Tmax vs GP800 dilema koji kupiti

Kad malo bolje pogledam pametno je postupio spartakus  8) .

Digao je toliku buku zbog nedoumice koja ga kao muči ali čovjek je sigurno htio "kralja" po povoljnijim uvjetima i sve je ovo bio uvod pametno odrađenom poslu kako dobiti dobar popust  :) :) :)  (y)
 
samo neka je.. :mrgreen:  i bolje da GP nema toliko na cesti, ipak je to nešto posebno
 
Opet neznanje  :?

Kod nas ga ima skoro duplo više na cesti ( po postotku zastupljnosti) nego u njegovoj domovini, Italiji.  :LOL:
 
joke said:
Opet neznanje  :?

Kod nas ga ima skoro duplo više na cesti ( po postotku zastupljnosti) nego u njegovoj domovini, Italiji.   :LOL:

pa dobro, dobio si još jednog tmaxovca,  zašto sad opet uspoređuješ sa italijom i brojem prodanih komada (tvoj manjak argumenata je postao beznadan).......... radije se brini zašto su ti xmaxa skinuli  kymco i zamalo malaguti  :jesus:
 
Imaš u temi koju spominješ več odgovor, i to baš vezan uz "majku" svih tržišta, Gđu Italiju.
A kako je i tko "skinuo" XMax-a, što je definitivno za drugi topic, što bi bar mod. trebao znati, jasno je iz istog izvora.

...i nisam još nikog "dobio", a najmanje bi još i "želio" rabljeni pjađo sa malo više km.
 
spartacus, da bog da ti Ajatolah Joke prodavao sve skutere u budućnosti   :LOL:

joke said:
Imaš u temi koju spominješ več odgovor, i to baš vezan uz "majku" svih tržišta, Gđu Italiju.
A kako je i tko "skinuo" XMax-a, što je definitivno za drugi topic, što bi bar mod. trebao znati, jasno je iz istog izvora.

...i nisam još nikog "dobio", a najmanje bi još i "želio" rabljeni pjađosa malo više km.

pa i ti njemu nudiš rabljeno vozilo... tako da..
 
..tako da ..ne mješaj kruške i jabuke.

Ja mu prvenstveno nudim novi TMax
Jedna od opcija je i polovni, za koji se ljudi več trgaju, iako ga još nisam ni oglasio. Ako nisi primjetio u oglasnicima postoji podjela rabljenih vozila na "VW Golf" i "VW ostali", a slićna situacija je i s rabljenim TMaxom. Nemožeš mi usporediti ni ti, ni bilo tko drugi rabljeni pjađo sa 40000 km i rabljeni TMax sa 6000 nikako, ali baš nikako
 
joke said:
... Nemožeš mi usporediti ni ti, ni bilo tko drugi rabljeni pjađo sa 40000 km i rabljeni TMax sa 6000 nikako, ali baš nikako
Hm, zapravo može Spartacus, ali mu za puni dojam ipak triba malo više kilometara na Maxu nego šta je danas napravija.
 
Shepa said:
Hm, zapravo može Spartacus, ali mu za puni dojam ipak triba malo više kilometara na Maxu nego šta je danas napravija.

siguran sam da će izabrati pravu opciju kod ajatolaha.
koju god izabrao bit će dobra  (y)
 
joke said:
Najjače je što su u isto vrijeme došli i 2 tipa na vespi GT i ispričali bolju priču o TMaxu nego ja. Čak je jedan od njih i blizu kupnje, ako sparta ne bude brži  :mrgreen:

S obzirom na moje iskustvo u prodaji a i na znanje o "šaljivim" manipulacijama, kladim se da su ova dvojica angažirana od strane nekog  8)

Koji je koeficijent na to :misli:

:mrgreen:
 
Kupnjom T maxa ima još jedna prednost u odnosu na GP800,a to je da se možeš učlaniti u T max klub,jer čini mi se da nema GP klub Croatia?!  :mrgreen:
i naravno druženje,zajedničke vožnje,iće i piće sa ostalim članovima kluba,kupanje i naravno planinarenje po obroncima starobaške planine...  :mrgreen:
 
k5 said:
S obzirom na moje iskustvo u prodaji a i na znanje o "šaljivim" manipulacijama, kladim se da su ova dvojica angažirana od strane nekog  8)

Koji je koeficijent na to :misli:

:mrgreen:
I meni su prvo pali na pamet šibicari s pazara auta, ali nisan tija ništa govorit, da ne ispadnen protudržavni element.  :mrgreen:
 
Shepa said:
I meni su prvo pali na pamet šibicari s pazara auta, ali nisan tija ništa govorit, da ne ispadnen protudržavni element.  :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



u duhu zakona o reklamiranju, priložite dokaze o kriminalnoj povezanosti ajatolaha i "pridošlica" ili se ispričajte sa rukom nad upaljenom svijećom  :LOL:

i da držite se teme i  izmolite da spartacus uzme tmaxa jer će nam život biti lakši  (y)
 
ako je tako...sljedeća stanica http://tmaxklubhrvatska.com/index.php  8)
 
okuka said:
ako je tako...sljedeća stanica http://tmaxklubhrvatska.com/index.php  8)

a da nije ovo?

http://public.graco.be/0/media/doc/320596HRa.pdf

http://asianfanatics.net/forum/topic/432123-t-max/

svašta tu ima od T Max  (y)
 
Eeee forumasi, nasmijali ste me do suza :) Citao sam na plazi sve postove koji su od jutra pisani i nisam mogao vjerovati da se stvorila takva drama, a bijah lincovan umalo kao glavni gnjavator  :mrgreen: Napisao sam cijelu tiradu od ne znam koliko redaka i poslao, ali iz nekog razloga taj post nije stigao. Ne znam sto se zbilo, valjda je negdje zaglavilo posto sam to slao s mobitela.
Eto sada sam dosao s kupanja pa sam kod rodice na kompu i potrudit cu se zadovoljiti vasu znatizelju. Kao prvo svima se ispricavam sto nisam promptnije reagirao, ali nisam mogao predpostaviti da ce oko toga biti takva drama, pa sam nakon joke otisao rucati, pa na kupanje. Idem redom. Nasao sam se prvo s ekipom ovdje iz Splita, jako fini i dragi ljudi, s kojima sam popio kavicu i dobio ponudu da provozam Tmax-a i to novog, ali kako sam imao vec dogovoreno kod joke bilo mi je neugodno uzeti od covjeka taj novi max, mislio sam ionako me to ceka. Eto nije me cekalo, tako da sam sada ostao uskracen za voznju tog modela. Naime kod jike se sve prodalo a onaj novi koji ima moze se probati ali samo po dvoristu, a to je malte ne isto kao da i sjedis u salonu :(
No imao je taj polovni iz 2006. koji je karoserijom drukciji i volan jos vise lupa o koljeno nego kod novog. No kako sam se dosao uvjeriti kako to u voznji ne predstavlja problem, otisao sam na tu probnu voznju, cca 15-tak km. Odmah na izlazu iz njihovog dvorista pri skretanju na glavnu cestu - buum koljenom u volan, skoro izgubim ravnotezu, ali ispravljam idem dalje.
U startu odmah primjecujem bolji odaziv na gas nego kod Beverly-a. Nema zadrske, glatko ubrzava ali ne znacajnije nego Beverly, mozda nekih 10 - 15% brze. U prvom jacem zavoju ugodno iznenadjenje - toliko lako i stabilno prolazim da isti tren spoznajem koliko je tu Beverly zapravo los. Upravljanje Tmax-om je stvarno uzitak i nisu bajke sve te price sada sam to spoznao. Ravna cesta, motor se vec zagrijao stisnem gas, osjecam ima kraci hod nego Beverly i ubrzanje iznad 100 postaje dinamicnije. Zastita vjetra osjetno bolja nego na Beverly-u. Osjecaj stabilnosti i sigurnosti nadmasuje moja ocekivanja i ispunjava me zadovolstvom. Pocinjem shvacati zasto su ljudi toliko zavoljeli taj skuter. Stajem na semaforu i primjecujem da ler gas nije stabilan. Kada sam kretao sa hladnim motorom bio je na 1000 o/min , a kada se zagrijao poceo je varirati i bruji na 1200. Karoserija skutera po svemu uakzuje da je itekako vozen, ipak je tu 4 godine iza njega, ali kilometri stoje 6000 i nesto. Joke tvrdi nije vracano- meni se tako ne cini. Nije niti bitno. Cijena za 4 g star skuter 45000kn. Boja - plava nije mi po volji nista od toga, razmisljam bi li to bilo neko prijelazno rjesenje - ne definitivno. Odustajem. Idemo na razgovor o ponudi. Daje mi odokativnu procjenu za moj kojoj ne protuslovim, mislim da je fer. Opcenito joke me se dojmio puno bolje u zivo nego ovdje na forumu.
Daje mi cijenu za model 2009. za koji nemam niti izbora mogu ili srebrni ili zuti a cijena prava sitnica samo 77000kn. Skuter me odusevio upravljivoscu i uzimam ga u ozbiljno razmatranje ali financijski me mocno trijezni spoznaja da je to ipak samo 500ccm i moje odusevljenje se prizemljuje tom spoznajom. Svjestan postajem cinjenice da nije po samim ubrzanjima ostavio nekog traga na meni, a po to idem. Pitam moze li to nize - ne moze jer to se prodaje samo , ne moze se niti dobaviti koliko se trazi .... uglavnom to je to, jer popuste daju samo slabici kojima ne ide prodaja...
Pitam da mi stavi neke varijacije ponude na papiri odlazim da u miru sredim dojmove i napravim neke kalkulacije. Razmisljam da li je ono sto sam osjetio vrijedno u protutezi cijene i u usporedbi s GP800 i sto on pruza i za koju cijenu. U tim mislima nazove me cura i u par recenica joj objasnim svoje dojmove i dalje je sve islo glatko. Ona me ucas osvjestila sto je vazno, jer me pozna bolje nego itko. Ukratko - njeno vidjenje je sljedece. Uzmi sto ti srcu drago ovog trena i sto ces manje platiti, jer poznajuci tebe ionako niti jednog neces voziti dugo brzo ces ih prerasti kao sto si i Beverly. Baaam, spoznaja me udara ko cekic. Stvarno je tako. Vozio sam prvi Fly 150ccm samo mjesec dana uzeo Beverly 250 i za manje od godine eto me na 400 i tom analogijom odjednom se sve razbistri i preplavi me jednostavnost. Sto da se zamaram sa kvarovima kojih mozda bude mozda ne. AKo je Bobach prezivio prezivit cu valjda i ja a u medjuvremenu uzivas u grmljavini mocnog stroja za koji znas da nadmasuje tvoja ocekivanja. Tmax ih je nadmasio samo u jednom segmentu a to je zabavnost voznje, ali sama ubrzanja ne, a po to sam od pocetka krenuo. Da iskrcam sada 77000 kn i nakon kratkog vremena zabave shvatim da zelim vise i opet sve iznova, pa to cu onda sa GP-om ipak odloziti na duze. Da kupujem motor za nikad vise kupio bi sigurno Tmax-a, ali posve sigurno je da bi me kad tad primilo i mjenjao bi, tako da to za mene nije opcija. GP - definitivno !
Zasto ? Zato jer cak iako se i malo pokvari pa boze moj i mercedesu se to moze desiti pa i Tmax-u. Da li su sanse kod Tmax-a na duze staze manje- jesu , ali sto to znaci kada ga ionako ne bi sigurno vozio do penzije, jer tko moze uopce posumnjati da se taj segment jakih skutera nece siriti. Izlazit ce noviji , ljepsi, brzi, a samim time konkurencija ce ciniti svoje pa ce biti i bolji i jeftiniji !
U svakom slucaju sada mi je jasno zasto je Tmax legenda i zasto ga ljudi tako vole jer volio bi ga i ja ali nemirno srce moje ne moze se skrasiti na dugi rok a pogotovo ne sa 500ccm.
Toplo bi ga preporucio svakom tko ne tezi ka vise, jer je to stvarno odlican skuter.
Sada je samo preostala dilema da li novi GP bijeli ili crni ili polovni crni koji cekam ali nisu jos izrazili namjeru da uzmu moj pod racun. AKo to ucine uzeti cu ga. Novi cekam jos ponudu od Ami trade -a gdje servisiram sada i jako su ljudi fer i ocekujem da njihova ponuda bude isto tako najbolja kao sto je i servis :)
Ali neee nije to tema novog topica, nema vise gnjavaze, ne brinite  :LOL:
Svima koji su sudjelovali hvala, hvala i ljubaznim ljudima iz Splita i g. joki......
 
milanche said:
Kupnjom T maxa ima još jedna prednost u odnosu na GP800,a to je da se možeš učlaniti u T max klub,jer čini mi se da nema GP klub Croatia?!  :mrgreen:
i naravno druženje,zajedničke vožnje,iće i piće sa ostalim članovima kluba,kupanje i naravno planinarenje po obroncima starobaške planine...  :mrgreen:

Osnovati cemo Bobach, Mandirr i ja klub GP-ovaca :)
 
joke said:
Evo, upravo sad je "left the building" sa 2 solucije i 3 podizvedbe, pa je na njemu da promisli i donese odluku.
Ono što mi je najbitnije je da je osjetio djelič TMax X Faktora  (y)

Jesam definitivno sam osjetio  (y)
I onome kome je to zadnji skuter u zivotu ne smije biti zao dati niti 85000kn, meni ne bi bilo  :mrgreen: