoj i bilo ih par u oglasima tokom zadnje 2 godine

motor je meni odlican  (y) velik, sirok i trese zemlju ispod sebe....e i da suzuki je  8)
 
s-ova još i ima, ali tileri se mogu pobrojati valjda na prste jedne ruke :(
 
...bio je jedan r nazad dvi god u zg,prodava se..razbijen-al nista strasno...
jedini za kojeg ja znam da se vozi je jedan zuti u medugorju-tog redovito vidim kad odem tamo..  :D
 
Evo jednog ulovljenog u objektiv mog starog HP-a na susretu u ŽU, stanje - kod iz dućana   :shock:



hpim1103small.jpg
 
Ja sam prezadovoljan.Udoban je za motor te klase,super ide,ne troši previše,ne kvari se,sa dva Lea je zvuk ludnica.
 
johny boy said:
...bio je jedan r nazad dvi god u zg,prodava se..razbijen-al nista strasno...
to je vjerojatno bivši od kolege rc46 s foruma kojeg sam ja isprobao i bio voljan kupiti, a možda bi ga i kupio jer sam u roku tjedan-dva uspio utrampiti tadašnji motor, no taj dan dok sam ga isprobavao je pao i brže bolje ga je nekom prodao jer je bio ljutit na njega kolko se sjećam :mrgreen:
uglavnom, čekam da dođemo u eu pa ću pokušati nešto isfurati iz njemačke ako bude se dalo jer ih kod nas nema, bio je neki u gradišci il tak negdje dugo na prodaju s akrapima, ali nisam čuo lijepe riječi o njemu, a i puno je htio kolko se sjećam..
 
bilo bi u redu da napomenete da li se radi o s ili r modelima, naime s-ova ima i ruku na srce i nisu nešto zanimljivi motori, ako se radi o tlr-u bio bih vrlo sretan kada bi potkrijepili slikama :D
 
MOONSHIELD said:
bilo bi u redu da napomenete da li se radi o s ili r modelima, naime s-ova ima i ruku na srce i nisu nešto zanimljivi motori, ako se radi o tlr-u bio bih vrlo sretan kada bi potkrijepili slikama :D
ovaj od prijatelja je R sigurno  (y), a za onaj drugi nisam siguran. bit će i fotke  (y)
 
meni su jedino auspusi ružni, ali motor je :0648:
 
I ja isto ne mogu prestati obožavati taj ružni, ogromni, nezgrapni i teški motor.
Naprosto ga volim  :0648: :shocked:
 
ma to je tls, njih ima pun kok i meni osobno nisu neš, tlr baš ima ono nešto :0648:
 
ma to je tls, njih ima pun kok...

Ne bih se složio s tobom, mislim da su kod nas vrlo rijetki, kladio bih se da ih nema više od 40-50 komada, a vjerujem da je TLR još i rjeđi.
Kad sam prije 8 godina postao vlasnik TLS-a u RH ih je bilo registrirano samo 7 komada, uključujući i moj.  (y)
 
pa rijetki jesu naspram z750, fzs i sl., ali opeth ih ima tu i tamo, tlr-a je prava rijetkost vidjeti, mislim da ih nema više od 10 u hr sigurno, od toga valjda nekoliko u ok stanju..
mislio sam si ja uvesti nekog iz švabije dok uđemo u eu.. :misli:
 
Ekipa pozdrav  (y)
Slučajno sad nekaj bauljam po Suzuki temama i naletim na ovaj dio o Telcima  :mrgreen:

MOONSHIELD said:
ma to je tls, njih ima pun kok i meni osobno nisu neš, tlr baš ima ono nešto :0648:

Sa ovim napisanim bi se složio i upravo tako i ja opisujem taj TLR ... baš ima ono nešto. Baš onako brutalno lijep motor  :0648:
To je dok je parkiran .... a kad se upali i krene vozit ... brutalni monstrum koji riga vatru i ko da se gadno posvađao sa asfaltom, a opet istovremeno tako uglađeno juri zavojima  :0648:
Meni osobno stvarno predivan motor. Većini ljudi ili se sviđa ili ne!! Neznam da li sam ikoga čuo da je onako ravnodušan prema motoru i da veli samo OK.
Imam tu sreću pa mi ga ima frend i jednostavno se obožavam voziti iza njega .... taj zvuk i udarci vjetrova iz topova ... ma mogao bi mu biti na guzici cijeli dan  :mrgreen: :0648:

Evo par slika da podijelim sa vama  (y)
Sorry ako kome smeta za dizanje teme iz mrtvih, ali nisam mogao odoliti, a da ne podijelim mišljenje i slike sa vama  (y) :0648: