tuono 2009g

zaprudanec

Well-known member
imam predenih 8000km i problem sa zacukavanjem motora sve do 3 - 4.000 okretaja. trebam specijalistu na podrucju Zagreba koji moze provjeriti rad motora i po potrebi podesiti CO (mislim da je najvjerojatnije do toga). u ovlastenim servisima rade samo sa axonom a to je nemoguca misija :palacdolje:
 
zaprudanec said:
imam predenih 8000km i problem sa zacukavanjem motora sve do 3 - 4.000 okretaja. trebam specijalistu na podrucju Zagreba koji moze provjeriti rad motora i po potrebi podesiti CO (mislim da je najvjerojatnije do toga). u ovlastenim servisima rade samo sa axonom a to je nemoguca misija :palacdolje:

jesi stavio već manj prednji lančanik
 
SaleKT said:
to svi odmah naprave, dobije se s motorom, puno mirnije kreće , ne cuga

Zato se i dobije s motorom, jer s onim drugim prolazi homologaciju (mislim buke :misli:).
 
SaleKT said:
to svi odmah naprave, dobije se s motorom, puno mirnije kreće , ne cuga
Prvi put čujem :shock:
U petak idem na prvi servis pa ću pitat (y)
 
joke said:
Zato se i dobije s motorom, jer s onim drugim prolazi homologaciju (mislim buke :misli:).
kako završni prijenosni omjer utječe na razinu buke? :misli:
koliko znam, buka se mjeri na fiksnim RPM mašine, dok motor stoji (tj u leru)
 
jolly the roger said:
kako završni prijenosni omjer utječe na razinu buke? :misli:
koliko znam, buka se mjeri na fiksnim RPM mašine, dok motor stoji (tj u leru)
ne, vec sa 50% otvorenog gasa :wink:
 
joke said:
Zato se i dobije s motorom, jer s onim drugim prolazi homologaciju (mislim buke :misli:).
jedan zub manje uzjece na buku :shock: :shock:

:LOL: :LOL: :LOL:

daj molim te, ne lupaj :palacdolje: od svih bi ocekivao tako nesto al ne od tebe :wink:

tvornicki prijenos je 16 zuba i kao takav je homologiran. cemu raditi novu homologaciju kad je jeftinije ostavit da si kupac sam promjeni ako hoce :wink: i kad hoce s obzirom da sa 15 zuba je prijenos kraci, motor (V2) mirniji sto se tice zacukavanja, brzi na ubrzanju a sporiji u spici
 
Takvu informaciju dobio sam službenim putem kad sam radio kao voditelj prodaje Aprilije u Splitu.
Vi mesari, pekari, i ini, sigurno imate pametniji i "službeniji" odgovor
 
joke said:
Takvu informaciju dobio sam službenim putem kad sam radio kao voditelj prodaje Aprilije u Splitu.
Vi mesari, pekari, i ini, sigurno imate pametniji i "službeniji" odgovor
:LOL: :LOL: ne nosim ja bijelu kapicu ko ti :jesus: to bum tebi ostavil :jesus:

ak neznas odgovor kaj onda pises gluposti :palacdolje: "oni su rekli"  :palacdolje:

uostalom, tvojih 99% odgovora se i zasniva na takvim saznanjima "oni su rekli ..."

pih
 
je,...nemam pametnija posla nego komentirat apriliu.

p.s. hvala na pračenju mog lika i djela, uključi se u klub (y)
 
joke said:
je,...nemam pametnija posla nego komentirat apriliu.

p.s. hvala na pračenju mog lika i djela, uključi se u klub (y)
nisam ni mislio da ti komentiras apriliu jer ni ne stignes zbog stalnog brisanja tudih postova :jesus:

uostalom, ti si papak dosao u moju temu solit pamet a ne ja u tvoju :jesus:
 
zaprudanec said:
ne, vec sa 50% otvorenog gasa :wink:
a što su fiksni RPM molim te nego npr 50, 60,95% gasa? napisao sam u leru misleći na ler kao stupanj prijenosa, a ne kao lergas :dobar:
jer znaš, i lanac ako se vrti proizvodi buku, igume isto tako. al se mjeri isključivo razina buke koju razvija agregat, pri fiksnim rpm. a da bi to dobio, moraš isključit pogon na lanac, da ti on ne stvara dodatnu buku :wink:
 
jolly the roger said:
a što su fiksni RPM molim te nego npr 50, 60,95% gasa? napisao sam u leru misleći na ler kao stupanj prijenosa, a ne kao lergas :dobar:
jer znaš, i lanac ako se vrti proizvodi buku, igume isto tako. al se mjeri isključivo razina buke koju razvija agregat, pri fiksnim rpm. a da bi to dobio, moraš isključit pogon na lanac, da ti on ne stvara dodatnu buku :wink:
:mrgreen: sry, nismo se kuzili  (y) a i joke me nasmijava  :LOL: :LOL:
 
joke said:
Takvu informaciju dobio sam službenim putem kad sam radio kao voditelj prodaje Aprilije u Splitu.
Vi mesari, pekari, i ini, sigurno imate pametniji i "službeniji" odgovor
Ti Joke fakat samo provociraš....cccccc
 
ja vec godinama govorim da cu prominit taj jebeni zupcanik pa nikako  :mrgreen:

jeli stvarno velika razlika  :misli: :mrgreen:

 
tl1000 said:
ja vec godinama govorim da cu prominit taj jebeni zupcanik pa nikako  :mrgreen:

jeli stvarno velika razlika  :misli: :mrgreen:

je, ali ne kao kad promjeniš cijeli motor  (y)