Trebam pomoć oko Sljemena

F l y

Member
Pozdrav svima !
Evo da upitam iskusnije koji su to prošli jer mi je to prvi takav (za mene veći đir) planiram ovaj ili sljedeći vikend proć od Ludbrega kroz Zagorje na Sljeme i spustit se u Zagreb, prespavati kod rođaka i vratit se sljedeći dan.
E sad, zanima me kuda ići i što vrijedi vidjeti te kakve su ceste na Sljemenu (asfalt,makadam) ?
Gledao sam neku kartu gdje je nacrtano da je dio ceste koja ide od Zagreba prema gore jednosmjeran (ako sam dobro vidio) ???
Želim napomenuti da sam pregledao sve stare teme, pa ne bi bilo na odmet da se malo raspišete !
                  Hvala !
 
niksa said:
Ako se ne varam to je 100 km u jednom smjeru? Mislim da ti nece bit problem krenit oko 10, nesto rucat i vratit se do 5 popodne.
Nikud mi se ne žuri, a i ovako je prošla godina kako nisam bio kod rođaka tako da  :bananapivo: :bananapivo:!!!
 
F l y said:
Pozdrav svima !
Evo da upitam iskusnije koji su to prošli jer mi je to prvi takav (za mene veći đir) planiram ovaj ili sljedeći vikend proć od Ludbrega kroz Zagorje na Sljeme i spustit se u Zagreb, prespavati kod rođaka i vratit se sljedeći dan.
E sad, zanima me kuda ići i što vrijedi vidjeti te kakve su ceste na Sljemenu (asfalt,makadam) ?
Gledao sam neku kartu gdje je nacrtano da je dio ceste koja ide od Zagreba prema gore jednosmjeran (ako sam dobro vidio) ???
Želim napomenuti da sam pregledao sve stare teme, pa ne bi bilo na odmet da se malo raspišete !
                  Hvala !

da u pravu si jedan dio je jednosmjeran samo na vrhu je dvosmjeran i na zagorskoj strani,
evo ti karta od INA Delta rallya koja ti pokazuje kuda mozes ici. Za ocekivat je da ces krenut iz Stubickih toplica pa onda preko Pile do vrha te se spustit na Sestine i onda mozes birat dali ces na Mihaljevac ili Pantovcak i Gornje prekrizje
http://www.akdelta.hr/delta06/dm-ss1013.htm
 
cesta na sljemenu je različite kvalitete sa zagorske i zagrebačke strane. sa zagorske je prepuna šljunka, a često i piljevine, a i na dijelovima nije asfalt, nego ona neka stara podloga sa zacementiranim  kamenčićima.  tu budi malo biti oprezniji, ali kak ideš prema gore, a ne prema dolje kao ja uglavnom, onda ti ne bi trebalo biti problema, samo pazi na šljunak.

sa zagrebačke strane je cesta jednosmjerna prema gore, a prema dolje je dijelom dvosmjerna, a dijelom jednosmjerna (nakon grafičara) pa prati znakove da ne bi bilo neugodnih iznenađenja. cesta je s ove strane puno bolja iako je nakon zadnje zime dosta popucao asfalt u gornjem dijelu ceste koja ide prema sljemenu. na spuštanju prema zagrebu isto zna biti šljunka, ali puno manje nego na zagorskoj strani. kad se spuštaš dolaziš u šestine, a kad ideš goreš krećeš kod tunela, skretanje s markučevačke ceste, poslije mihaljevca. inače ta cesta je kao stvorena za naučiti voziti po zavojima. ja na početku svake sezone obavezno prođem po njoj da upadnem u moto-ritam opet.
 
I mala napomena: imaj na umu da se sa zagorske strane skoro cijele godine traktorima izvlače stabla iz šume, pa budi spreman
na iznenađenja poput blatnih flekova iza nepreglednih zavoja, traktora s prikolicom i grupica pješaka.
S zagrebačke strane je spust čisti gušt.
 
... ja bih dodao i da sa ZG strane pripaziš jer iako je cesta jednosmjerna zna se dogoditi da naletis na heroja koji vozi suprotan smjer...
 
Stinky said:
... ja bih dodao i da sa ZG strane pripaziš jer iako je cesta jednosmjerna zna se dogoditi da naletis na heroja koji vozi suprotan smjer...

ili grupu penzića koji se našli pozdravljat nasred ceste i pitat se međusobno za zdravlje...  :?

kad se spuštaš, čim prođeš žičaru koju uočiš po žici iznad glave, stani kod onog parkića na lijevoj strani. Jedino mjesto sa genijalnim pogledom na grad. Ne idi preduboko u travu, jer je često blato. Jednom je malo falilo da mi auto helikopterom vade iz jame...  :(
 
F l y said:
E sad, zanima me kuda ići i što vrijedi vidjeti te kakve su ceste na Sljemenu (asfalt,makadam) ?

A za takvo nesto vodici treba da ti budu Franc, Chala, Pudla i Jura. Ja sam se sa njima fantasticno proveo....nadam se da nemas nista protiv da tu i tamo ponekad padnes?  :LOL:
 
djura said:
A za takvo nesto vodici treba da ti budu Franc, Chala, Pudla i Jura. Ja sam se sa njima fantasticno proveo....nadam se da nemas nista protiv da tu i tamo ponekad padnes?  :LOL:
Oni su previše iskusna kategorija (prebrza pretpostavljam) za mene , tako da mislim da bih im samo smetao .
 
F l y said:
Oni su previše iskusna kategorija (prebrza pretpostavljam) za mene , tako da mislim da bih im samo smetao .

Bili su i za Djuru... :LOL:
 
djura said:
Ma meni je odmah bilo sumnjivo to sto su oni tako fini prema meni....a onda mi je sve bilo jasno - hteli su da me ubiju! :mrgreen:

za to čuvamo dva zavoja koja ti još nismo pokazali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
djura said:
Ma meni je odmah bilo sumnjivo to sto su oni tako fini prema meni....a onda mi je sve bilo jasno - hteli su da me ubiju! :mrgreen:

Zamisli kaj bi ti se tek dogodilo da si išao na KRRndiju.  :mrgreen: 8)
 
djura said:
Ma meni je odmah bilo sumnjivo to sto su oni tako fini prema meni....a onda mi je sve bilo jasno - hteli su da me ubiju! :mrgreen:

Prvi atentat nije uspio, ali čekamo da dođeš opet :mrgreen:

2 Fly: prošao sam u utorak preko Sljemena i kao što je ekipa napisala sa zagorske strane ima puno šodra u zavojima i traktora sa drvima.
 
Nadam se samo da ga nećete vodit u poznati "Zagorski trokut", gdje strani i neupučeni motoristi nestaju s motorima bez traga.. Baš jučer sam s obližnjeg brda gledao, kako je progutalo grupicu od 7-8 bajkera iz Češke.. Grozno za gledat, morao sam odmah skočit na pivo i kotlovinu, da se malo sredim od potresnih scena... Na licu mjesta ostala je samo jedna rukavica i par kapi ulja, ništa više!