Top of the world

jeben filmić ..... a i put .....

-40°C ...  :shock:
 
legajuana said:
Da li je netko sa balkana prošao ovim krajevima?

Imam slike od prošle godine upravo iz tog područja stavim ih nekoliko kasnije  (y)  a, i Dav_or je stavio par slika tog dijela Himalaje
 
Slike kao što sam obećao   (y)


dscf7802yk8.jpg


dscf7808cy9.jpg


dscf7878gv4.jpg


dscf7881hq7.jpg


dscf7895dd1.jpg


dscf7941jm2.jpg
 
nadam se da se nisi ispatio kao i ovaj sa clipa.    (y)
a s čime si ti išao gore? i do koje visine se može sa motorom
 
legajuana said:
nadam se da se nisi ispatio kao i ovaj sa clipa.    (y)
a s čime si ti išao gore? i do koje visine se može sa motorom

Put je bio 2008.
Nisam ja išao nego ćale. Avionom doletiš u Delhi i dalje pičiš vlakom, busom do područja Punjab, Paradesh, Kašmir na sjeverozapadnom dijelu Indije.
Džipovi se mogu jeftino iznajmiti i možeš krenuti u avanturu. Ovaj dio Zemlje je svakako na mom popisu za proć motorom, jedino što ne znam čemu bih dao prioritet, jer imam puno dobrih ideja za putovanja.  (y)
Na zadnoj slici je najviši prijevoj na svijetu - Khardungla - 18380 ft ili ako hoćeš u metrima - 5359 m. Do te se točke može doći motorom.
Ako te još nešto zanima, pitaj.
 
sa ovim svojim teško da bi se i pomislio krenuti ali da mi je sad stara dobra tenerka možda bi me i uspio nagovorit.
To kad kažeš da ti je na popisu....  to bi išao svojim motorom ili tamo renta?
 
Išao bih vjerovatno sa svojim motorom ali ne znam još kad jer ove godine spremam putovanje, a za iduću godinu sam također "rezervirao" dionicu. Uglavnom svakako planiram do tamo motorom jer to područje treba doživit.  (y)
 
350 cc motor a ne MBW 1200 GS  (y)

Jbga kad si solo, gorivo je problem a 350 cc ne pije puno, treba štedit jer kad ti tamo nestane  :palacdolje:
 
Svaka cast. Put mi deluje veoma zanimljivo i interesantno.
 
E, ovo bi stvarno trebalo proći.
A i Karakorum highway, je neostvarena želja ( barem zasad )  :x
 
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=265584&highlight=sambor

ovo se isplati pročitat  (y)
 
Ja bio 2006 na toj cesti od Leha do Manalija i dalje na jug. Nema p[otrebe gurati motor. Moj Endfileld je normalno prosel sve prevoje . Najvisa tocka je oko 5300 m. Za koji dan budem poslal slike sa toga puta. Kompjutor mi je tu spor pa sam samo vidio naslove filma i ne odgovaraju stvarnom stanju stvari. Cesta je otvorena samo 2 do 3 mjeseca u godini , zavisno od snjega.Temperatura nisu ni priblizno tak niske. Druga stvar je onih 80 % kisika od normale. Toliko ga ima na vrhu Everesta pa i vise. Ako se ide iz Leha prema Manaliju onda nebi trebalo biti problema sa visinskom bolesti jer je Leh negdje oko 3200 m pa se tu napravi aklimatizacija od par dana. Prevoji se osjete ali nije tak strasno. Put se obicno napravi u 2 dana. Ima oko 450 km. Dosta dionica je asfaltirano i na dosta se radi. Problem su prelazi rijeka ako je bilo puno snjega kroz zimu.Drugi jos veci problem je promet. Kolone kamiona i autocistrni koje te izguraju sa ceste.Benzina se moze dobiti na dva mjesta.Pozdrav Davor
 
Kak sam obećal šaljem slike sa puta od Leha do Manalija. Motor je kupljen u Lehu i nakon servisa bio spreman za put