trebam pomoc pri kupnji motora

MHORNET

New member
Pitanje glasi:
Zeljela bih si kupiti Hornet CB600F 2006 god. S obzirom da sam tek polozila A kategoriju i nemam iskustva s motorima, zanima me da li bi taj motor bio prevelik (164cm) i prejak za mene.

Razmisljala sam o Hornetu od 250 kubika, ali kako su mi rekli nema ga za kupiti kod nas i cijena mu je oko 5000e.

Pa ma zanim vase misljenje o tome.

Unaprijed hvala

I JOS NETO DA VAS PITAM
DA LI JE BOLJE KUPITI MOTOR KAD PRODJE SEZONA?
DA LI SU TADA JEFTINIJI I VECA PONUDA?
POSTO SAM NASLA ER5 ZA 3500E, 2005GOD, 7000KM.
PA SAD NE ZNAM DALI DA UZMEM TAJ ILI DA PRICEKAM KRAJ SEZONE. 
 
kao sto sam ti poslo pp, javi se clanu Banditos tu sa foruma.
on svoju prodaje, a i moze ti vise rec o svemu sta te zanima..

njegov broj sam ti dao
 
Da li su te stavili u mlade vozače ili ne? :D
ako jesu onda ti zakonski taj motor je prejak
 
MHORNET said:
Razmisljala sam o Hornetu od 250 kubika, ali kako su mi rekli nema ga za kupiti kod nas i cijena mu je oko 5000e.

Odakle ti cijena od 5000 € ako se ne može kupiti kod nas?

Za tu cijenu ja bih ga odmah kupio ali sam se napatio ko konj da ga nađem. Ima par likova u Velikoj Britaniji koji su ga uvezli iz Japana ali sada kako su uveli Euro 3 norme na uvoz rabljenih vozila ništa i od toga.

Inače motor je fenomenalan, 250 ccm, 40KS pri 14000 okr.  (y) a ima 150 kg. Kad se zavrti ima zvuk ko da će eksplodirat  :mrgreen:

Ima puno motora manje zapremine koji su nažalost samo za japansko tržište a fenomenalni su  :palacdolje:

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_cb250_hornet%2096.htm
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_gsf250_bandit%2095.htm
http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_gsx_250_fx_2005.php
 
cbf nije tak visoki ali.. mislim da si ipak malo premala za taj motor.. zapravo ovisi o duljini noga
makar, videl sam i žensku koja vozi gsx1400 a "premala je za njega za tri broja"
al za početak- ipak mislim da ti bude to malo preveliki motor (kaj se tiče dimenzija)
 
Bit će ovdje onih koji će ti reći da možeš vozit sve jer da sve ovisi o vozaču i bla, bla, bla...uglavnom gomila gluposti. Ako nemaš nikakvog iskustva sa jačim motorima, a to taj je, onda je bolje vježbat/vozit nešto slabije dok ne stekneš kakvo iskustvo (barem 20000 km).
Sve ostalo je izazivanje sreće. A kako danas ide vozit motor na sreću možeš pročitati u podrubrici R.I.P.
 
MHORNET said:
MORAM PRIZNAT DA SE SLABO SNALAZIM OVDJE. :misli:
Lik iz Slovenije se tamo raspitao i tako su mu rekli. Da se 125 ima u njemackoj.
Ne znam u koju kategoriju su me svrstali no A je. :?

jesi ista vozila prije i koliko?

 
MHORNET said:
Pitanje glasi:
Zeljela bih si kupiti Hornet CB600F 2006 god. S obzirom da sam tek polozila A kategoriju i nemam iskustva s motorima, zanima me da li bi taj motor bio prevelik (164cm) i prejak za mene.

citajte, pa tek onda pitajte  :mrgreen:

a i zakaj nebi cura mogla uzeti horneta 600?
pa i taj motor ide 60 km/h..

sad sve ovisi kolko imas u glavi  :D
 
figure said:
citajte, pa tek onda pitajte  :mrgreen:

a i zakaj nebi cura mogla uzeti horneta 600?
pa i taj motor ide 60 km/h..

sad sve ovisi kolko imas u glavi  :D

mene je zanimalo jel vozila išta, makar i jedan krug, jer izbor motora joj je OK, pogotovo za prvi vlastiti..

jer ako nije nikad sjela napravit djir na motoru, bojim se uopće ulazit u temu dalje..

u svakom slučaju, MHORNET, pamet u glavu.

pozdrav
 
MHORNET said:
Odvozila 10h u autoskoli na Yamahi 125, pa polagala na Hondi CBF 250. I to je sve.
Stvar je u tome da mi je taj motor, da mi srce zudi za njim.
Da li bi se uopce isplatilo iz njemacke uvoziti hornet 250, makar do slovenije pa ga tam registrirati, a tu vozit? Ako mi je 600 za pocetak prevelika, tj. prejaka.

mislim da ti se ne isplati zajebavat sa 250..

uzmi 600, ovdje kod nas i mirna si..

najbitnije je da se kontroliras na gasu. ubit se mozes i sa apn-om..

 
cdawg said:
mislim da ti se ne isplati zajebavat sa 250..

uzmi 600, ovdje kod nas i mirna si..

najbitnije je da se kontroliras na gasu. ubit se mozes i sa apn-om..

Da li itko zna nekoga ko ima motor (bilokakav) a da ga nije odvrnija do kraja? JA takvu osobu nikad u životu nisam sreo!
Poanta je: ako imaš motor, kad tad odvrničeš ga do kraja! Ma šta vi pričali o tome!
A samo jedanput pogineš!
 
MHORNET said:
Pitanje glasi:
Zeljela bih si kupiti Hornet CB600F 2006 god. S obzirom da sam tek polozila A kategoriju i nemam iskustva s motorima, zanima me da li bi taj motor bio prevelik (164cm) i prejak za mene.

Razmisljala sam o Hornetu od 250 kubika, ali kako su mi rekli nema ga za kupiti kod nas i cijena mu je oko 5000e.

Pa ma zanim vase misljenje o tome.

Unaprijed hvala

ZA tebe bi onda najbolji motor bio ducati monster nizak je dovoljno i slabiji je od horneta,vozi se kao igračka ima odličan zvuk i predivno izgleda (y)
 
alien said:
Da li itko zna nekoga ko ima motor (bilokakav) a da ga nije odvrnija do kraja? JA takvu osobu nikad u životu nisam sreo!
Poanta je: ako imaš motor, kad tad odvrničeš ga do kraja! Ma šta vi pričali o tome!
A samo jedanput pogineš!

pa gle... zene se jos i uspiju kontrolirat..

ja znam dvije - jedna vozi GS500E, jedna TDM 900.. nije im do brzine, nego do gustiranja.. tako da je sve to relativno..

 
e ovako. vozio sam u pocetku tomose i apn 6. poslije toga skutere ( i sada ih vozim) a u auto skoli neka vespa na brzine ali isla je. nikad nisam imo svoj motor ali ujaci bratici prijatelji su imali pa sam njihove vozao. sada bi ja sebi uzeo neki za oko 6000kn. gledao sam honde nsr-ke, aprillie afi i yamaha tdr. tako nesto mi se svidja. molim za neki dobar savjet. nemoraju to bit neki od ta  tri moze i neki drugi  ali da je u okviru te cijene.  :neznam: :neznam:
 
alien said:
Da li itko zna nekoga ko ima motor (bilokakav) a da ga nije odvrnija do kraja? JA takvu osobu nikad u životu nisam sreo!
Poanta je: ako imaš motor, kad tad odvrničeš ga do kraja! Ma šta vi pričali o tome!
A samo jedanput pogineš!

evo... ja nisam  :D
 
mile600 said:
e ovako. vozio sam u pocetku tomose i apn 6. poslije toga skutere ( i sada ih vozim) a u auto skoli neka vespa na brzine ali isla je. nikad nisam imo svoj motor ali ujaci bratici prijatelji su imali pa sam njihove vozao. sada bi ja sebi uzeo neki za oko 6000kn. gledao sam honde nsr-ke, aprillie afi i yamaha tdr. tako nesto mi se svidja. molim za neki dobar savjet. nemoraju to bit neki od ta  tri moze i neki drugi  ali da je u okviru te cijene.  :neznam: :neznam:


NSR, niko nikad nije pogrijesio ja mislim..
 
cdawg said:
pa gle... zene se jos i uspiju kontrolirat..

ja znam dvije - jedna vozi GS500E, jedna TDM 900.. nije im do brzine, nego do gustiranja.. tako da je sve to relativno..

khm....khm....  :?

ja ni ne znam kolko moji motori idu  :mrgreen: iskreno, sad se ne mogu ni sjetit ni na kolko su gravirani, meni je taj cajger sporedna stvar u životu, moj gušt ne ovisi o tome  :jesus:

nevjerojatno ,ali postoje ljudi kojima brzina i nije nešto posebno i ne predstavlja im puno kad su motori u pitanju, neki su drugi gušti i drugi način razmišljanja tu u pitanju.....
 
Iwa said:
khm....khm....  :?

ja ni ne znam kolko moji motori idu  :mrgreen: iskreno, sad se ne mogu ni sjetit ni na kolko su gravirani, meni je taj cajger sporedna stvar u životu, moj gušt ne ovisi o tome  :jesus:

nevjerojatno ,ali postoje ljudi kojima brzina i nije nešto posebno i ne predstavlja im puno kad su motori u pitanju, neki su drugi gušti i drugi način razmišljanja tu u pitanju.....

i jos je nevjerojatnije da vecina ljudi to nemoze shvatiti
 
Iwa said:
khm....khm....  :?

ja ni ne znam kolko moji motori idu  :mrgreen: iskreno, sad se ne mogu ni sjetit ni na kolko su gravirani, meni je taj cajger sporedna stvar u životu, moj gušt ne ovisi o tome  :jesus:

nevjerojatno ,ali postoje ljudi kojima brzina i nije nešto posebno i ne predstavlja im puno kad su motori u pitanju, neki su drugi gušti i drugi način razmišljanja tu u pitanju.....

sorry  :?

da evo i trece..

eto ti alien.. ima ljudi
 
alien said:
Da li itko zna nekoga ko ima motor (bilokakav) a da ga nije odvrnija do kraja? JA takvu osobu nikad u životu nisam sreo!
Poanta je: ako imaš motor, kad tad odvrničeš ga do kraja! Ma šta vi pričali o tome!
A samo jedanput pogineš!

ja nisam... cbr ima daaaaleko kraj za moje mogucnosti da ga pri tim brzinama kontroliram..  :wink:

samo jednu glavu imam, zasto da ju riskiram?