Tomos 14 preporod !

vladof

Active member
Konacno odluceno, s njom na pank. Ako sam fulal podforum moderatori prebacite. Ako koga jos zanima tak nekaj, slobodno komentirajte, i naravno odgovarajte kad ja pitam, jer dok sam se ja vozil na toj 14-i bila je nova i ni trebalo šarafiti.Mislim da su promijenjene karike, i da je neka kajlica na radilici hebala pa ni isla i tak je gurnuta u šturc i gotovo.
Danas skinuta masina i sutra ide širom da vidim kaj treba nabaviti, i naravno odma pitanje gdje su dijelovi najjeftiniji, svaka kuna je važna. na osiguranju.
Zakaj se ja hebem s tim ? Najvise radi toga jer ju mislim regati da ne spušim 50%.
                                  Sva moja djeca bi se  na necem vozila, za pocetak uz quada bu i to ok.
                                  Da se i ja pohvalim s necim kaj sam preuredil.  :mrgreen:
Kao prvo mora mi stari napraviti darovni ugovor, jer je motor na njega, pa me usput zanima i ta procedura, to mislim ne bi trebalo biti skupo, valjda samo javni biljeznik.
Motor je bil registriran do neke 91-92, cak je jos i plocica doma, mislim da je to bolje da i ne spominjem na police.
Ukratko to je to, vidite kakve ja probleme imam.  :mrgreen:
 
Ma kakve to probleme imas ????
To je zadovoljstvo, gust odraditi.
T14 rastavis i sastavis od 8 u jutro do podne. I od alata ti ne treba puno.
To malo kroma , ako je pordjao, ispoliras sa pastom i to je to. Ja bih se rado poigrao sa tom igrackom.
 
to su slatki problemi  :mrgreen:  sretno sa time, i meni je to bio jedan od prvih motora na koje sam sjeo, i motor kojeg se nebi sramio da ga dan danas imam, tomos je zakon  :mrgreen:  (y)  8)
 
ICE TIGER said:
Ma kakve to probleme imas ????
To je zadovoljstvo, gust odraditi.
T14 rastavis i sastavis od 8 u jutro do podne. I od alata ti ne treba puno.
To malo kroma , ako je pordjao, ispoliras sa pastom i to je to. Ja bih se rado poigrao sa tom igrackom.

Problemi tj, natezanja budu u papirnatom smislu. A kaj se tice rastavljanja to znam, ali hocu to onda i sloziti kak treba, lezajeve, kajlice, metnuti nekee vilice od 15-e jer su ove cini mi se popigane, trebaju nove gume, felge cu never dulom, sic treba novu presvlaku, a i odozdo nema onih zakacki, pa najbolje novi tj.drugi itd. I naaravno nanovo polakirati.
Jos kad bi bila kakva sansa regati ju na malu tablicu, ona mu je stvarno prevelika. :palacdolje:
 
Evo je širom, unutra ajoj katastrofa. Cilindar ili brusenje ili drugi, klip novi, radilica,nova, magnet novi, lageri zuje.
Gdje uopce ima dijelova na potezu ZG - KA. Metelia comerc jel to jos postoji  :misli:
 
na sajmištu u samoboru zna stajat štand sa tomosovim dijelovima pa probaj tamo ako ne nađeš ništa konkretno..

..pratim :mrgreen:
 
Ovi "kunj" na radilici ti nije toliko bitan, on služi samo da možeš pogodit "fazu" , magnet inače drži konus i vida sa kojon stežeš. :misli:
 
Zog said:
Ovi "kunj" na radilici ti nije toliko bitan, on služi samo da možeš pogodit "fazu" , magnet inače drži konus i vida sa kojon stežeš. :misli:
dobro, a zbog cega je onda par mm u jednu stranu sav magnet rasturen  :misli:
 
grgaSH said:
na sajmištu u samoboru zna stajat štand sa tomosovim dijelovima pa probaj tamo ako ne nađeš ništa konkretno..

..pratim :mrgreen:

a danas subota  :x
 
vladof said:
dobro, a zbog cega je onda par mm u jednu stranu sav magnet rasturen  :misli:

Olabavila se vida i magnet se zavrtija na radilici a kunj je napravija štetu. :misli:
 
Tomos autousluga Rijeka, imaš stranicu na internetu, upiši u google, nazoveš, kažeš šta trebaš i pošalju ti poštom, plaćaš pouzećem
 
poco loco said:
kod Jože u Metaliji imaš sve kaj ti treba  8)
To je tam kod Karlovćanke kolko me pamcenje sluzi  :misli: 
A Zagreb Vlaška i ona dole kod Marticeve,  Tomislavova mislim  :misli:
Za Rijeku sam cul, i navodno su najjeftiniji i imaju najveci izbor.

Prikupljam podatke i posle nove godine u šoping  :LOL:
 
Lageri, lezajevi, semerinzi, bil je ducan na Jankomiru kod tehnickog i jedan kod pet shopa na Drvinju. Kaj dela od toga, ili kam da idem ?