Turska-Iran-Dubai, Saud.Arabija-Jordan-Sirija-Turska jeli ko spreman za ovo?

Daj malo detalja kolko dana, kolko para itd.
 
king said:
Daj malo detalja kolko dana, kolko para itd.

ovo je tek ideja, ako bude jos netko zainteresiran saznat ćemo sve što je bitno za putovanje. Sve se da i prilagoditi(vrijeme polaska, ruta..i sl..)
do početka travnja ću biti uglavnom na putu pa neću imati takovih preciznijih podataka..

 
Ok!
Nisam kandidat jer je ovo za mene predug put.
Samo me informativno zanimalo.
 
itilas said:
ovo je tek ideja, ako bude jos netko zainteresiran saznat ćemo sve što je bitno za putovanje. Sve se da i prilagoditi(vrijeme polaska, ruta..i sl..)
do početka travnja ću biti uglavnom na putu pa neću imati takovih preciznijih podataka..
Ja sam prošle godine odvalio samo dio tog puta tj. dogurao sam do Teherana.
Bilo je stvarno fantastično i svakome bi preporučio tu zemlju.
Ove godine nemam para,ali iduće u svakom slučaju bi išao i to vjerovatno do Pakistana,a možda i Kine.
Pa ako bude zainteresiranih, bilo bi mi drago.
 
Ako krenes javi se pa cemo mozda ja i Tehnicar sa tobom iz Kuwaita nazad -mi planiramo kuci pa bilo bi bolje u drustvu.Inace htio sam da pitam oko prometne dozvole. Nase su bebe sa Kuwaitskim papirima i sta sad? Da li nam treba neki prevod za to ili nesto za prolazak kroz sve te zemlje? Nisam nikad krocio dalje od Madjarske pa ne znam :misli:
 
gastajbarter said:
Ako krenes javi se pa cemo mozda ja i Tehnicar sa tobom iz Kuwaita nazad -mi planiramo kuci pa bilo bi bolje u drustvu.Inace htio sam da pitam oko prometne dozvole. Nase su bebe sa Kuwaitskim papirima i sta sad? Da li nam treba neki prevod za to ili nesto za prolazak kroz sve te zemlje? Nisam nikad krocio dalje od Madjarske pa ne znam :misli:
Neznam to,ali probaj nazvat HAK ( 01/ 4923-499 ), i raspitaj se dali ti treba "Carnet de pasage".
Meni je to trebalo za Iran,a to u prijevodu znači da sam morao ostaviti polog od 10 000 kuna (slovima:deset tisuća kuna ) :x,koji su mi vratili kad sam se vratio u Hrvatsku.
Kakva je situacija u Kuwaitu ?
 
Pa moracemo se malo raspitat-inace im je drzava da bog sacuva-more papirologije za svaku sitnicu!!
Sreca jedino sto nije toliko skupo kao kod nas-recimo registracija za FJR je manje od 600 kuna!
 
GIXER said:
Ove godine nemam para,ali iduće u svakom slučaju bi išao i to vjerovatno do Pakistana,a možda i Kine.
Pa ako bude zainteresiranih, bilo bi mi drago.
A koliko je otprilike bilo para u igri za Teheran? Bez onih 10000kn pologa.
Ako nije tajna, naravno.
 
Hrvoje said:
A koliko je otprilike bilo para u igri za Teheran? Bez onih 10000kn pologa.
Ako nije tajna, naravno.
Ja sam stukao oko 600-700 € stim da sam živio stvarno socijalno tj.šator,hoteli za 6 - 10 $, osim što sam se u Teheranu počastio sa hotelom od 60 $ .
 
itilas said:
dali je netko u mogućnosti i ima volje da krene na jednu ovakovu turu u toku ove godine?

Ja nažalost ne :misli:,ali pitaj Dražena (y),možda on zna kaj ovo ljetu planira US Army! :LOL:
 
GIXER said:
Ja sam stukao oko 600-700 € stim da sam živio stvarno socijalno tj.šator,hoteli za 6 - 10 $, osim što sam se u Teheranu počastio sa hotelom od 60 $ .
Pa podnošljiva cifra. Valjda.
Ja sam mislio da je dosta više.
 
Hrvoje said:
Pa podnošljiva cifra. Valjda.
Ja sam mislio da je dosta više.
Trošak ti je u principu gorivo koje je u Turskoj strašno skupo ( ljetos je bilo 12 kn= litra9, ali je zato u Iranu 60 lipa=litra, nešto malo cestarina kroz Tursku i neka sića za klopu i piće.
Ako misliš se malo provest po nekim restoranima,.....,onda cifra vjerovatno drastično skače.
Što se tiče zapada,trenutno ga nemam u kombinaciji jer koliko sam čitao na ovom forumo,gore je daleko skuplje, premda bi volio obići Alpe,Francusku,Švicarsku,Britaniju,.....
Na kraju krajeva, imam neki subjektivan osjećaj da istok ipak pruža nešto više adrenalina.
 
Zahvaljujem.
GIXER said:
Na kraju krajeva, imam neki subjektivan osjećaj da istok ipak pruža nešto više adrenalina.
Ista stvar. Dapače, čak mi se čini da je posve objektivan.
 
Pudla said:
Kako stoje stvari sa vizama za Dubai, Saud.Arabiju, Jordan i Siriju?
www.mvp.hr
 
Znam da su vize potrebne, ali me interesira jel neko zna gdje se mogu izvaditi (Budimpešta?) i jel zajebavaju i koliko to košta.
 
Pudla said:
Znam da su vize potrebne, ali me interesira jel neko zna gdje se mogu izvaditi (Budimpešta?) i jel zajebavaju i koliko to košta.
Ja znam da sam za Iran čekao par mjeseci,a za ostale zemlje mislim da ti je najkompetentniji Darko Labaš iz Varaždina (vlasnik Superbike servisa ),jer je on prošao sve i svašta.
Nešto mi je čak govorio da za Dubai treba rezervacija hotela.