Triumph Tiger 800

jedimaster

Active member
Na Eicmi  (y)

http://www.motorradonline.de/de/foto-shows/eicma-spezial/foto-show-triumph-tiger-800/338473#1
 
Dakle dolazi u dvije verzije , cestovna Tiger 800 i off-road bazirana 800XC.
Redna 3 cilindra , 799 ccm , 94 KS pri 7850 rpm a vrti se do 9300 ,  cestovna verzija 209 kg , off-road nešto teži , 214 kg. , 22 l. rezervoar , Showine vilice (prednje upside down , odostraga mono-full podesiva) na oba modela , kod XC naravno nešto duži hod. Prednji plutajući diskovi 308mm i 255 stražnji sa Nissin kliještima. Oba modela dostupna su i sa ABS-om.

http://www.motorcycle.com/news/eicma-2010-triumph-tiger-800-and-800xc-90104.html
 
Šta to sve vrijedi kad nema kvalitetnog zastupnika u hrvata. Svojedobno se jedan moj poznanik koji zastupa Triumph u Austriji interesirao za Hrvatsku, ali smo očigledno premali da bi se isplatilo išta poduzimat.  :(
 
zokx said:
Šta to sve vrijedi kad nema kvalitetnog zastupnika u hrvata. Svojedobno se jedan moj poznanik koji zastupa Triumph u Austriji interesirao za Hrvatsku, ali smo očigledno premali da bi se isplatilo išta poduzimat.  :(

pa nije SLO tako daleko , barem nama iz sjeverozapadne RH  8)
 
Triumph ima po meni fenomenalne motore, ovaj tiger 800 mi je u svakom pogledu svjetlosnu godinu ispred BMW F 800 GS, i da zaista je šteta što nema zastupnika i poštenog servisa za tu marku.
Vjerovatno je u prošlosti funta bila jaka pa se nije isplatilo, a i modeli su iz godine u godinu sve bolji i bolji, pa možda ipak netko uzme zastupstvo kad prođe ova hebena kriza! (y)
 
Novi video link, test vozač Motorrada je oduševljen motorom.

http://www.motorradonline.de/de/motorraeder/news/video-zum-fahrbericht-der-triumph-tiger-800800-xc/344173
 
(y)
jedan od boljih bmw -a  :LOL:
 
Ali istina je da nama moze biti najljepsi na svijetu kada u Hrvatskoj nema zastupnika, a i da ima ne bi se bas naslo kupaca...
 
jedimaster said:
da , to su i prve "zamjerke" ovom modelu  uz blago razočaranje tehničkim spec. u odnosu na BMW F800GS :wink:


ne kužim kakvo razočarenje....pa po snazi je 10.ak konja jači....jedan cilindar + ,šta je to lošije  :misli:


gorank said:
Ali istina je da nama moze biti najljepsi na svijetu kada u Hrvatskoj nema zastupnika, a i da ima ne bi se bas naslo kupaca...


koliko znam uvozi ga Labašev Superbike iz Varaždina....vjerojatno se kod njih mogu obaviti i garancijski servisi a za ovlašteni servis neznam....mislim da bi se dalo s njim dogovoriti i o garanciji :wink:....a kao servis je ok.
 
Zaboravio glavno napisati....sviđa mi se XC veri mač (y)....e sad koliko če koštati kod nas kveščn iz nau.
 
Kameni dj said:
Zaboravio glavno napisati....sviđa mi se XC veri mač (y)....e sad koliko če koštati kod nas kveščn iz nau.

Pravo pitanje...  (y)
 
Uvozi Superbike Vž,ima ugovor i sa Picilom u Splitu za servis za donji dio hrv.Provjereno.Jedino još nema cijene..
 Drndao sam po njemu u Milanu nije loše sklepan,sve je na svom mjestu,ali se nisam mogao otet dojmu da je original bio samo 30 metara dalje na drugom štandu...
  veći Tigar je puno bolji bajk..A on će vjerojatno na sniženje jer je u završnoj fazi novi Tigar od cca 1200 ccm..

  S obzirom da je pandan BMW-u 800 očekivana cijena će biti oko 90 -tak tisuća kuna..pa tko voli..
 
Odlični motori , kvaliteta i dizajn su mi 5 a i osvježenje su na tržištu . 2005 smo uveli iz D jednog Rocket 3 ako se dobro sjećam u HR se nudio preko slovenije po cjeni od cca 25000€ , mi smo ga prodali uključujući K&N filter racing triumphove auspuhe , otvoreni eprom i tvorničku servisnu knjigu za 19000€ .
Kad bi cjene u nas bile normalnije tad bi se nešto tih motora i prodalo .
 
ja stvarno ne vidim nikakve slicnosti i povezanosti s BMWom serije F800  :misli: :shock:

tj. ima je koliko i svi drugi u toj klasi i te namjene  8)

model je nov, isto tako i masina ako se ne varam. nadam se uskoro nekom usporednom testu ostalih vs tiger 800  (y)