Trošak prijenosa

mate

Administrator
Napomena...  :mrgreen: ... Vidim da ekipa uglavnom radi računicu prema tablici dostupnoj na netu a ona se odnosi na automobile odnosno izračun se bazira na kW i godinama starosti. Međutua, za L3 motocikle vrijedi obračun po zapremini. Npr, jedan friški primjer... umjesto očekivanih 540kn pojavila se cifra od 1260kn.  :mrgreen:


 
tak je i meni za osmicu,ocekivano je bilo oko 1200,a platio 2400
 
Nisam znao da se po novom, od 1.1.18. na motociklima, homologacijska kategorija L3, gleda zapremina na ne kW a zbunilo me to da ni tete na tehničkom isto nisu znale. :mrgreen: Izračun se radi po ovoj tablici:

starost                  kn/ccm
do godine dana            3
2                              2,8
3                              2,4
4                                2
5-7                            1,6
8-10                          1,2
11-14                        0,8
15-18                        0,4
19-20                        0,2
20-30                        0,1
 
Da, to je ispravna tablica, po njoj se izracunava upravna pristojba na stjecanje motocikla.
Na motocikl star 21 godinu, od 350 ccm, platio sam cijelih 35 kn upravne pristojbe.
 
Za motocikle se racuna po cm3, ne po kw.

Upravna pristojba za motocikle izračunava se prema sljedećoj tablici:
GODINE STAROSTI    IZNOS U KN PO cm³
≤ 1                                        3
2                                          2,8
3                                          2,4
4                                          2
5-7                                      1,6
8 – 10                                  1,2
11 – 14                                0,8
15 – 18                                0,4
19 – 20                                0,2
21 – 30                                0,1

http://www.porezna-uprava.hr/Lists/Vijesti/Vijest.aspx?ID=2018
 
Hvala na informaciji, imam još jedno pitanje. Da li se prijenos radi tj. plaća kada je tehnički ili odmah kod kupnje motora?
 
NoOne said:
Hvala na informaciji, imam još jedno pitanje. Da li se prijenos radi tj. plaća kada je tehnički ili odmah kod kupnje motora?

najbolje ti odmah napraviti prijenos. obaviš sve u stanici za tehnički pregled, usput platiš prijenos i novu prometnu... ja obavio neki dan, ali platio samo prometnu. motocikl je bio stariji od 30 godina :)
 
od dana kupnje imaš 15 dana za prijenos na svoje ime (nakon toga navodno idu neki penali).
Ja idem idući tjedan od šuba napravit prijepis, tehnički i registraciju odjednom, rekli su mi iz stanice da se sve može isti dan.
 
Načuo sam da ima neka "fora" za izbjeć porez. Motor se prepiše na oca i onda ga on daruje kada bude tehnički, s time da se prije toga motor mora odjavit?

Jel to istina ili to više na prolazi? :D
 
Ovako, ja nisam mogao to povjerovati ali evo dva prijatelja napravila i funkcionira.
Znači prvi ugovor između prodavatelja i tvog tate, mame ili žene. Zatim oni tebi naprave darovni ugovor i ti otiđeš sa oba ugovora na tehnički i lijepo registriraš motor i prebaciš ga na sebe bez plačanja poreza.
Ne mogu vjerovati da postoji takvo glup propust od ovih naših harača đepova ali ima i funkcionira.
Prije (u vrijeme javnih bilježnika) to nije bilo moguće jer je svaki novi vlasnik na kupoprodajnom morao platiti porez...
Uglavnom iskoristite dok se može !!!
 
toecutter said:
Ovako, ja nisam mogao to povjerovati ali evo dva prijatelja napravila i funkcionira.
Znači prvi ugovor između prodavatelja i tvog tate, mame ili žene. Zatim oni tebi naprave darovni ugovor i ti otiđeš sa oba ugovora na tehnički i lijepo registriraš motor i prebaciš ga na sebe bez plačanja poreza.
Ne mogu vjerovati da postoji takvo glup propust od ovih naših harača đepova ali ima i funkcionira.
Prije (u vrijeme javnih bilježnika) to nije bilo moguće jer je svaki novi vlasnik na kupoprodajnom morao platiti porez...
Uglavnom iskoristite dok se može !!!

to sam govorio prošle godine kada sau uvezao motor iz Italije , nitko mi nije vjerovao i svi su govorili da je nemoguče pa sam odustao od dodatnih objašnjenja.
Sistem radi i to sam siguran 100 %  :jesus:
 
criiistian said:
to sam govorio prošle godine kada sau uvezao motor iz Italije , nitko mi nije vjerovao i svi su govorili da je nemoguče pa sam odustao od dodatnih objašnjenja.
Sistem radi i to sam siguran 100 %  :jesus:

Znač čak i za uvoz vrijedi....kupiš motor u ITL na ime od mame, ona ti napravi tu kod nas darovni ugovor i ne platiš porez ?  :cry:...
 
To sam ja napravil sa starim kad mi je darovao auto prije jedno 15tak godina i rekli su mi de se može napravit samo jednom tako da treba pazit za kaj se iskoristi.
 
tako je , isti ti je k.... kod uvoza , porez plačaš na tehničkom i tamo ovako prođe, kada sam pisao o tome svi su govirili da je nemoguđe i da ne pričam gluposti pa sam odustao. Probao sam na svoju kožu i vidio sam da sistem radi  :afro:
 
Tihich said:
To sam ja napravil sa starim kad mi je darovao auto prije jedno 15tak godina i rekli su mi de se može napravit samo jednom tako da treba pazit za kaj se iskoristi.
Prije 15 godina su ti uračunali porez u poreznoj . Sada sve radiš na tehničkom pregledu.
 
Dakle, da još jednom budem siguran da sam skužio :D

Prodavatelj će sad ugovorom "prepisat" motor na mog tatu.
Zatim ćemo ispunit ugovor o darovanju motornog vozila, tata daruje meni.

Nakon toga nosim oba papira na tehnički, gdje se radi prijenos motora s prodavatelja na tatu, a onda ovaj drugi o darovanju vozila.
da li imam tamo nešto za platit, dobit ću novu prometnu dozvolu?

Napominjem da je motor registriran do kraja sedmog mjeseca.
 
aha, + osiguranje isto moram radit odma? za prijenos imam nekih cca 15 dana od dana kupnje, jel to istina?
 
Opet ja, za motore starije od 10 godina se ne plaća porez? :D Prije 15 dana je bilo 10 godina od prve registracije.  :D