Tražim klip za Yamahu DT-50

Jolly

Member
Evo kao što piše u naslovu tražim klip za Yamahu DT-50 promjera 45 mm.
Orginalni klip to jest ovaj što ja imam je sa jednom karikom,ali vidim na internetu da ih ima i sa dvije karike,pa ako netko ima nešto nek se javi.
Slika 1. je moj klip,a slika 2. klip kakav tražim,moguče i sa cilindrom.
 
Yamaher said:
Ima Jakopec takav klip, ja sam predprošlu godinu uzel kod njega za DT-a 125 isto s 2 karike.
Jel imaš možda neki broj telefona za kontakt?
 
Yamaher said:
Ima Jakopec takav klip, ja sam predprošlu godinu uzel kod njega za DT-a 125 isto s 2 karike.

Kakve veze ima klupi od 125 sa klipom od 50  :misli:
 
Yamaher said:
Nema veze, ali ak ima za 125 onda možda ima i za 50. Treba nazvati pa pitati.

Samo pitam  (y)
 
vickodu said:
Kakve veze ima klupi od 125 sa klipom od 50  :misli:

Neznam dali paše klip i cilindar od 125  na moj motor,jer moj  cilindar se više nemože bušit jer koliko vidim nema više mjesta,tj. mesa na cilindru.
 
Jolly said:
Neznam dali paše klip i cilindar od 125  na moj motor,jer moj  cilindar se više nemože bušit jer koliko vidim nema više mjesta,tj. mesa na cilindru.

Ne pase.
 
vickodu said:

E tako sam i mislio.Cilindar koji ja imam je vjerovatno bušen,jer po service manualu za DT-50 trebao bi ić klip od 40 mm, a za DT-80 klip od 49 mm,tj. ovaj moj cilindar se vjerovatno nemože više bušit i zato trebam ili klip od 45mm ili klip i cilindar nekog drugog promjera koji paše na moj motor.  :misli:
 
Jolly said:
E tako sam i mislio.Cilindar koji ja imam je vjerovatno bušen,jer po service manualu za DT-50 trebao bi ić klip od 40 mm, a za DT-80 klip od 49 mm,tj. ovaj moj cilindar se vjerovatno nemože više bušit i zato trebam ili klip od 45mm ili klip i cilindar nekog drugog promjera koji paše na moj motor.   :misli:

Možda je stavljen cilindar 70 ccm
 
Izmjeri točno klip
i vidi piše li nešto na cilindru
 
I još nešto ako netko zna.
Koliki bi stupanj kompresije trebao biti na na ovom modelu iz 88-e,na novijim modelima iz 2006 je mislim 12.0:1.
 
Jolly said:
Morat ču ga skinit dolje sa motora pa ču pogledat.
.

Cilindar dole pa će onda biti puno lakše tražit
 
Evo klip i cilindar su skinuti dolje i stvar je ovakva. Klip je Meteor 1194 sa oznakom H,a cilindar  osim oznake H ,ima oznaku,to jest natpis "Eurocilindro",sve to je promjera kao što sam več rekao 45mm.
Nisam siguran što točno znači ova oznaka H i dali moram nači klip sa istom oznakom. :misli:
 
Jolly said:
Evo klip i cilindar su skinuti dolje i stvar je ovakva. Klip je Meteor 1194 sa oznakom H,a cilindar  osim oznake H ,ima oznaku,to jest natpis "Eurocilindro",sve to je promjera kao što sam več rekao 45mm.
Nisam siguran što točno znači ova oznaka H i dali moram nači klip sa istom oznakom. :misli:

Ako je Eurocilondro onda je kit u pitanju ali ne vjerujem da ćeš to naći u Hr Nekad ih je prodavala firma Gigant iz Zagreba
 
vickodu said:
Ako je Eurocilondro onda je kit u pitanju ali ne vjerujem da ćeš to naći u Hr Nekad ih je prodavala firma Gigant iz Zagreba

Pa vjerovatno je čim je taj promjer. Ništa za koji dan idem u Mađu pa ču tamo pogledat za klip,a ako ne onda se bacam u potragu za nekim standardnim cilindrom.
 
Jolly said:
Pa vjerovatno je čim je taj promjer. Ništa za koji dan idem u Mađu pa ču tamo pogledat za klip,a ako ne onda se bacam u potragu za nekim standardnim cilindrom.

Nisam 100% siguran ali stage6 bi trebao biti isti kao eurocilondro