TOMOS - generalni topic

B3r0

New member
Malo sam pretrazio, ali nisam nasao pa ja otvaram general topic o Tomosu.

Znam da nema puno trenutacnih vozaca Tomosa jer je vecina mladih na skuterima, ali ga je vjerojatno svatko u zivotu barem jedan put vozio pa neka pricaju ovi koji imaju jednog i koji su ga imali, a ima mozda i nekih koji ce ga dobiti.
Glavni podatci o mojoj dragoj:
1986. godiste
2,9 KS
Sve original Tomosovi dijelovi na njemu, nikakve alternative(osim cepa)
Kotaci 17 cola
Dvije bubanj kocnice promjera 105mm
Vrijednost: Neprocijenjivo(neke stvari se ne mogu kupiti novcem, za sve ostalo tu je Ivo Sanader)

Slikice:prljava
hunnn9.jpg

vov2q9.jpg

16m27v7.jpg

oprana:
 
Ovo sa skuterima si dobro reko....a i većina su samo gradski vozaci....

Nije da pametujem,al kakav si bajker ak nisi iz grada izašo....  8)
 
E da,imao sam i ja tomosa....to su bili dani...i sad je dobro,al na automaticu mi je bilo jednostavno....neznam....

Išo 65...39.5 klip....  (y)
 
Egon_MK_Sibinj said:
Ovo sa skuterima si dobro reko....a i većina su samo gradski vozaci....

Nije da pametujem,al kakav si bajker ak nisi iz grada izašo....  8)
Kao prvo zivim na selu, a od svih mogucih relacija se najmanje vozim po gradu.
Jako duga putovanja nisu moguca jer Tomos koliko god bio dobar ima svoja ogranicenja, a nemam ni regu :mrgreen:
 
ovakve tema treba...vise ne pocinje na tomosima nego na skuterima,svi danas prvo kupuju skuter...ja sam prve km stekao na tomosu automatiku i kawasaki zelene boje  :mrgreen:
 
Egon_MK_Sibinj said:
E da,imao sam i ja tomosa....to su bili dani...i sad je dobro,al na automaticu mi je bilo jednostavno....neznam....

Išo 65...39.5 klip....  (y)
Imas i par slika? Cist tako da vidim u kakvom je stanju jel ima kakve specijalitete kao HDZ na cilindru :mrgreen:
 
malaguti said:
ovakve tema treba...vise ne pocinje na tomosima nego na skuterima,svi danas prvo kupuju skuter...ja sam prve km stekao na tomosu automatiku i kawasaki zelene boje  :mrgreen:
Eh, lijepo vam je bilo prije. Sada se veselim kad vidim da ide neko sa 50ccm a nije Baotian.
 
Nije za vjerovat al nemam niti jednu sliku od svoje bivše pile...

To necu nikad prezalit....  :(

Evo jedne,al ovo je bio karis od motora,nije bio moj...
 
Egon_MK_Sibinj said:
Nije za vjerovat al nemam niti jednu sliku od svoje bivše pile...

To necu nikad prezalit....  :(

Evo jedne,al ovo je bio karis od motora,nije bio moj...
Prodao si ju?Ili se nesto jos strasnije dogodilo s njom?
 
Ma prodo...a to tak ide...i onda ti bude zao...prvi motor,vako nako.....

Frend je imao bt-a.....e to je tek ila karina....to se kvarilo vise puta dnevno,al ono...pravo...
 
merlin68 said:
Jel se ti to sa nama zafrkavas ili ti je prijatelj postar. :jesus:
Vidim kako su Tomosi postali rijetkost, cak se niti ovaj SM 125 ne kupuje, pitaj nekog mladog skuterasa sto je to kumplung tj. kvacilo.
Jednostavno zelim da se neki malo prisjete kako je to bilo.
 
imao ih vise komada, imam ih jos uvijek neke...

prvi je bio bt
zatim jos jedan bt
pa apn
pa atx
pa bt
pa sam kupio ctx-a i imao hrpu dijelova i atx-a i bt-a
pa slozio mjesanca
pa matika
pa sam na kraju kupio skuter sr50.
i sad sam opet na tomosima, apn6 novi model (jace vilice, i stavio atx mortizere iza) bt-a i atx-a

slike cu stavit uskoro, i nazalost bt i apn su na prodaju a mozda i atx.
 
hm...imal sam sam Tomos TLS 14 u petom razredu osnovne, njega sam uništil, pa dobil od ujaka apn 4, i njega uništil, pa pred dve godine kupil apn 4 regani u super stanju za 100€, friziral mašinu (proširili usis i ispuh kanale, klip 40 L, fergazer od apn 15, kupil i dizne za stelanje zraka i goriva jer je zalijevalo sviječicu...poklopac cilindra izbrusil tak da dobl još kopresije, radilica reparirana od apn 15...ma išel je on meni prek 80kmh ak sam ga uspjel dobit u obrtaje :mrgreen:
sad se moj tata vozi s njim oko doma i na posao, tak je ko bebica
 
Neznam dal je ko ima 15-sticu,e to je prava điđa.....ima kolega,sve original....preso tisuce kilometara bez  ijednog (doslovno) kvara....pregorila zarulja od zadnjeg svjetla....

Motor ide 90 bez problema
 
B3r0 said:
Imas i par slika? Cist tako da vidim u kakvom je stanju jel ima kakve specijalitete kao HDZ na cilindru :mrgreen:
ej prijatelju....taj tvoj motoric ima kotace 18 cola.... :mrgreen: