turbo na motociklima

ZZveR 14

New member
Na motocikle sa karburatorima ugradit turbo punjač dali je to izvedivo  :misli:
 
naravno...pogledaj povijest...honda cx 550 turbo....kawasaki gpz 750 turbo(ajd kawa je doduse bila DFI)... :mrgreen:
 
Znas mozda neku stranicu di je to detaljno pojašnjeno zanima me jedna stvarčica  :misli:
 
ZZveR 1 said:
Znas mozda neku stranicu di je to detaljno pojašnjeno zanima me jedna stvarčica  :misli:
hm...a sta te zanima..konkretno...?? Ima tu na forumu decki koji su stavljali turbo...neznam vise gdje..ali u rubrici "prerade" bilo je govora o suzukiju 1100 turbo..ako se ne varam...prolistaj.... :D
 
bmw m 5 said:
naravno...pogledaj povijest...honda cx 550 turbo....kawasaki gpz 750 turbo(ajd kawa je doduse bila DFI)... :mrgreen:


moram priznat da nisam nigdje vidio da se spominje 550.. 500 i 650 su honde cx sa turbom.. no manje bitno.. bitnije je da vele da mu se snaga digla 100% kad je turbo pocel zujat  :mrgreen:
samo 1700 ih je napravljeno tak da su stvaaaaarno rijetki
 
motopuls ima dosta clanaka sad online...
pogledaj tamo...
 
ZZveR 1 said:
Na motocikle sa karburatorima ugradit turbo punjač dali je to izvedivo  :misli:
to je samo još jedna od izvodljivih gluposti na motoru
 
bmw m 5 said:
hm...a sta te zanima..konkretno...?? Ima tu na forumu decki koji su stavljali turbo...neznam vise gdje..ali u rubrici "prerade" bilo je govora o suzukiju 1100 turbo..ako se ne varam...prolistaj.... :D
Zapravo zanima me sve komplet od ispuha preko puhalice hladnjaka zraka, usisnih grana i karburatora zato sam pital dal netko zna kakvu internet stranicu di je to sve detaljno pojašnjeno da vas ne maltretiram sa možda nekome glupim pitanjima. hvala na ponuđenim odgovorima potražit ču
 
Decki koji su stavljali turbo odnosno jedan koji zna sto radi je nas clan gixxer, imas temu, pisao je o tome, ak te sta zanima njega pitaj puno zna.
 
ZZveR 1 said:
Zapravo zanima me sve komplet od ispuha preko puhalice hladnjaka zraka, usisnih grana i karburatora zato sam pital dal netko zna kakvu internet stranicu di je to sve detaljno pojašnjeno da vas ne maltretiram sa možda nekome glupim pitanjima. hvala na ponuđenim odgovorima potražit ču
Ako ces stavljat draw through sistem (puhalica tlaci smjesu) ti ne treba hladnjak zraka. Inace turbo i fergazer ti je dosta sasava kombinacija. Em trebas posebne fergazere, em je to u konacnici dosta klimavo. Tesko je nastimat AFR, a hoce i klipovi pregorit.
 
bila je i serijska Yamaha xj 650 turbo..sa karburatorima...poslije kad je crkla turbina kolega se jos navozo s a njom (y)
 
Radi to jako dobro, odi na temu "My turbo", pa ako gdje zapne, piši,
Volio bi da se netko kod nas još poigra sa takvim stvarima pa da imam sa kime filozofirat o tome !  :mrgreen:
 
zvons7 said:
nije mi jasan taj njegov turbo, mz-ac uopće nejde čak ni ko serijski  :misli:
pa vidiš da je to neki fušer lol turbina mu dva metra od karba. sve se može upasat kad se hoće
 
zvons7 said:
nije mi jasan taj njegov turbo, mz-ac uopće nejde čak ni ko serijski  :misli:
Ma bitno da je turbo,a to što je neiskoristivo nema veze,neki se pale i na neljepnicu "TURBO"
 
ktm08 said:
Ma bitno da je turbo,a to što je neiskoristivo nema veze,neki se pale i na neljepnicu "TURBO"

pa mogao je gurnut onu dječju fućkaljku u usis i isto bi se čulo, kad već ne ide