Tomos APN 4 - novi projekt

Prethodnik te četvorke, apn 4 colibri sa trokutima vilice kao kod bicikla i brzinomjerom unutar prednjeg svjetla, je bio moj prvi motor na kojem sam se prije 40 godina učio voziti.
Tada još nije bilo apn 6.
 
  • Like
Reactions: toecutter
Prethodnik te četvorke, apn 4 colibri sa trokutima vilice kao kod bicikla i brzinomjerom unutar prednjeg svjetla, je bio moj prvi motor na kojem sam se prije 40 godina učio voziti.
Tada još nije bilo apn 6.
Taj model je meni jedan od ljepših (sada). No on je nepogodan za projekt koji sam htjeo realizirati kao uspomenu na tuning doba mog djetinjstva. zbog dosta slabe konstrukcije.

Početkom i sredinom 90-tih je tu kod nas bila moda sređivanje APN4 i APN6. Onda su svi htjeli APN6 jer je bio moderniji.
Bilo je fora staviti druge vilice, flege, sic i naravno mašinu od Deve.

APN6 sam sredio baš na taj način....on je sada ono što je bilo na počecima moje moto karijere mokri san svakog dječaka (jedino nema mašinu od Deve nego od CTXa ali s 90cc :mrgreen: )

Ljepotu APN4 sam prepoznao puno puno kasnije, prije 10-tak godina kada me počela prati neka nostalgija. I imam viziju kako bi to trebalo izgledati i idem u tom smjeru.
Kada dovršim staviti ću u temu.

Da imam slučajno APN4 colibri njega bi restaurirao u original stanje.

No, s ova dva Tomosa ću stati s time. Previše je to vremena i novaca utrošeno u ganjanj neke dječje nostalgije.

Ne znam zašto no apsolutno me ne privlače novi auti i motori...samo te starudije gledam i maštam kako bi ih obnovio...:unsure:
 
Ne znam zašto no apsolutno me ne privlače novi auti i motori...samo te starudije gledam i maštam kako bi ih obnovio...:unsure:
Ni mene ne zanimaju novi motori.
Samo ona stara, jednostavna tehnologija. Super mi je to sto mogu riješiti bilo koji od mogućih problema na svoj toj mojoj starudiji sa dijelovima i alatom koji imam doma bez da izađem iz dvorišta.
Auti me uopće ne zanimaju.
 
Last edited:
Ne znam zašto no apsolutno me ne privlače novi auti i motori...samo te starudije gledam i maštam kako bi ih obnovio...:unsure:

Točno znam kako ti je...navukao sam doma tih starudija da već lagano ne znam kud bi s njima. Od T15 SLC kojeg obnavljam, pa T14 koju sam malo posložio i registrirao, A3, Stojadina itd... 😂

Svaka budala ima svoje veselje, šta drugo reći.
 
  • Like
Reactions: toecutter
Nisam, to mi radi majstor koji farba i slaže, dr.Ervin iz Marčane.
Na APN6 je bila već gore i nisam je dirao, a na APN4 će biti rađena na mjeru i od inoxa.
 
Svaka čast, APN je super ispao...ja već neko vrijeme slažem 15SLC, većinu dijelova sam nabavio ali nikako se natjerati da je dovršim, uvijek nešto drugo zauzme pažnju 😅
 

Attachments

  • IMG_20220411_173045_1.jpg
    IMG_20220411_173045_1.jpg
    2.4 MB · Views: 0
Svaka čast, APN je super ispao...ja već neko vrijeme slažem 15SLC, većinu dijelova sam nabavio ali nikako se natjerati da je dovršim, uvijek nešto drugo zauzme pažnju 😅

15-stica je super motor. Bio je to moj prvi motor na brzine. Kada se sjetim te sreće :)
Na mom APN4 je prednja vilica od 15-stice i morati ću promjeniti prednje svjetlo. Ovo šta sam kupio je premalo.Trebalo bi mi ovakvo kao šta imaš ti.
Ali to ću po zimi. Još moram spojiti sve i uštimati mašinu.