TOMOS - generalni topic

Ah taj tomos  :mrgreen: Sve je pocelo s automatikom(crvenim), a zavrsilo s E-90, imao skoro sve tomosove modele, osim Bt50 :jesus: A APN sa E-90 masinom, nešto prestrašno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
moj apn 6 se trenutno sredjuje, 84 gp. , naucio sam se vozit na njemu sa svojih 6 godina , tad navodno nije radio ,jaga gurao i vozo se dok slucajno nisam ubacio u brzinu i upalio , a tad nesrece KAKO SE ZAUSTAVIT sreca bila je nekakva komsina sljiva , malo se ugruvo pa brzo kad starog da mi objasni kako se saltaju i kako to sve ide, od tada ne silazim , taj tomos jos nije bio na prvoj registracij , tacnije nije nikad bio na tehnickom , njegovo stanje (od kako ja pamptim) je 5h popravljanja pa 1h voznje i uvjek nesto ne stima
 
Jos imam ATX-a iz 89',samo ga ne vozim,problematicno paljenje,karburator od Agrie,uvijek zedan,100 km/h do stanja levitacije :mrgreen:,voznost za 5;jednom cu ga zasigurno sredit,masina od APN-a,kostur ka u multistrade i sl.

Na Automatiku se ucio vozit,to je stroj za sva vremena.

Vjerujem da bih i danas prije kupio Tomosa nego skuter. (uzasavam se voznje skutera)
 
prve kilometre sam napravio na crvenom automatiku,
prva sarafljenja na automatiku,
prvi pad sa automatika :mrgreen:
i dan danas kad vidim automatik na cesti mi nekak toplo oko srca iako ih se bas i ne vidi cesto :palacdolje:

a kad sam s automatika sjeo na dedin T12 ... fijuuu kak je to cupaloooo - tog motora me tad fakat bilo strah ...

sve u svemu tomos (y)
 
Pa normalno da smo se svi ucili na tomosima prije oko20 god,kaj je drugo i bilo za nas smrtnike ciji starci nisu radili vani,barem smo ih vise cjenili.Pa redom,kao jako mali, puch,tomos automatik,14,15,deva,BT-50 1988 GOD,jos imam prometnu doma pa bum po njoj provjeril gdje je zavrsil bas me zanima i to je to od tomosa. :wink:
 
imam jos apn 6.....a imao sam sve od tomosa od automatica do e 90 i tomos cross senior-a... (y)
 
:misli: Ja sam dovukao doma jednog Juniora i sad skupljam dijelove, i volju da se primim posla .....
 
Da ne otvaram novi topic idem ovdje postaviti pitanje.
Posudio sam frendovom burazu da se malo provoza na APN no poslije par sekundi imao sam los osjecaj oko toga.
Kasno saltanje, a ponekad i bez kvacila i Bog zna sto je jos krivo radio je rezultiralo time da ne mogu dati gasa ni do polovice sto i nije takav problem u nizim brzinama, ali u 3. nemoze vise osim ako ide nizbrdo.
Taj problem sam pokusao rijesiti hebanjem oko sajle za gas, ali nista, a problem se misteriozno rijesio kada sam ga gurao u garazu, spotaknuo se, i smo obojica zavrsili na podu(izgubio sam nevinost sto se tice pada s motora).
Problem za sad rijesen, ali imam feeling da ce se opet javiti pa ako netko zna rijesenje neka napise.
 
Malo sam kopao po garazi pa sam pronasao dvije alu felge crne boje za automatika pa ako koga zanimaju prodam ih skoro za badava. :LOL:
 
Opet se javljam s problemima. Zna li netko gdje mogu nabaviti nogare za APN-a i polir pastu za krom?