Top moto!

DamirK said:
neće ti se lova vratiti ni za godinu dana, ostalo je sve točno  (y)

....to za godinu dana je bilo rečeno ako cijeli moto svijet Hravtske nagrne u dućan i pokupuje opremu!
 
cherokee said:
Baš bih volio vidjeti kako bi neko od nas držao jedan takav dućan. Neki dan se povela rasprava o tome da bi se otvorio još jedan dućan samo moto opreme u Zagrebu. Ispalo je da (bez troškova najma lokala, radne snage i ostalih peripetija) prvo punjenje bi koštalo negdje oko 20 000 eura. Ako se hoće imati barem kakav-takav asortiman robe. I kad se dodaju oni gore navedeni  troškovi ispada da ti za nekakav dobro opremljeni dućan treba 50 000 eura. Pa ajmo da Vas vidim tko će uložit tolku lovu i čekat barem godinu dana da mu se ta lova okrene-jer prodaja naravno neće ići. Ovi u Top-motu su barem pošteni- daju ti katalog pa ti naruču, ostavi kaparu i za dva tjedna dođi po robu. Oni u Motormaniji su najbolji-naruči, platio il ne platio robu nečeš dobit.

Vjerojatno nitko od nas ne bi držao dućan sa moto opremom baš iz razloga koji si naveo. I to nije upitno. Ako se hoćeš baviti bilo čime osim prodajom kirby uređaja za usisivanje, trebaš uložit. I to dobrano. U protivnom bi svako brao vrhnje. A što da načmemo temu umjesto trgovine otvaranja bilo kakve ozbiljnije proizvodnje. Ako se ne radi o tiskanju logotipa na upaljače, cifru koju si naveo pomnoži sa faktorom 10 pa naviše. I opet, lova je razlog (naravno ne samo to) zašto se neki mogu upustiti u to a drugi ne.
Ali kad si se već upustio, onda se pobrini da robe (proizvoda što god) i imaš za ponuditi. Današnji kupac je razmažen. Želi robu odmah. Opipati. Probati. A tek onda kupiti. Tržište ga je razmazilo.
Ako netko misli da meni kao potrošaču radi uslugu zato što je otvorio dućan, ili još bolje da je to ustvari bit njegova poslovanja da ja imam gdje kupiti robu, onda je to zapravo velika neistina.
S druge strane, žalosna je i istina da se na ovakvom tržištu kakvo već jesmo, zbog zakona (malih) brojeva, rijetko u koji biznis isplati ulagati. Ipak, netko treba napraviti prvi korak i napokon učiniti robu (u ovom slučaju - moto opremu) dostupnom. A onda će rasti i promet, zarada...
 
Koliko se sjećem kod Šepića je bio i lager i izbor i mogao si pipnuti i probati pa su se ljudi na ovom forumu nedavno žalili da na njima zarađuje.
 
tomee said:
žive od motora i dijelova a oprema je zadnja rupa-nažalost

Ima tu istine.
Barem ti kazu dobar dan kad udjes.
Kod njih sam kupil motor, oni su malo gurali papire u banci i vozio sam motor u roku par dana.
Za razliku od Rutinga, odjes unutra nitko nista, koda da je duh uso. :palacdolje:
Mozda sam fulal dan kad nije Alfred radio. :misli: :mrgreen:
 
linza said:
Nebi ako znas koju boju motora zelis :LOL:

Ak ideš u Ruting po motor najbolje je dojti kasno navečer. Zemeš nekoliko motora pa u toku nekoliko dana vidiš koji ti paše. Usput si zemeš i koji auto da imaš ak pada kiša. I to sve džabe :mrgreen: :mrgreen:
 
DamirK said:
Koliko se sjećem kod Šepića je bio i lager i izbor i mogao si pipnuti i probati pa su se ljudi na ovom forumu nedavno žalili da na njima zarađuje.

Samo nemojte zaboraviti u kakvom malom dućanu je počeo Šepić početkom 90-ih. Za to vrijeme je i to bilo bolesno ulaganje. Danas za moto opremu postoji tržište u HR, dok sam se 95. mogao voziti cijeli dan po gradu (ZG) da ne vidim ni jedan motor.
I sve što danas ima je postigao prijateljskim nastupom i dobrom cijenom. Pod dobrom cijenom mislim to da je jeftiniji od njemačkih kataloga, dok su ostali na cijenu kataloga dodavali 20-50 %.
I ma koliko se god ljudi žalili i Šepić je otvorio dućan da zaradi, a ne da poklanja opremu.
 
DamirK said:
Koliko se sjećem kod Šepića je bio i lager i izbor i mogao si pipnuti i probati pa su se ljudi na ovom forumu nedavno žalili da na njima zarađuje.
a kaj bi im on trebo poklanjat stvari i omogucit ljudima da oni na njemu zarade? :shock:
mislim, ne kuzim ljude. covjek valjda drzi ducan da nekaj zaradi. kad smo vec kod Sepica, uvijek mi je htio sve pokazat, pa makar u katalogu ak nema "tog neceg" trenutno u ducanu.
 
Super Jura said:
, dok sam se 95. mogao voziti cijeli dan po gradu (ZG) da ne vidim ni jedan motor.

Ja sam se u 2005 mjesecima vozio a da nisam vidio ni jedan motor.  :mrgreen:
 
Ma uopće nije bitno dali je dućan prepun robe raznih modela, marki i veličina ili ima jedan model, jedne marke i jednu veličinu pa ti ostalo naruči kod njega, već je važno dali taj čovjek(vlasnik ili prodavač), ako već prodaje putem kataloga, naručenu robu  isporuči u normalnom vremenu. Meni osobno se Top-moto sviđa, ne zbog količine opreme i modela i veličina nego zbog ljudi koji rade u njemu. Ne znam možda griješim............
 
Nemam ništa protiv ljudi u Top Motu, dapače. Ali kak da kupim jaknu koju vidim na slici. Ili kacigu. Takve stvari naprosto moraš probati, opipati, izokretati. A da naručim na neviđeno i da sam još u obavezi to i preuzet ako mi veličina ili kaj drugo ne bude odgovaralo, to već nebi išlo. Zato i tražim jaknu već mjesec dana po Zagrebu.
 
Onda ju vjerojatno nečeš ni naći u Zagrebu. Jer osim kod Šepića koji, za razliku od svih ostalih trgovaca, ima nekakvu ponudu u ovo vrijeme sve ostalo se nabavlja preko nekakvih kataloga. Ja sam kupio kombinezon kod Šepića na osnovu slike a veličinu sam probao po sasvim drugom kombinezonu. Ispalo je dobro a moglo je................ . J..a ga to ti je rizik. Najbolje otiđi van i kupi u Austriji il Italiji. 
 
cherokee said:
Onda ju vjerojatno nečeš ni naći u Zagrebu. Jer osim kod Šepića koji, za razliku od svih ostalih trgovaca, ima nekakvu ponudu u ovo vrijeme sve ostalo se nabavlja preko nekakvih kataloga. Ja sam kupio kombinezon kod Šepića na osnovu slike a veličinu sam probao po sasvim drugom kombinezonu. Ispalo je dobro a moglo je................ . J..a ga to ti je rizik. Najbolje otiđi van i kupi u Austriji il Italiji. 

Nije Šepić jedini koji ima robe na lageru. Koga god zanima neka ode vidjeti skladište kod Migo Moto pa će spast sa nogu. Kada sam išao pogledati kombinezon imao je robe da sam sa nogu spao a onda je rekao da mu je to ostalo od 2005g i da će za koji dan doći narudžba za 2006g i došla je za dva dana kada sam došao pokupiti kombinezon. A toga je došlo tolko da mu se više nije moglo ući u dućan!
A što se tiče Šepića, njemu svaka čast i cijenim njegov uloženi trud zbo istina jednog od rijetkih dućana sa velikim izborom robe ali mu nikako ne priznam politiku iste cijene tokom cijele godine. Jer ipak on na tom kombinezonu, čizmama, kacigama... zaradi puno više nego što mislimo.
 
Na Migo Moto nisam ni mislio jer, koliko ja znam, on je veleprodaja a to znači da opskrbljuje maloprodaje što bi u prijevodu značilo da mora imati lager da od njega boli glava(znam iz vlastitog iskustva). A ovo o istoj cijeni cijele godine se slažem jer ako su tijekom Siječnja rasprodaje zimske odjeće onda ne vidim razloga zašto se nebi napravila rasprodaja moto opreme (uostalom Louis to radi svake godine). Ali to moramo pitat g. Šepića i ostale.
 
ja vas ne razumjem drža sam zlataru i nisam imao godišnje rasprodaje ......to je politika firme ako ima neku zalihu i ne ide on će skalat cijenu ili napravit rasprodaju.. ali naglašavam to je politika firme , a svak zna gdje ga svrbi nama je uvik puno ,a trgovcima uvik malo...  :mrgreen: :wink: :LOL:
koliko pratim raspravi o g Šepiću čovjek ima uredno istaknute cijene pa ko voli nek izvoli...


ako netko misli da može bolje i jače raditi nek otvori svoju tvrtku i napravi tokom cijele godine rasprodaju  (y)
ja ču mu biti najvjerniji kupac :misli: