Tražim skuter

cobRRa

New member
ubol bi si jaceg skutera, pa sam tako jucer naletil i isprobal piaggio x8 i od frenda nekakvog suzukija burgman ak sam dobro upamtil... 400ccm.
ovaj x8 mi je lego samo tak... dobro starta, odlicno koci, i totalno mi je vozan... malo mi je zadnji kraj znal zaplesat, ali mislim da je to guma malo ispustila od stajanja.
suzukija sam provozal sa dragom i ona je odusevljena(sa sica cbr na ovaj sic  :mrgreen:), no on ispada jer mi je preglomazan i pretrom za svakodnevnicu... x8 250ccm (y)

sad, ja nisam u zivotu vozio jaceg skutera od ove svoje lune i ne znam kaj je kaj, a kupil bi nekaj tak 250ccm i da je sportskog izgleda, ne sa okruglim lampama ko klasici neki.

ovaj je 2007 i presel je 6 soma km... jel to puno ili malo km? koja je realna cijena? kaj mislite o tom skuteru? koji je jos ok. skuter? prodaje li netko kakav skuter? (y)


 
to je novo hebate, ima dva servisa. A skutera nelampaša ima koliko želiš, pitanje je što ti se sviđa. Ako ti je skuter samo za grad onda ti je dosta 250, ako želiš malo vožnje u dvoje do mora ili šta ja znam onda barem 400-500. Razlika je ogromna na duljim relacijama u tih 15-tak konja..
A realne cijene  :misli: ovise o milijun faktora, kao i kod motora valjda
 
BaDly said:
Daj pls samo još navedi za što ti treba skut ? Samo za grad ili i vožnje izvan grada ?
Također, dolazi li u obzir novi ili samo polovni ?

Ovih 6tkm nije ništa za skut iz 2007. godine ! (y)

kvart, grad, viksa... polovni. ovaj mi se nudi za 18 tisuca, a sad sam se cul s frendom i ima na lageru hondu sh 150i isto 2007. godina, prodjenih 14tkm za 16 tisuca, samo kaj mi se bas ne svidja s tim velikim kotacima.
 
razlika 2000kn onda po meni bolje uzet x8 koji je jaci,bolji(po meni ljepsi),mislim i udobniji :wink:

i ova cijena od 18000kn za x8 iz 2007.god sa tolko km je super!jos ak je regan pa di ces bolje! (y)
 
cobRRa said:
kvart, grad, viksa... polovni. ovaj mi se nudi za 18 tisuca, a sad sam se cul s frendom i ima na lageru hondu sh 150i isto 2007. godina, prodjenih 14tkm za 16 tisuca, samo kaj mi se bas ne svidja s tim velikim kotacima.

uzmi taj x8
odlična cijena i malo km (y)
 
jako mi je bitno, sjedi... vozi, a ovih 6tkm mi uljeva povjerenje. kazem, ja sam jucer bil odusevljen, ali nisam nikad vozil jakog skutera pa je sve zajedno kumovalo tome.

znaci ovaj x8 na vrh liste za sad. :D
 
jel regan? ima kofer?
ima kakvih ulaganja u njega sad jos?
 
odjavljen je, a tip ga nije ni vozil vec ga je uzel pod racun. kofera nema.
gledam po oglasima prek 20 tisuca su, on kaze da ga je sa 21 tisuce spustil na 18 i vise nece.

kaj se zna koja mana... vrlina?
 
za mane vrline pitaj ovog clana,da ti kaze iz prve ruke sto te zanima,meni je rekao neke info o tom skuteru jer sam i ja gledao X8 400..kad sam se raspitivao..
http://www.motori.hr/forum/index.php?action=profile;u=17567

bilo bi super da ide za 17 al ako je u super stanju,ako netreba servis radit to je onda ok cijena..po oglasima ima po 18 000kn al to su 150-tice (y)

jos ako te naprvu odusevio kako si i rekao,to je onda to!

 
cobRRa said:
odjavljen je, a tip ga nije ni vozil vec ga je uzel pod racun. kofera nema.
gledam po oglasima prek 20 tisuca su, on kaze da ga je sa 21 tisuce spustil na 18 i vise nece.

kaj se zna koja mana... vrlina?
- odlična mašina
- najviše mjesta pod sicem /(nema konkurencije
- mala potrošnja (injection, troši od 3,2 do 4,0 litara)
- zadnja guma je premalena i brzo se troši (izdrži nekih 4-5 tkm, prednja iuzdrži barem 10 tkm)
- skuter je jako okretan
- bez problema održava i u dvoje putnu brzinu od 100 kmh
- središnja nogara mu nije jako udaljena od poda (zbog malog kotača)
- dijelovi plastike su mu dosta skupi
- ulje bi bilo poželjno mijenjati malo češće ako se voziš kratke relacije (barem svakih 3-4 tkm)
- brzo se zagrijava, tj.i nije ga potrebno zagrijavati na mjestu
- teško ga je prodati dalje
- razinu ulja treba pogledati svakih 1000 km jer je karter mali (uobičajena potrošnja ulja bi bila do 0,5 dcl na 1000 km)


servisi : promjena ulja i filtera do 50 EUR, promjena isto toga s remenom rolicama itd oko 150 EUR (svakih 12.000 km). na 12 tkm se mjenja i jedna jedina svječica (60 kn), kočione obloge često izdrže i 20 tkm, u pravilu prije odu one na zadnjem kotaču,
trebao bi zategnuti stražnje amortizere zbog svoje težine
gume - prednja cca 400 kn, stražnja cca 300 kn

registracija s osiguranjem s 50% bonusa cca 800-900 kn
godišnji porez ne znam da li je 100 ili 200 kn


za te novce to godište - idealan skuter

nadam se da sam pomogao :wink: (y)

za daljnji info o nećem sličnom s istim strojem:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,109309.0.html
(pređeno 30 tkm u 2 godine)
 
6000km za 2007 je niš.

računaj da bu ti tehnički i rega oko 900/1000kn na 50%.
postotak se nemože prenijeti sa lune na x8 pravila osiguravatelja tako da očekuješ oko 2000kn regu sa osiguranjem ili nađi nekog za ispod stola.

servisi su ti kontrola ulja na 3000km a izmjena na 6000km ili jednom godišnje pred sezonu sve ovisi o prijeđenoj kilometraži.

žarulje su ti h7.

gume su ti oko 300/400kn pro komad.

liberty said:
servisi : promjena ulja i filtera do 50 EUR, promjena isto toga s remenom rolicama itd oko 150 EUR (svakih 12.000 km). na 12 tkm se mjenja i jedna jedina svječica (60 kn), kočione obloge često izdrže i 20 tkm, u pravilu prije odu one na zadnjem kotaču,
trebao bi zategnuti stražnje amortizere zbog svoje težine
gume - prednja cca 400 kn, stražnja cca 300 kn

godišnji porez ne znam da li je 100 ili 200 kn


za te novce to godište - idealan skuter

nadam se da sam pomogao :wink: (y)

liberti malo sam te osakatio u citatu ali to isto sam i ja naveo.

kofer ti preporučam ova dolje iz filmiča, preporuka ti je pregled cijelog filma jer na kraju ima hamer test ili čekičanje istog.
za nosač moraš kod kape ili givia jer su jeftiniji od orginala ili na oglasnik i tražiti rabljenog.

zbog zadnje haube nosač kofera ima gibljivi zglob kojim dižeš kofer prema gore da možeš uči u zadnju haubu.
http://www.youtube.com/v/ZhGErg8lYpk
 
mrcina said:
6000km za 2007 je niš.
računaj da bu ti tehnički i rega oko 900/1000kn na 50%.
postotak se nemože prenijeti sa lune na x8 pravila osiguravatelja tako da očekuješ oko 2000kn regu sa osiguranjem ili nađi nekog za ispod stola.
:shock:  zasto ne bi mogao prebaciti bonus?

kolega je nedavno kupil mislim burgmana i uredno je prebacil bonus u croatii sa stare prdekalice od 49 ccma. kopija kupoprodajnog ugovora, odjava prdekalice i kopija stare police i  (y)
 
chus bilo je o tome riječi več da se nemože ali ako ide kod njih onda još i bolje.

dakle ode u croatiu prebaciš sa lune na x8 i onda biraš osiguravatelja sljedeče godine.

neču ulaziti u polemike oko toga jer znam da je bilo riječi o tome samo neznam koji je osiguravatelj to bio.
 
mrcina said:
chus bilo je o tome riječi več da se nemože ali ako ide kod njih onda još i bolje.

dakle ode u croatiu prebaciš sa lune na x8 i onda biraš osiguravatelja sljedeče godine.

neču ulaziti u polemike oko toga jer znam da je bilo riječi o tome samo neznam koji je osiguravatelj to bio.

nema polemiziranja, neka osiguranja mozda ne zele to prebaciti iako bi morala jer su svi u istoj skupini.

i kod uniqe bez problema ide prebacivanje bonusa sa 49ccm na bilo koji jaci skuter ili motor, nema prebacivanja na auto jer je to druga skupina.

pa nek nazove osiguranje kod kojeg misli osigurat i nek ih pita, to bar nije problem.

sretno sa sopingom  (y)
 
luna ostaje kak je stari je pocel s njom na posao ici. kak za sad stvari idu( :eek:pakoljut: ) na kraju cu sa honde prebacivat... vidjet cemo koliko smo dragi japancima i hoce li se smilovat i i i... bolje da ne copram, a i otvorit cu temu kad bum znal na cemu sam. :x :(

hvala na zeljama. (y)