Top 100 Alpskih prijevoja

ja nisam prošao ni 20% ovoga ... nadam se da će biti prilike u budućnosti.
Majstore svaka čast na trudu. Bravo!
I hvala!!!  (y) (y) (y)
 
ja nisam uopce bija gori(osim sa kamionima prije 15ak god),a za ovo prolice planiramo nesta takvo, samo jos neznamo kad ,di, ko i kako :)  (y)
 
Polovica travnja, jel ti nije prerano za alpe ? Mislim da bih i ja mogao sa vama ak me primate. Obzirom da postoji čitav plan puta ostaje mi samo voziti za vama  (y)
 
vaad said:
Polovica travnja, jel ti nije prerano za alpe ? Mislim da bih i ja mogao sa vama ak me primate. Obzirom da postoji čitav plan puta ostaje mi samo voziti za vama  (y)

vaade, naravno da te primamo, kakva su to pitanja :mrgreen: .. ovo su sve niske alpe (od 1000 do 1.700 mnv), rute koje su otvorene cijele godine, pa se nadam da u 4. mjesecu ne bu frke.. išao sam kroz ljubelj (autom) dosta puta u ožujku i travnju i bilo je već sve suho i super za vožnju.. ali da, tko zna.. pa ak bu prognoza katastrofična, lako prebacim(o) za koji vikend dalje.. 
 
Kako je krenulo u Alpama sa snijegom ovaj se ne bude otopio do lipnja, a kaj ako padne još novi...??? :mrgreen:
 
crni konjanik said:
Kako je krenulo u Alpama sa snijegom ovaj se ne bude otopio do lipnja, a kaj ako padne još novi...??? :mrgreen:

eh, baš si me utješio :mrgreen:.. ha onda ne budemo išli taj vikend, nego neki poslije lipnja.. pratit ćemo situaciju sa snijegom.. iako su ovo fakat niske alpe.. budemo vidjeli.. već je velik užitak i samo planiranje ;-)
 
stvarno si se portudio sa onim waypointima  (y), šta reci nego da želim da uspiješ u naumu da ih sve obiđeš...drago mi je da te je moj putopis zagrijao za alpe, ali ja sam jako malo obišao, u odnosu na to koliko toga tamo ima i koliko su neki drugi obišli :misli: btw. isto tako sam pročitao nečiji putopis  :mrgreen: i odlučio krenuti gore...meni je želja Stelvio  :mrgreen: valjda se budem gore jednog dana provozao...možemo i zajedno  (y)
 
Alpe i prijevoji kao i uvijek čarolija! (y)
Pogotovo Italia! :wink: koja oduševljava svaki put!
Austria i Švicarska prvi put, kasnije "samo" vrlo dobro!
Francuske ujedno i najviše alpe još nisam vidio! :shock: :LOL:
 
Svaka cast kak ti se da igrat z googlom :)

Sto se tice datuma JOK. Mi smo bili gore u 8 mjesecu prosle godine i nije bas vrijeme bilo, 3. dan nas je sa Bormia oprala takva tuca da ne zelim mislit o tome :). Cetvrti dan kisa u Italiji potjerala off route i kroz AT suhi doma :p
Cekali na povoljnu prognozu mjesec dana i opet nas opralo na 2500nm.

Nikak da sastavim putopis, cak ni prosli nisam dovrsil... al uglavnom 4 dana i 2000 km A, D, CH, Linhenstein, ITA i SLO (od Grossa i Krimmla prema Garmischu pa Reutte, Bregenz, Vaduz, Davos, Bormio, Cortina pa radi kise sjecemo na Villach natrag....).
Prebrzo... premalo vremena, ali godisnji nije dao vise :-(. Neke passove doslovce projurili :-(
Ak ti posao i bolja polovica da uzmi duplo vremena nego planiras, moja preporuka

Pozdrav
 
Dobio sam jučer Motorrad Reisekarten Alpen karte, vidim da to košta cca. 25 EUR-a. Ima ih preko nekoliko  :mrgreen:, nisam ih danas uzeo na posao, ali budem drugi tjedan pa to probati nekako skenirati (mada je to ilegala, al Bože moj, zakaj ne pomoć bližnjem svome  :mrgreen:). Dobro je što su podijeljene po sektorima, pa si čovjek na put zeme samo onu kartu za onaj sektor u koji misli ići

MRK_Reisekarten_Alpen_3D_500x500_752989_r297.jpg
 
bok !!! provozao sam puno prelaza , sve prelaze možeš da vidiš na  ---    www. motoalps  --
 
bok svima.. nadam se da ne bude ljutnje što ponovo "dižem" ovu temu koju sam otvorio 2012. godine.. ukratko, tada sam isplanirao da ću u sljedećih 10 godina obići svih Top 100 najljepših alpskih prijevoja (vidi početak teme).. dakle, do sada, u 4 sezone sam ih obišao 18.. nisam baš u dobrom tempu, morat ću sljedećih sezona malo pojačati broj prijevoja u sezoni :).. 2015. su pali dolomiti, objavio sam fotke i nešto teksta tamo kod skuter putovanja..  u privitku dodajem xls (koji sam objavio i u prvom postu), ali je danas ažuriran sa ocjenama prijevoja koje sam obišao.. zeleno su označeni prijevoji koje sam prošao, crveno oni koji su u pripremi za ovu godinu.. ako netko treba dodatne informacije, a znam ih dati, tu sam ;-)
 
Kakve ljutnje si lud?
Ali ponavljam po 100 put nikad dosta...
Obecao sam si da me nece godina obici a da ne posjetim da predivna brda :mrgreen:
 
Da li je netko s foruma bio u Sirra Nevadi,najvisem asfaltiranom prijevoju u europi?
 
Kaunertaler je 2.najvisi prijevoj,neka me netko ispravi ako nisam u pravu.