Triumph Tiger 800

Pozdrav momci..
Vozim Tigera 800 xrx 2017 i imam malih problema s udarima vjetra u predjelu ramena i prsa..Vizir nije originalan,pa me zanima dali je imao tko slican problem i s kakvim vizirom je to rjeseno ili kakav vizir je trenutno najboljo za zastitu od vjetra..
Zahvaljujem se na dobrim savjetima :)
 
Pre deset dana sam kupio tigera 800xr 2015..
Odlican motor, upravljiv, brz.. prelepog izgleda ali imam trenutno dva problema koja sam primetio..
Prvi problem je cudan zvuk koji se cuje kada je motor u praznom hodu.. kad stisnem kvacilo taj zvuk prestane a kad pustim kvacilo cuje le kao neko krckanje i lupanje.. isti taj zvuk se cuje kada ubrzavam pa na odredjeni deo obrtaja samo zakrci i zatrese..
Da li neko ima iskustva? Da li je problem u kvacilu i sta bi trebalo da se zameni?
Sledeca stvar koja mi se ni malo ne svidja je ogromna temperatura koja je u predelu kolena..
Motor se posle deset minuta voznje zagreje da je neizdrzivo voziti.. ventilator se ukljuci i duva pravo u kolena sa toplim vazduhom i onda je uzas.. kad ugasim motor i ostavim kontak temperatura izadje na high i pocne da blinka da je kriticno.. da li moze nesto da se odradi po tom pitanju ili je to normalno za triumph motore?
Bas mi gubi volju sq voznjom zbog te dve stvari..
Unapred zahvalan na odgovorima..
 

Attachments

  • 83eedea1-497b-4757-bd67-a2c27eb88daa.jpeg
    83eedea1-497b-4757-bd67-a2c27eb88daa.jpeg
    471.2 KB · Views: 0
Koliko motor ima kilometara?
Snimi video da vidimo malo detaljnije.
Jel u svakoj brzini proizvodi takav zvuk ili samo u prvoj?
Glede temperature prvo provjeri radhladnu tekucinu, mozda je nema dovoljno...
 
Rashladnu tekucinei gledaj dok.je motor hladan da ne bude jao.
 
  • Like
Reactions: roberto